Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се лови мечка-стръвница?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се лови мечка-стръвница?

    Предупреждавам, не съм тръгнал да причаквам мечка стръвница, просто като начинаещ ловец, питам, ако си усетил че се е завъртяла наоколо и примерно посред бял ден е пресякла сечище и отмъкнала малко конче, докато мангалите са хвърляли резачките и са се катерили по дърветата и ако имаш идея къде ще удари отново, какво се прави...

    Тия с хартиите и министерствата ги оставете, да си драскат и подреждат хартии, питам за навиците на стръвниците...

    Колко километра се завъртат около леговището, какво има в изпражненията и плашат ли се от човешка миризма и т.н.
    Спазват ли принципа на всеки хищник - около залез и около изгрев, обикалят ли предварително няколко дни в разузнаване на ситуацията или директно удрят?
    По това време на годината, нахранената стръвница ще се готви ли за сън?
    Ако примерно е изяла два бута от жребче, след колко време ще е отново гладна?
    Плаши ли се от изкуственна светлина нощем?

    Във всички случаи стръвницата е увредено животно, така че не влиза в стандарта..

    Питам, за да знам ако се заговорим някъде по вечеринките, да не се излагам!
    Последно редактирано от Volk; 09-10-07, 22:13.

  • #2
    До: Как се лови мечка-стръвница?

    Може изобщо да не е стръвница. Те просто поне веднъж в годината ядат месо. Като няма пъстърва да и влиза сама в устата, утрепва я елен, я нещо такова, и го яде.
    Биохимията и е съвсем месоядна. Ама е мързелива и кара с квото намери най-лесно. Ако е само един случай - вие сте се заврели в нейните 20 ли, колко там бяха квадратни километра. И сте и донесли сандвич. Не е тя изкукуригала.

    Коментар


    • #3
      До: Как се лови мечка-стръвница?

      Баба меца може да си дръпне за ден и 50 км.ама трябва да е на
      зор или много гладна.И въобще не е мързелива,а това че посред
      бял ден си е гепила мръвка означава че е безвъзвратно станала
      месоядна и връщане назад няма.По принцип се плаши от човешка
      миризма но стръвницата в един момент става изключително нагла
      когато е гладна или с малкото си.Тогава просто няма спирка пред нищо.Изключително иначе е предпазлива и като всеки
      хищник спазва цикъла след залез и преди изгрев,особено
      активна през нощта.Към примамка подхожда много внимателно
      и трябва да разполагаш с много нерви и време за да имаш успех.
      Рано и е за сън сега е най -активна,трупа запаси за зимата.
      Плаши се естествено от прожектора.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • #4
        До: Как се лови мечка-стръвница?

        Кажи ми, прави ли разузнаване, по кое време на деня и кога удря след него?
        Честно казано, приказката не е съвсем измислена, ама заради тия драскачи с хартиите, човек не смее да сподели честно нещата...

        Ще влезе ли в бунгалото на пазача, ако има конюшна с конче отстрани /след като е хапнала преди седмица друго/

        Хънтър, тая работа не е там където си мислиш, най-добре не цитирай местности, на друго място е...

        Коментар


        • #5
          До: Как се лови мечка-стръвница?

          Те мечките по това време на годината, изглупяват от лакомия! Миналата година, дологоре по това време, една беше слезнала да рови по контейнерите във вилната зона на Сандански, пък там е доста населено!
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • #6
            До: Как се лови мечка-стръвница?

            Ще влезе ли в бунгалото на пазача, ако има конюшна с конче отстрани /след като е хапнала преди седмица друго
            Преди години имаше една на езерата.
            Та хижата(новата) пълна.Вика се пее се и се свири яко.Свети.До нея на 50-тина метра заградени с плет стадо овци.Вътре фургон с голяма лампа свети над тях.3-4кучета(не помним точно бройката).Та при тая ситуация към 11-12ч. през ноща мечката си влезе вътре взе си една и си замина по живо по здраво.Даже ги ебаваха после че са и Турили лампа та да си избере най дебелата овца.
            Та в бунгалото не знам ама при конете може и да проба да влезе.
            Последно редактирано от Тони Груев(GAD/dag); 13-10-07, 20:15.

            Коментар


            • #7
              До: Как се лови мечка-стръвница?

              Еййй....Вълчо има един Райчо Гънчев ли беше или....
              Та ми се струва че си го чувал а и попрочел малко от неговите писания.Лично аз доста му вярвам.А и често си в гората та не се е....й сега .
              А за тая мечка на езерата - всяка седмица им взимаше по едно(я шиле я конче).Беха откачили.И след есента я отнема безкрайно.
              Или се е преместила или са я прибрали.Ама знае ли се.........

              Коментар


              • #8
                До: Как се лови мечка-стръвница?

                Не ходи сам да я търсиш или следиш.Опитайте да намерите останките от нейни жертви.Наблюдавайте ги периодично.На Мангалите казвай,че няма страшно ако се научи да ги яде и тях не закачайте животинката .Пази се от приказки пред хората.
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 13-10-07, 21:17.
                Land Rover Discovery:
                - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                Коментар


                • #9
                  До: Как се лови мечка-стръвница?

                  Не ходи сам да я търсиш или следиш.
                  А бе като се замисля то май друг вариант нЕма.
                  А па да не говориме за адреналина...
                  (в случай че наистина я иска тая мечка де )

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как се лови мечка-стръвница?

                    Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
                    ............
                    (в случай че наистина я иска тая мечка де )
                    А бе тя и мечката го иска , тъй че не е добро решение да я търси или следи сам.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как се лови мечка-стръвница?

                      Първоначално публикуван от Тихомир Севов Преглед на мнение
                      А бе тя и мечката го иска .
                      Да бе да дане стане като във вица,Да му носи мед цяла година..
                      Land Rover Discovery:
                      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как се лови мечка-стръвница?

                        Момци, работата е дебела...
                        Изпражнението е 5 см в диаметър /не съм го намерил аз, а стар ловец/ , без грам косми, изглежда е някаква карпатска издънка... Моят опит е смешен за такъв екшън, просто питам от любознателност, ама явно и друга верилска шета там, казвайте кой какво е чул от региона Рила - Верила - Самоков - Витоша..
                        Нещо като Вуте дето казал за познат- "Не може да не го познаваш, живее у София и трамвая минава под балкона му!"
                        Последно редактирано от Volk; 18-10-07, 00:06.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как се лови мечка-стръвница?

                          Според мен си е поредната мецана измъкнала се от резервата Студена,
                          чисто нашенска си.Това с диаметъра си е хи-хи,в зависимост колко и
                          какво си е хапнала.Имам предположение че не е много дърта.Виж за това че няма косми в изпражнението значи че или е някоя вегетарианка,или
                          че скоро не е успяла да докопа мръвка.Ако е второто скоро ще удари
                          един път свикне ли на месце и в даден раион-не можеш я отказа.Ще
                          вилнее в района докато има мръвка.Нищо не казваш за големина на
                          следа,стъпка.Важно е.През деня няма да я видиш,не разузнава не
                          напада,въпреки че ми се е случвало два пъти-единият на Плана а
                          другият на Витоша,Но и двете бяха вегетарианки а втората и с малко.
                          И двете си заминаха по живо по здраво.Абе я свирни да ходим заедно
                          да и напишем автобиографията,да не се окаже че само си шета из
                          района и си хапва плодове пък "НЯКОИ"използват момента и кончетата
                          изчезват.Да не си отиде зян хайванчето
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • #14
                            До: Как се лови мечка-стръвница?

                            Де бре толкоз са натискате да и напишете автобиографията с кухите писалки.
                            Ми ако не съм закъснял,дайте и аз един ред да драсна.
                            Густо майна , пътят свърши !!!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Как се лови мечка-стръвница?

                              Аз мислех да спретна стървилище, ама пичовете са прави - " ще висиш една седмица и ще ти писне, а ние сме си тука, тамън ще ни влезе раздразнена в колибата!"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X