Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Sigma 18-200 или Sigma 18-250

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Sigma 18-200 или Sigma 18-250

    Поздрав, насочих се към обектив всичко в едно, но се двоумя кой от двата да бъде.
    Има разбира се и вариант същите дължини Tamron. Води ме само и единствено бюджета!
    Реално не смятам, че имам нужда от 250мм, но ако оптично е по-добър......приемам идеи.
    Универсален ли е, прекалено голям ли е компромиса?
    Благодаря

    п.п. Никога не съм ползвал подобен обектив
    Последно редактирано от dimow; 27-01-15, 19:38. Причина: п.п.
    Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
    Димитър Димов +ЧЧ7784854894

  • #2
    От: Sigma 18-200 или Sigma 18-250

    В никакъв случай тамрон 18-200 ,това е най мазния обектив който имам ,дори меко казано мазен,отврат е.
    Ако е тамрон 18-270 е по добре
    За сигмата нямам такъв,имам 75-300 и съм доволен от него.
    Последно редактирано от Roninn; 27-01-15, 20:04.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      От: Sigma 18-200 или Sigma 18-250

      Марка и модел на тялото?
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: Sigma 18-200 или Sigma 18-250

        Тялото е Canon 700D
        Тялото е с китовия 18-55 и 70-300, но идеята е мога ли компромисно( до колко ) да ги заменя с 18-250
        Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
        Димитър Димов +ЧЧ7784854894

        Коментар


        • #5
          От: Sigma 18-200 или Sigma 18-250

          Усещам, че имаш желание да не сменяваш обективи по време на снимките. Компромисът е толкова по-голям, колкото по-голяма е кратността на увеличение. В твоя случай почти 13 пъти. Само ти можеш да си отговориш дали ще те устройва качеството на картинката. За целта нарамваш лаптопа, статива и тялото и отиваш в магазина. Пробваш един екземпляр, после друг, трети и избираш. Това, което съм прочел за този обектив е 50 хубаво на 50 лошо. Има хубав стабилизатор, но пък на по-тъмно трудно фокусира. Дългия край е хем мазен хем супертъмен - 6.3 и други подобни, но всичкото хубаво на куп при универсален обектив нема как да се случи. Аз ползвам 40Д с 18-55ИС + 55-250ИС, но не винаги ме мързи да сменям обективи. Хвърлил съм око и на 10-18, но още не мога да преборя жабата. Успех с избора!
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Sigma 18-200 или Sigma 18-250

            Сanon 18-135 не е ли по добре? Не разбирам нищо от dslr тела и обективи, зяпам никонците и разбрах, че 18-105/18-140 е турърския обектив и си помислих , че и при канона е подобно. По голям зум за какво ти е?
            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

            Коментар


            • #7
              От: Sigma 18-200 или Sigma 18-250

              Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
              Сanon 18-135 не е ли по добре? Не разбирам нищо от dslr тела и обективи, зяпам никонците и разбрах, че 18-105/18-140 е турърския обектив и си помислих , че и при канона е подобно. По голям зум за какво ти е?
              По-големия зуум не винаги означава , че ти трябва да снимаш на него!
              При дадения пример от теб на Никонския 18-105/казвам го от личен опит 2 години с този обектив/, ами...от 90мм. до 105 става доста мазна картинката и аз реално все избягвах да снимам на това фокусно разстояние.Ако обаче обектива беше примерно 18-140..при всички случаи на 105мм. щеше да е много по-рязко изображението отколкото на 18-105.Така тези мм. стават използваеми, но в същото време обектива има и 140мм. които пък...не използваш!
              Всеки обектив дори и най-качествения омеква в тесния край.Затова и ако ще ти трябва да снимаш примерно на около 200-250мм., според мен /поне така аз си избирам обективите/ си купуваш такъв до 300мм. Така 250мм. не ти се явява вече горна граница с всичките минуси от това
              По отношение на питането от колегата.Много е важно какви са ти критериите.Тоест доколко търсиш най-доброто качество при заснимане.Ако качеството не те интересува чак толкова и концепцията е един универсален обектив тип туристически, който да дава едно средно качество на кадрите, тази врътка става.Дори според мен не ти трябва чак до 250мм., защото ще ти идва тежък за туристически цели ако правиш дълги преходи пеша де, и наистина по-добре е да си вземеш като по-универсален предложения Канон 18-135 от Драго/между другото, снимам с Никон и не съм в час много с Канон-ските обективи, но въпросния е доста хвален/.
              Ако обаче се стремиш да правиш качествени и още по-качествени кадри това не е твоя избор.Дори и обективите, които имаш не са твоя избор.Там вече си говорим за стъкла като 17-40 или 17-55 на постоянни бленди от 2,8, и за широко 70-200 F2.8/между другото при Канон спрямо Никон имаш доста по-голям избор при дългофокусните обективи /, обективи от серия L...и така.
              Та...дай си сметка какво търсиш от фотографията, след това какво точно обичаш да снимаш най-много и след това пристъпи към закупуване на качествен обектив, като за всяко отделно нещо ще си имаш горе-долу отделен обектив.
              Скъпо удоволствие, но...кеф цена няма!
              П.П. А и забравих...винаги с предимство са обективите на производителя на тялото.В твоя случай са на Канон.Те се разбират най-добре с телата и не дават проблемчета. Алтернативните производители, дори с производството си на много качествен обектив/и, най-малкото не могат да изкопират на 100% софтуера и се започва в доста от случаите проблеми с фронт и бек фокус, проблеми с не-фокусиране при дадени бленди или мм.фокусно разстояниеи т.н.Разбира се тези неща са в голямата си част поправими/обективите се калибрират и настройват/, но все пак силно за препоръчване е да се купуват оригиналните /т.е. от същия производител/ обективи към тялото което ползваш! Ако няма добър или пък е много висока цена тогава е оправдано минаването на алтернативен производител!
              Дано да съм бил полезен
              Поздрави!
              Последно редактирано от lubashki777; 29-01-15, 06:38.
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #8
                От: Sigma 18-200 или Sigma 18-250

                Мързел, мързел за носене, не за сменяване.
                Сега сериозно, понякога наистина не стига време да сменяш и сменяш. Случвало ми се е да сменям обективи за по един два кадъра, е хамалогия си е, да не казвам колко често изпускам интересни сцени по време. Наистина искам да имам един "универсален" за екскурзиантско ползване, да предлага прилична скорост, да покрива до към 200мм. В този ред 18-135 малко ми късее. Ако е свестен 200мм би трябвало да мога спокойно да си снимам на 135мм. Истина е Канон предлагат наистина богата гама от сериозни обективи( това ми е първи Канон след голяма лична битка) ама много им кисело гроздето.
                За сега ще поснимам с наличните, ако успея този уикенд, ще пробвам 18-135, ей така за лично успокоение и другата седмица ще търся да взема някоя Сигма за проба.
                Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
                Димитър Димов +ЧЧ7784854894

                Коментар


                • #9
                  От: Sigma 18-200 или Sigma 18-250

                  Хмм, май само никонци сме дотук по темата... Всъщност, Любо е абсолютно прав, трябва да разбереш за себе си какво искаш (и как искаш) да снимаш. Оттам следва и избора на обективи. Ако искаш да снимаш децата на рожденните дни и тук - там някое пейзажче, докато обикаляш насам-натам - вземи си 18-250. Предупреждавам обаче, че обикновено апетитът идва с яденето, колкото повече снимаш, толкова по-качествени снимки ще искаш. А този обектив не е средството за това. Ако все пак си решил да издевателстваш върху себе си, трябва ва пробваш и двата и да направиш сравнение. Нищо не може да замени личния опит... Успех!
                  По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Sigma 18-200 или Sigma 18-250

                    Първоначално публикуван от dimow Преглед на мнение

                    ...ако успея този уикенд, ще пробвам 18-135, ей така за лично успокоение и другата седмица ще търся да взема някоя Сигма за проба.
                    Ако ти е харесал 18-135, мой познат продава такъв, и е на три месеца /с не повече от 500-600 кадъра/. След като поснима с 17-55/2.8 реши китака да го продава и да си купува такъв. Говореше за цена около 600 лв.
                    Късмет с покупката.
                    Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X