Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Елиминиране на ключ за запалване.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Елиминиране на ключ за запалване.

    Здравейте. Имам желание да премахна ключа за запалване. Т.е. той замина отдавна, но днес беше демонтиран. Идеята, както се досещате е ключ за да се даде контакт и след това с бутон да се запали. Бутона има следната схема:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22.jpg
Прегледи:1
Размер:63.6 КБ
ID:6077989
    Тъй като вече в схемата липсва ключа, някой може ли да ми каже нагледно как точно да ги свържа. Ето ги клемите на ключа:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-01-27 17.35.12.jpg
Прегледи:1
Размер:133.8 КБ
ID:6077990
    Кои кабели трябва да закарам към ключа за контакт? И друго, въпреки че в схемата не съществува вече ключа, свърззването на старт бутона си се запазва, нали?

  • #2
    От: Елиминиране на ключ за запалване.

    Така би трябвало да стане - с 3 позиционен кл. може да се дава захранване на 1 позиция само на аксесоари ( радио , вентилатор ) и на 2 -ра за запалване.
    С 2 позиционен кл. - едновременно се дава за запалване и на аксесоари. Това R на клемореда не го знам за къде е.

    схема.pdf

    Коментар


    • #3
      От: Елиминиране на ключ за запалване.

      Благодаря! Само едно ме гложди. Това R, ми се щеше да го знам какво е, за да знам какво елиминирам ако следвам схемата, която ми даде, защото с мултицет установих (от друг ключ), че при самото запалване на автомобила има връзка с R. T.e. има връзка на B (+) с R, St и Ig.
      До колкото видях, B води към E.C.C.S. и GLOW SYSTEM. Ето:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot 2015-01-28 19.18.50.png
Прегледи:1
Размер:37.6 КБ
ID:5637936

      Коментар


      • #4
        От: Елиминиране на ключ за запалване.

        Гледам , че ключа е разглобен , виж на подвижната част пластината контактуваща с клемата Р с коя друга клема го свързва и в коя позиция -така ще разбереш кога да й се даде +

        Коментар


        • #5
          От: Елиминиране на ключ за запалване.

          Първоначално публикуван от vladdark Преглед на мнение
          Благодаря! Само едно ме гложди. Това R, ми се щеше да го знам какво е, за да знам какво елиминирам ако следвам схемата, която ми даде, защото с мултицет установих (от друг ключ), че при самото запалване на автомобила има връзка с R.
          Да не би към помпата...
          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

          Коментар


          • #6
            От: Елиминиране на ключ за запалване.

            Мисля че ток към помпата се подава преди това, защото в момента на завъртане на ключа за палене, т.е. стартер и Ig, само тогава се подава към R, после прекъсва. както прекъсва и St. Значи, в схемата, която си ми пуснал, ще трябва да го свържа към St ?
            Последно редактирано от vladdark; 28-01-15, 20:42.

            Коментар


            • #7
              От: Елиминиране на ключ за запалване.

              Ами щом така го дава оригиналния контакт значи към СТ . Успех

              Коментар


              • #8
                От: Елиминиране на ключ за запалване.

                Благодаря за помощта, Жеков. След последните днешни тестове се оказва че и без R пали колата, но много по трудно. С много повече ръртене на двигателя, като успоредно с това трябва подаване на малко газ... Когато се ползва ключа, паленето е от четвърт оборот дет се вика . Ще го вържа към St.

                ПС: Май Чичо е най близо до истината относно R.

                Коментар


                • #9
                  От: Елиминиране на ключ за запалване.

                  Може да е така - днес се загледах в схемите от мануала за такова терано и видях , че има някакъв клапан на помпата (механична , но явно с някой и друг кабел по нея ), който при палене запушва обратната нафта - за кратко , чрез което се вдига вътрешното налягане на помпата и предварението - по този начин пали лесно, но не съм много сигурен дали е същото , вероятно за това става дума - взема + от Р при палене и е май беше свързано и с темп. на антифриза.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Елиминиране на ключ за запалване.

                    Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
                    Може да е така - днес се загледах в схемите от мануала за такова терано и видях , че има някакъв клапан на помпата (механична , но явно с някой и друг кабел по нея ), който при палене запушва обратната нафта - за кратко , чрез което се вдига вътрешното налягане на помпата и предварението - по този начин пали лесно, но не съм много сигурен дали е същото , вероятно за това става дума - взема + от Р при палене и е май беше свързано и с темп. на антифриза.
                    Не съм забелязал към помпата да ходи друго освен за нормалния и клапан + четец на позицията на педала. Може и да бъркам де, ама не ми се вярва. Говоря за старата помпа с жило. На новата категорично няма такива истории.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Елиминиране на ключ за запалване.

                      Ето го :

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pompa.jpg
Прегледи:1
Размер:139.8 КБ
ID:5638124


                      Не знам обаче доколко това има връзка с въпросната клема "Р" по-горе в темата


                      PS "новата" няма понеже там компютъра си прави допълнителното гориво и аванс когато е по-студено . .
                      Последно редактирано от Жеков; 30-01-15, 14:34.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X