Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Outlander или Qashqai

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Outlander или Qashqai

    Здравейте, мили хора,

    Зная, че тук е мястото, където мога да получа обективни и високоинформирани мнения.

    Колебая се между покупката на два кросовъра: Mitsubishi Outlander http://www.mitsubishi-motors.bg/mode...NDER/exterior/ модел 2.0 Mivec, 150 к.с. и Nissan Qashqai 1.2 DIG-T 115 к.с. http://nissan.bg/models/18/NOVIYaT-QASHQAI
    Пиша в темата на Mitsubishi, защото някакси по-ми харесват.

    Моля Ви, споделете Вашите мнения. Прави ми впечатление, че разходът на гориво при Outlander-а е с 2 л. по-висок от този на Qashqai-я, докато двигателя на Qashqai-я изглежда слаб. От Нисан обясниха, че това е нов модел двигател (1.2 DIG-T 115 ), който върви и лети, защото Qashqai-я тежал по-малко. Погледнах, тежи 1318/1434, каквото и да значи това. Outlander-а тежи 1340 кг., ако това има значение.

    Нисанът ми е по-удобен, защото някакси виждам отгоре, но Outlander-а изглежда по-здрав и има независимо окачване (това запомних - всяка гума за себе си).

    Предварително благодаря за всичко, което ще споделите в помощ на моя избор!

  • #2
    От: Outlander или Qashqai

    Първоначално публикуван от tzvete Преглед на мнение
    ...Пиша в темата на Mitsubishi, защото някакси по-ми харесват.
    Това обаче означава че ще получиш мнения главно от фенове на Мицубиши. Ако искаш мога да преместя темата в раздел "какво да си купя".

    А по същество: и двете обсъждани коли са със независимо окачване, доколкото ми е известно. Независимото окачване не значи "здравина", даже често е обратното. То се прави по-скоро за целите на комфорта.

    Така че това не е разлика. Освен ако не бъркам.

    За разхода - хич, ама изобщо не давай ухо на официалните данни за разхода. Като грубо правило: коли тежащи еднакво и произведени в една и съща петилетка горят приблизително еднакво, а между дизел и бензин разликата е около 30% в полза на дизела.

    Коментар


    • #3
      От: Outlander или Qashqai

      Здравейте, разбира се, преместете темата, където е удобно.
      За първи път пиша във форума и може да съм объркала мястото.

      Коментар


      • #4
        От: Outlander или Qashqai

        Преместена.

        Коментар


        • #5
          От: Outlander или Qashqai

          Първоначално публикуван от tzvete Преглед на мнение
          ....
          Нисанът ми е по-удобен, защото някакси виждам отгоре, но Outlander-а изглежда по-здрав и има независимо окачване (това запомних - всяка гума за себе си)....
          И Кашкая е с независимо окачване...
          А относно препоръката - колега, направи тест-драйв на двата автомобила - ще видиш кой ще ти легне на сърцето...
          За мен 115к.с. ще са му малко на кашкая, но факт, че с 140к.с. лети...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #6
            От: Outlander или Qashqai

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            ...
            За разхода - хич, ама изобщо не давай ухо на официалните данни за разхода. Като грубо правило: коли тежащи еднакво и произведени в една и съща петилетка горят приблизително еднакво, а между дизел и бензин разликата е около 30% в полза на дизела.
            От последната петилетка не са много така нещата: Тойота Корола седан 2007 2,0Д 126 к.с. на съпругата ми дава реален среден разход 7/100 дизел. Не я кара много бързо или агресивно. Същата с двг 2,0 бензин дава среден разход 7/100. Фолксваген Тиг*ан дизел и бензин с турбо с долу-горе еднакви мощности харчат долу-горе еднакво. Имаше период в който дизелите "дръпнаха" напред "технологично" в развитието си и имаха доста голямо предимство. Освен това при по-старите генерации автомобили при едно и също купе дизеловия вариант е доста по-маломощен от бензиновия. Иии производителите лъжат за разхода най-безобразно. Аз ползвам инфо от този сайт. Там инфото идва от собствениците на МПС, които си пишат в таблици реално колко км. минават и колко зареждат.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #7
              От: Outlander или Qashqai

              Мила Цвете,Кашкая е 2х2 и затуй бяга толковаАутлендъра е по-истински 4х4, а пък е и дизел което е плюс!
              Явно имате ликвидност,но не е лошо да се дефинира предназначението и капацитета!щото има много по-добри алтернативи.
              П.С.И кашкай съм карал и аутлендър!Впрочем що не се замислиш за Дачия Дъстър....доста по-неробуваща на марката/за което плащаш едни 10-20-хилки повече/доста успешна машина.
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар


              • #8
                От: Outlander или Qashqai

                Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                ... Аутлендъра е по-истински 4х4, а пък е и дизел което е плюс...
                Не е.

                Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                ...що не се замислиш за Дачия Дъстър...
                +1

                Коментар


                • #9
                  От: Outlander или Qashqai

                  +1 за дъстъра. Ако стои като опция. В този клас аз не бих дал пари за 4х4.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Outlander или Qashqai

                    Ако колежката е съименник на наш виден премиер, съдейки по грамотният И пост, няма да си вземе Дачия.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Outlander или Qashqai

                      Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                      Мила Цвете,Кашкая е 2х2 и затуй бяга толкова.
                      Защо да е 4х2 (навярно това си искал да напишеш)?!
                      Можеш да си избереш Кашкай 4х4 много добре работещо (за ежедневието) 4х4... За разхода - при мен гореше с около 1л/100км повече бензин отколкото почти аналогичен по мощност седан 4х2...
                      Което не значи, че при внимателно извънградско шофиране не можеше да го смъкнеш до 6.4л/100км например (2.0/140к.с./6МТ бензин)...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Outlander или Qashqai

                        Благодаря на всички, които споделиха своите мнения.

                        Предназначението на автомобила е 80% градски въртележки и 20 % морета и планини.
                        Причината да поглеждам към по-големи автомобили е, че мъниците (които ужасно харесвам) са несигурни. Последният завърши с тотал щета от лек удар.
                        Съответно, разликата между 4*4 и 4*2 за мен едва ли ще е забележима, освен ако не се отразява пряко в сигурността и маневреността.

                        Разбира се, чувствайте се свободно да препоръчате модели, които биха изпълнили следните изисквания:
                        - градска маневреност;
                        - висока степен на осигуряване (наличие на системи за сигурност);
                        - оносителна икономичност на автомобила, от гледна точка на серивзна поддръжка и разход на гориво;
                        - адекватно сервизно обслужване - наличие на добър специализиран сервиз в марката, в който оставяш ключовете и не ве питат "това да го сменяме ли";
                        - голям багажник - да събира къщата, когато се тръгне за някъде;
                        - наличие на технологични екстри и то не в най-високия клас на оборудване, които да ви радват и да не ви губят времето.
                        - лек волан - да не прихващам мускули при паркиране;
                        - гуми 16 цола минимум.

                        Мога още да добавям, но целта е вие да ми подскажете какво ви харесва на вас, защото аз знам какво ми харесва на мен. Обичано харесвам малки коли с приятен цвят, които винаги работят. Но с тези "претенции" винаги се оказвам със смешни и несигурни коли.

                        Разчитам на вашите различни менния.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Outlander или Qashqai

                          В този случай вижте и новия Suzuki SX4 S-Cross.
                          AUDI Q5, 2TDI

                          Коментар


                          • #14
                            От: Outlander или Qashqai

                            Искате ли малко съвети в търсенето?
                            Първоначално публикуван от tzvete Преглед на мнение
                            Причината да поглеждам към по-големи автомобили е, че мъниците (които ужасно харесвам) са несигурни. Последният завърши с тотал щета от лек удар.
                            За съжаление, в тази посока на разсъждение отпадат както двете избрани коли, така и почти всички нови модели. Не знам какво за вас е лек удар, но ако стратегията ви за оцеляване при ПТП е да ви спасят системите за сигурност на автомобила, трябва да се примирите с тоталните щети от "леки" удари.

                            Другата разпространена стратегия за оцеляване в ПТП е да ви пази физическата маса - така лесно се стига до разпространените във Форума кубчести, камиончести, тежки и тромави автомобили, при които просто прежалваме икономичността още на етап концепция.

                            "Наличие на добър сервиз на марката" - за нов автомобил това в общия случай значи фирменият сервиз и значи за това за което си мечтаете сте сбъркали държавата. Ако някой има нова кола и още не е брал ядове с фирмен сервиз, да се обади. Причините за това състояние на нещата са съвсем естествени и поради това се отнася до всички марки. Шансът ви е колата рядко да има нужда от сервиз.

                            Градската маневреност на всички леки автомобили произведени от 1980г насам е приблизително еднаква. По-малките имат неприятното свойство да компенсират малкия си размер с голям радиус на завоя и така за паркирането на Рено Туинго и Рено Еспас е необходимо приблизително едно и също място (личен опит). Парктроникът помага, вертикалното задно стъкло - още повече, но признавам че това последното е малко бачкаторско и може да не се впише в концепцията.

                            Големият багажник - тук семейните дами в активна възраст не познават горна граница. Огледайте 7-местните коли, задните 2 седалки и без това нормално седят сгънати в пода на колата или в мазето.

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от tzvete Преглед на мнение

                              Мога още да добавям, но целта е вие да ми подскажете какво ви харесва на вас, защото аз знам какво ми харесва на мен. Обичано харесвам малки коли с приятен цвят, които винаги работят. Но с тези "претенции" винаги се оказвам със смешни и несигурни коли.

                              Разчитам на вашите различни менния.
                              Дайте и ориентировъчен бюджет, че така задачата има прекалено много решения! Кажете кои екстри е важно задължително да ги има в колата.

                              На мен много ми харедват Дачиите. Кола която по - малко се обезценява от другите аналози в своя клас. Оборудвана със здрави и изпитани агрегати. Основно дизеловия двигател. Имат един недостатък. Като бюджетна кола нямат климатроник (имат само климатик) и автоматик.
                              На мен за семейна кола ми харесва Dacia Logan MCV.

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Другата разпространена стратегия за оцеляване в ПТП е да ви пази физическата маса - така лесно се стига до разпространените във Форума кубчести, камиончести, тежки и тромави автомобили, при които просто прежалваме икономичността още на етап концепция.
                              Тук не съм съгласен с Ясен.
                              Не случайно новите коли са проектирани да се огъват и деформират при удар.
                              Големите машини имат и своите недостатъци :
                              - висока маса - трудно се овладява при заледени участъци, по - трудно спира.
                              - висок център на тежестта - склонност към преобръщане.
                              Последно редактирано от Чавдар (V93); 01-02-15, 07:09.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X