Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направа на центрофуга за мед

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Направа на центрофуга за мед

    Здравейте.
    Мисля да си направа центрофуга за вадене на мед. Ако някой е правил нещо подобно нека да сподели чертежи или снимки. Мисля да е нещо от родъ на 24-рамкова с ел.задвижване на 220в.

  • #2
    От: Направа на центрофуга за мед

    Понеже нямам грам време да си правя центрофуга, та направо си поръчах чисто нова 24 рамкова на ток. Излезе ми към 1700 лева с транспорта, ако те интересува нещо да ти я нацъкам и оразмеря? С друго немога да помогна.

    Коментар


    • #3
      От: Направа на центрофуга за мед

      Първоначално публикуван от STROIL Преглед на мнение
      Понеже нямам грам време да си правя центрофуга, та направо си поръчах чисто нова 24 рамкова на ток. Излезе ми към 1700 лева с транспорта, ако те интересува нещо да ти я нацъкам и оразмеря? С друго немога да помогна.
      Мерси колега.
      Исках ако някой е правил нещо подобно да сподели какви грешки е имал и как ги е поправил да не ги допускам и аз. Свикнал съм да правя доста самоделки така че проба грешка не е проблем за мен (можеше да я избегна) ако имаше мнения и препоръки. Днес дадох размери на ос букси лагери и д-р на стругара. Утре ще всичко готово и започвам.

      Коментар


      • #4
        От: Направа на центрофуга за мед

        След като нямате мнения и препоръки значи никой не е правил, така ли да разбирам, че аз ще съм първия в форума направил самоделна центрофуга за МЕД (пчелен) гледайте и се учете от грешките ми тогава (ако имам такива).
        Утре започвам.
        Последно редактирано от valio zila; 27-01-15, 22:32.

        Коментар


        • #5
          От: Направа на центрофуга за мед

          Първоначално публикуван от valio zila Преглед на мнение
          След като нямате мнения и препоръки значи никой не е правил, така ли да разбирам, че аз ще съм първия в форума направил самоделна центрофуга за МЕД (пчелен) гледайте и се учете от грешките ми тогава (ако имам такива).
          Утре започвам.
          Я слагай повечко снимки и обяснения.
          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

          Коментар


          • #6
            От: Направа на центрофуга за мед

            Колега, ами ти не каза нищо конкретно, че да получиш и конкретни съвети. ДБ или ЛР, железата какви, заварки или запояване и калайдисване, двигател какъв и къде, горе или долу, ръчно ще има ли... В двата пчеларски форума има бая страници само за електрификацията... Абе най-добре с фотка и рулетка и на Плевен. 12, 13 и 14 февруари.

            Коментар


            • #7
              От: Направа на центрофуга за мед

              Тук надали някой е правил самоделка ...
              Питай по-скоро или във фийсбук или в другите пчеларски форуми.
              Моята е ръчна 4-рамкова хордиална, та мислех на първо време да я направя на ток, взех да чета, ми то чудо ноправо, хиляди варианти и решения, и в крайна сметка всичко се определя от това, какъв ел мотор ще намериш :-)
              Ще се радваме ако ни споделяш процеса на изработка, най-малкото винаги се кефя много на самоделки, каквито и да са.
              Hristo Draganov
              http://htftp.domainbg.com/HD/

              И аз искам България чиста ! ! !

              Коментар


              • #8
                От: Направа на центрофуга за мед

                Пожелавам ти успех в начинанието, с интерес ще следя темата... Очакваме и снимки!

                Коментар


                • #9
                  От: Направа на центрофуга за мед

                  Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                  Колега, ами ти не каза нищо конкретно, че да получиш и конкретни съвети. ДБ или ЛР, железата какви, заварки или запояване и калайдисване, двигател какъв и къде, горе или долу, ръчно ще има ли... В двата пчеларски форума има бая страници само за електрификацията... Абе най-добре с фотка и рулетка и на Плевен. 12, 13 и 14 февруари.
                  По конкретно как да го кажа - направа на центрофуга за мед от начало до край. Центрофугата е и за ДБ и ЛР.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Направа на центрофуга за мед

                    Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
                    Тук надали някой е правил самоделка ...
                    Питай по-скоро или във фийсбук или в другите пчеларски форуми.
                    Моята е ръчна 4-рамкова хордиална, та мислех на първо време да я направя на ток, взех да чета, ми то чудо ноправо, хиляди варианти и решения, и в крайна сметка всичко се определя от това, какъв ел мотор ще намериш :-)
                    Ще се радваме ако ни споделяш процеса на изработка, най-малкото винаги се кефя много на самоделки, каквито и да са.

                    И аз имам 3-рамкова хордиална преправена с ел.-задвижване до ми досажда обръщането на питите при мен процеса на вадене върви добре но се запушва при центрофугата. Отивам до стругара да си взема готовите детайли и после ще снимам.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Направа на центрофуга за мед

                      Първоначално публикуван от valio zila Преглед на мнение
                      И аз имам 3-рамкова хордиална преправена с ел.-задвижване до ми досажда обръщането на питите при мен процеса на вадене върви добре но се запушва при центрофугата. Отивам до стругара да си взема готовите детайли и после ще снимам.
                      Не са готови нямал време.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Направа на центрофуга за мед

                        Ако ползваш само неръждавейка, цена няма да има.
                        Гледах няколко нови, то ламарината 0.5, несмея да я пипна защото ще подаде.
                        Имам 4 рамкова, тегне като туч.
                        Време ми е за нова, но още се ослушвам.

                        Мен разпечатването повече ме мъчи.
                        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                        Коментар


                        • #13
                          От: Направа на центрофуга за мед

                          Именно и при нас при ваденето на мед най-тегавото звено е разпечатването и центрофугирането, тъй като обикновено само двамата с жена ми си вадим меда, т.е. липсват ни още 1-2 човека.
                          Миналия сезон хванахме тъста да разпечатва и върти, ама при ръчна центрофуга си трябват двама души за целта - единия само да разпечатва, другия само да върти.
                          И понеже нямаме четвърти човек, смятам да го заместя поне частично с някакво ел задвижване.
                          Предполагам от неръждавейка ще я правиш? И тънка да е ламарината за самия казан, какво от това, като й направиш външна рамка от някакви профили и въобще няма да види зор - все пак не я пълним с мед догоре
                          Моята е точно такава, само че 4-рамкова, тази на снимката е тройка:


                          Ето и отвътре:
                          Hristo Draganov
                          http://htftp.domainbg.com/HD/

                          И аз искам България чиста ! ! !

                          Коментар


                          • #14
                            От: Направа на центрофуга за мед

                            Тази не е ли за 4 пити?
                            Кольо Динев

                            Коментар


                            • #15
                              От: Направа на центрофуга за мед

                              Тази ми прилича на четворка.
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X