Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand Cherokee Бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Grand Cherokee Бензин

    Здравейте колеги,
    Четох доста теми за гранд чероки и имам няколко въпроса,на които вие,като по-вещи в тази област,ще можете да ми отговорите. Предварително се извинявам,ако съм объркал раздел или не е трябвало да пиша нова тема. Интересуват ме точно два модела 5.7 Hemi и SRT 8. До сега карах BMW X5 4.8 2005 год. но го продадох. Два пъти затъвам с него на Банско и веднъж не можах да изляза от един външен паркинг. Една сутрин станах и трябваше да пътувам до Гърция по лични дела и кога излязох ме очакваше изненада-изпуснала задна въздушна възглавница. Тогава реших да се разделя с него. Искам всеки,който има наблюдения върху моделите да сподели кой модел е по-добър,какви са основните проблеми. Скъпо ли е обслужването и дали има части за тях. Какво да гледам при оглед и дали на диагностика можеш да хванеш някоя нередност. Често пътувам до Германия,така,че не ми е проблем да си взема и от там. Джипът го искам предимно за града(София)и през Уйкенда за Планина. Какъв разход дават(Х5 ми даваше от 21 до 27 бензин в града ). Благодаря предварително но отзовалите се !

  • #2
    От: Jeep Grand Cherokee benzin

    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=183586 за "Хеми"
    Този участник - http://www.offroad-bulgaria.com/member.php?u=2201 - за SRT
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: Jeep Grand Cherokee benzin

      Тези дни ми предстои оглед. Какви проблеми дават двигатели,окачване или скоростна кутия. Какво да гледам като отида при собственика или автоджамбазина. Да попитам също СРТ8 има ли quadra drive II , защото го няма лосчето до скоростната кутия както е при 5.7. И дали тези 5 скорости са достатъчни за 340 коня кола. Няма ли да правят разхода доста голям. Въпреки,че съм на мнение,че едва ли друг джип ще ми дава 26-27 градско бензин както беше х5-цата

      Коментар


      • #4
        От: Jeep Grand Cherokee Бензин

        Зарежи го лостчето, той си знае..ако имаш сили взимай SRT8.
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #5
          От: Jeep Grand Cherokee Бензин

          Nikola_Nikolov123, не мога да ти отговоря на личното съобщение, защото:
          Nikola_Nikolov123 е превишил лимита си от лични съобщения и не може да приема нови докато не изтрие някои от старите.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #6
            От: Jeep Grand Cherokee Бензин

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Nikola_Nikolov123, не мога да ти отговоря на личното съобщение, защото:
            Никола, вероятно още няма пощенска кутия.

            Коментар


            • #7
              От: Jeep Grand Cherokee Бензин

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Никола, вероятно още няма пощенска кутия.
              Не знам какво има. Писал ми е ЛС с въпроси. При опит да му отговоря, ми излезна горното съобщение.

              Но пък защо да не отговоря публично, благодарение на съществуващата опция "възстанови записаното" ?

              Първоначално публикуван от Nikola_Nikolov123
              Мерси колега за информацията. А частите скъпи ли са и дали се намират лесно дали подръжката ще е по евтина от на една Х5
              Не съм поддържал Х5, но вече 6 години си бръмча с американски бензинови джипки, защото се оказаха шокиращо по-евтини - и колите, и частите и поддръжката им, за това, което предлагат - хем можеш да ги караш със 190-200 км/ч. по магистрала, хем проходимост и пълно отсъствие на явлението "друсане" (е, заменено е с люлеене и клатене...) по всякакви пътни настилки или дори липса на такива, никакви грижи в сняг и т.н. Диагностика си правят сами - изписват проблема на дисплей или светва съответната лампа, а с въртене на контактния ключ (описано е из форума) показва и № на грешка, пълно е с документация из нета какво значат грешките и хиляди сайтове за части, ако ги няма тука или са много скъпи. При официалния дилър "Балканстар" съм стъпвал преди 5-6 години само за покупка на масла, после във форума се организира колективно пазаруване на 3-4 пъти по-ниски цени от техните и повече не искам и да чуя за тях. Това са много по-ниско технологични двигатели и възли от на БМВ или Мерцедес, но пък разтоварени, непретенциозни и ако знаеш къде е проблемът (а в повечето случаи колите "си казват сами"), можеш да си ги поправиш във всеки гараж. Ако задълбаеш из форума, ще видиш, че проблем създават "трансплантираните" модели, правени за Европа - с насаден италиански или немски дизелов двигател, с мерцедесова по-модерна автоматична скоростна кутия и т.н.
              Последно редактирано от Bogoljub Gagic; 17-05-15, 14:04.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X