Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на Г класа ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на Г класа ?

    Аз препоръчвам бензинова и мощна.....моята е 300 коня и гори 25 градско газ и бензин пак толкова!Кеф цена няма....
    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

    Коментар


    • #17
      От: Избор на Г класа ?

      За сеа от бензиновите най добра е тази в София Г55 354к.с , 2004г на 83000км. 78000лв като смятам че ще има голям коментар на цената. Винаги съм купувал колите си от Германия , но тази тук е на добра цена ако е истинска. Притеснява ме произхода , че в България преди Г класа караха само лоши момчета.
      А в кой сервиз в София е добре да се прегледа преди покупка ?

      Коментар


      • #18
        Re: Избор на Г класа ?

        За сервиз съм ползвал Генади, Ивайджет или Петко. От Генади съм най-доволен. В гугъл излизат координатите.
        Двигателите са добри с изключение на 400cdi и 350cdi с 211к.с.
        Дизел 224к.с. съм пробвал и върви много добре. 500 със спортен ауспух е по-добре.
        Аз се отказах от този модел /по съвет на собственици на Г-класи/, защото карам 90% извънградско.
        "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

        Коментар


        • #19
          От: Избор на Г класа ?

          От балкан стар могат да ти изкарат пълната история нa автомобила.

          Коментар


          • #20
            От: Избор на Г класа ?

            А какви са слабите места и проблемите на дизела 320цди и на Г55 354к.с. , а също така и цените на частите и консумативите дали е голяма ?

            Коментар


            • #21
              От: Избор на Г класа ?

              то Гто е един от най евтините джипове за потдръжка По принцип! карета по 400-500 лв кормила щанга 650 лв . амортисьори 2500-3000 кардани няколко хиляди ,не знам да има част под сто лв,И мита че не се чупят е лъжа!Но като се строши нещо ти троши и портфейла
              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

              Коментар


              • #22
                От: Избор на Г класа ?

                При дизела гледаш турбината да не вие, иначе най-голямо внимание обърни на скоростите как включват да не изключват предавка и погледни долу диференциалите и раздатката да няма масло по тях.Главният проблем им е ръждата но в твоят случай би трябвало да нямат, другите неща са дребни неработещи механизми на прозорците и люкът-шибедах.Иначе атмосферният G55 е прост двигател като на 3ил освен някое реле друго няма какво да му стане.

                Коментар


                • #23
                  От: Избор на Г класа ?

                  Днес в Германия се появи този екземпляр: http://suchen.mobile.de/auto-inserat...=EXPORT&noec=1
                  Изглежда добре, говорих с продавача - каза , че е с нова скоростна кутия в гаранция, обслужвана е само в Мерцедес сервиз и нямала удари.
                  Какво може да се очаква като проблеми на тези километри ?

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Избор на Г класа ?

                    Най-добре проучи, как може да я прегледат в сервиз в Германия.
                    Имай предвид, че държат цена, но са доста неликвидни.
                    "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                    Коментар


                    • #25
                      От: Избор на Г класа ?

                      Предпоследната снимка ми бърка в очите-увисналата мрежа.Абе аз на твое място бих загледал някоя Тойота Лендкрузер 200 4.5- за тези пари можеш доста прилична да си вземеш

                      Коментар


                      • #26
                        От: Избор на Г класа ?

                        Първоначално публикуван от foli Преглед на мнение
                        Днес в Германия се появи този екземпляр: http://suchen.mobile.de/auto-inserat...=EXPORT&noec=1
                        Изглежда добре, говорих с продавача - каза , че е с нова скоростна кутия в гаранция, обслужвана е само в Мерцедес сервиз и нямала удари.
                        Какво може да се очаква като проблеми на тези километри ?
                        Не е зле да побързаш, хубавите предложения в този сайт изчезват за часове. Поддръжката не бива да те притеснява - двигателят е доста разпространен и сред другите модели на Мерцедес, колата е солидно изработена и надеждна. Някои от частите са на смешни цени - обзорно стъкло неоригинално без подгрев и монтаж е 60лв (от същия производител за Форд Ескорт е 120лв.), бял мигач на калника 22лв гръцко производство, заден калник ляв полски 95лв.; за по - старата Г-класа W460 външна дръжка с ключ китайска цена на едро без ДДС 3,99лв и т.н. За по-едрите части има някои абсурдни цени, но ако внимаваш при покупката няма да се наложи да ги сменяш. При често зверско потегляне със свирене на гуми заминава кутията, така че на конкретния екземпляр новата кутия е голямо предимство.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Избор на Г класа ?

                          masagero - Toyota със сигурност няма да взема, просто не е мой тип. Колега PUCH W460 - какво имаш предвид по-едрите части и какви са цените горе долу ? За такъв Г55 на колко км е желателно да се смени верига на мотора и какво струва ориентировъчно ? Преди 3 години карах SL 55 AMG с този двигател, но нищо не съм правил по него защото го карах около 7-8 месеца. Също и диференциалите на тези км може ли нещо да са пострадали или им предстои ?Какви други скъпи ремонти ми предстоят на тези км ?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Избор на Г класа ?

                            За мен 55амг-то е много здрав двигател ! Карам един такъв вече 3-та година или около 100 хил.км. и освен масло и филтри, биалетки съм сменил кабели и свещи който не са от най евтините но не се сменят всеки ден. Ако го караш на ластици ще счупиш кутия ! Втора употреба е около 1000-1500лв. Разхода ако го мачкаш е убиствен ! С разумно каране смесен разход на газ около 20-25л , минимален които съм засичал с много гъдел е 17. А максимален около 70л. за 60км.
                            Ходовата част е доста здрава. С две думи съм много доволен. За мен това е двигателя!
                            Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!
                            Suzuki Grand Vitara 2.5 V6
                            Mercedes Benz ML55 AMG
                            Ицо - 0888Ч6Ч6Ч6

                            Коментар


                            • #29
                              От: Избор на Г класа ?

                              За този двигател освен лагер на компресора друго няма какво толкова да му стане, както казах този двигател е същият блок като атмосферния G55 5439 кубика.Cъщо и поддръжката на спирачките е малко по-скъпа понеже тази версия е c по-големи апарати и дискове, до колко кутията за това казах и по горе да внимаваш с нея най вече как работи.Попитай собтвеникa дали цената е брутна понеже ако не е ще е с около 4000 евро отгоре.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Избор на Г класа ?

                                Компресора е малко гаден за градско каране, педала на газта е много чуствителен. Когато маневрираш/паркираш леко подаване на газ и колата подскача 1м. напред или назад. Ако елиминираме и разхода - много добър автомобил.
                                [SIGPIC][/SIGPIC]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X