Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повишено налягане в охладителната система

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Повишено налягане в охладителната система

    От около месец имам проблем с охл. система.Първоначално забелязах, че намалява нивото на антифриза в разш. казанче.Доливам, то пак намалява.Пък нали времето беше дъждовно и снежно преди нова година, първоначално не забелязах нещо нередно.След това обаче, в студовете видях, че просълзява антифриз от горния маркуч на радиатора.Притегнах го, но сълзенето не спря.Реших, че се е протрил маркуча, скъсих го с два см. и пак го стегнах - пак сълзи. Бандирах го с объл ластик и сълзенето спря. И както се казва - "да, ама не".Спря теча от горния маркуч - потече от долния.Пък взеха и много да ми се потят стъклата - вдигнах стелката в краката на пасажера - мокро, и там текло.А маркучът седи неестествено надут. Смених капачката на радиатора с нова, маркучът си е пак надут но нещата май се пооправиха - видимите течове спряха - до вчера.Днес видях, че пак е просълзило, малко, но го има.Като говоря за течове - от коледа досега съм долял около два литра антифриз и съм минал около 2500-3000 км. Искам да отбележа, че налягането в системата е високо, докато е отворен малкия кръг, а големия - затворен.Когато термостатът отвори големия кръг, налягането пада и маркучите омекват.Термостатът работи коректно, като загрее колата температурата стои като закована на мм над средата.Антифризът е чист, без следи от изгорели газове, радиаторът е пълен до капачката.Няма изпускане на газ от газовата уредба, карах само на бензин - все тая.Преди коледа сменях ремъци и съответно водната помпа, но не мисля , че има връзка. Какво ще кажете вие?
    Всякакви мнения и съвети ще са ми от помощ !!!
    Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
    Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

  • #2
    От: Повишено налягане в охладителната система

    Хм, сигурен ли си, че като отвори големия кръг налягането пада? Парното в купето не е ли на големия кръг? Как е протекло там?

    Коментар


    • #3
      От: Повишено налягане в охладителната система

      Сега прочетох темата ти и според мен е напълно възможно да е термостат. Пробвай с него ... по-малкото "зло" е.

      Парното е на малкия кръг.
      HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
      Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

      Коментар


      • #4
        От: Повишено налягане в охладителната система

        Това за чистотата на антифриза доказано ли е със съответната проверка? Щото проверката е по-лесна и от смяната на термостата.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Повишено налягане в охладителната система

          Колкото и да не ми се ще да ти дам такава кофти диагноза ще трябва да се подготвиш и за по лошото, е дано не е вярно, но за мен тая кола гори вода, демек гарнитура на главата някъде е изгоряла. С тея твърди маркучи и с толкова много липса на течност няма какво друго да е. Има едни тестове за газове в охладителната система но не знам колко може да им се вярва, на мен на ланчата ми правиха и казаха ОК е, а тя си пиеше вода яко, по 500 грама на на 200-300км, като свалих главата всичко стана ясно. А иначе за маркучите, сигурен ли си че точно като отвори термостата след това вече маркучите са меки. Обяснението за това е че ти гори вода само студена щом загрее главата може би уплътнява малката дупчица и спира и горенето и надуването в системата.
          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
          Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

          Коментар


          • #6
            От: Повишено налягане в охладителната система

            онзи ден сменях гарнитурата на главата на колата на жена ми Suzuki Alto. Духна гарнитурата и напълни разширителното казанче с антифриз. Пробвай като е студена сутрин да свалиш капачката и я запали така, гледай дали ще изхвърли водата от радиатора, моята беше направо като гейзер докато завъртя веднъж. Напълни преди това радиатора ако има нужда от доливане.
            Honda HR-V 4WD D16W1

            Коментар


            • #7
              От: Повишено налягане в охладителната система

              Ами антифризът е бистър, със син цвят, на вкус не знам как е .А като се затопли долния маркуч на радиатора и след малко се включва перката и някъде по средата маркуча омеква.Доказано (вижда се)има теч навън, който не е голям (както писах 2 литра за 2500-3000 км, всъщност може да се приеме и по-малко, защото при първото доливане разш. казанче беше празно, а сега е много над мах с 2литра)При градско , на къси разстояния тече повече, на дълго почти не го пипа.Дали го гори през главата не знам, но от ауспуфа не се вижда да има повече пара, поне не и повече от нормалното(имал съм голф със спукана глава и знам каква пара излиза отзад, като от на ТЕЦ-а комина.А и в радиатора няма никакви газове, ако имаше все някъде трябваше да се съберат, да направят възглавница и да се повиши темп. И най-накрая карам така вече почти 3000 км, ако беше гарнитура, все си мисля, че досега трябваше да почне да духа яко.Не знам дали на термостата има дупчица за изравняване на налягането, ако има и по някаква причина се е запушила, може това да е причината.
              Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
              Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

              Коментар


              • #8
                От: Повишено налягане в охладителната система

                Аз съм за термостат

                Коментар


                • #9
                  От: Повишено налягане в охладителната система

                  Дупчицата е за обезвъздушаването при пълнене на системата. Трудно/невъзможно е да се запуши от нищо. Само дано някой "разбирач" не я е поставил най-отдолу ако приемем, че има такава.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Повишено налягане в охладителната система

                    Ами не е така баш. Аз карах над 9 х км с духнала гарнитура към водата, и можеше и още, пара нямах от ауспуха като от локомотов, щото явно като загрее главата и се разшири и уплътни, може дефекта да е станал от неправилно стягана глава, прегрявана леко кола, кофти гарнитура или антифриз в следствие изгнила гарнитура, знам ли, но факта си беше че дори не ми надуваше и маркучите, имах подозрение за извесно налягане но капачката особождаваше и не са били твърди. Не знам защо при теб капчаката позволява маркучите да се втвърдят. Каза че си сменил капачка, дали тя е в ред, на мен ми се чини че може белята да е и от тая пуста капачка, щото тва беше на брата на форда проблема, някои някога сменял казанче и сложил квато капачка намерил но тя оплътняваше плътно и колата надуваше и изхвърляше един марук и всичко ставаше вода по мотора. Гокато го открием кво е едни маистори вече го убедиха че е гарнитура и свалиха главата за ремонт, естествено след ремонта проблема пак се прояви и чак тогава взехме да търсим проблема в казанчето ама кои да знае. термостата не може да го обвиниш, то по никъв начин не запушва системата, тои е само преграда в единия от кръговете, демек в другоя а имено изхода към радиатора нищо не спира течноста да се върне към радиатора ако има налягане. Разбираш ли какво имам предвид , представи си един кръг-обрач, пълен с вода, и само на едно място слагаш тапа, от всички страни на тая тапа квото и налягане да направиш то ще е винаги еднакво и няма да спадне ако махнеш тапата, сори ама не мога да намеря по просто и цветно обяснение Направи тов акоето те посъветва колегата да я запалиш студена без капачка и ако вземе да блика работата е ясна, това че антифриза е чист нищо не значи, и моя си беше кристален ама чезнеше И така 3 години до де се наканя да я сваля щото тя се караше малко и не ми пречеше освен с риск да напълни цилиндър с вода и да направи воден удар някоя сутрин при палене
                    п.п. Забравих да кажа че и това дето си мислиш че ако влизат газове ще направи въздушен джоб няма как да стане, щото системата ти е така направена че не е нужно обезвъздушаване, радиатора е наи висока точка, няма къде да се задържи въздух в системата.
                    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Повишено налягане в охладителната система

                      "Разбирачи" последните три години и близо 100 000 км. по термостата не са пипали, всъщност никой не е пипал там.А като се замисля, то само термостата не е сменян последния месец.И ако не е той причината, май верно ще трябва да си спретна един ремонт на глава със смяна на гарнитура(дано да не се наложи)

                      Сега прочетох поста на zero, пуснал го е докато пишех.Утре ще я запаля без капачка, въпреки ,че ме е малко страх, като знам какво се случва като се опитам да отворя капачката при загряла кола(Не само сега, и много преди проблемът да се появи)Поставях маркучето на разш. отвор в бутилка от минерална вода, за да видя дали има мехурчета - нямаше

                      Имам комшия със ЦРВ, неговото е 147 кс., но мисля, че капачката е същата, ще я взема назаем да я пробвам, да видя и с нея как ще е.

                      Възможно ли е при смяната на ремъка и водната помпа майсторите да са объркали нещо, или пък водната помпа да е причината?
                      Последно редактирано от rivan; 22-01-15, 21:12. Причина: допълване
                      Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                      Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                      Коментар


                      • #12
                        От: Повишено налягане в охладителната система

                        Знаиш кво се сетих, нещото което ми доказа че главата е за сваляне Вземи свали свещите, огледаи ги много хубаво, с лупа ако щеш, една от свещите ще има по керамиката малки бели зврънца, тва е от изгарянето на антифираза, още нещо което аз направих, намерих си ендоскоп, съвсем елементарен от китаи за 10 лева, камера с 4 диода на нея, бръкнах в цилиндрите и огледах буталата, това което гори вода е чисто измито като ново Ако и при теб е така с чиста съвест може да свалиш главата Ще опитам да намеря снимките или видеото но имам лош спомен че го изтрих да ти покажа кво се вижда.
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Повишено налягане в охладителната система

                          Имаш късмет ето това е 1 ви цил. дет гореше водата https://www.youtube.com/watch?v=Ec8BvRIJxuY
                          виж разликата с тоя дет не гори, макар че при мен е цоцкала от два цилиндъра https://www.youtube.com/watch?v=o4-pIerA5gQ
                          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                          Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Повишено налягане в охладителната система

                            Не би ли трябвало ако влиза отнякъде вода да може да се види и по маслото. На Астрата ми едно време, като замина гарнитурата маслото се беше пресякло яко - изглеждаше все едно си му налял кисело мляко в. Незнам дали важи на 100%, но пък е най-лесно да се хвърли едно око.
                            'Облагането с данъци е изтънчен начин да искаш пари със заплаха'

                            Коментар


                            • #15
                              От: Повишено налягане в охладителната система

                              Ау-у-у.Оу-у-у-у!О-о-о-ох!Ми ко направихте ся бе?Ми таз тема/Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!/Да не би и при мене да се е осрало нещо с гарнитурата при това пържене,макар,че сега над 0 градуса пущината не е повръщала от радиатора,само като е под нулата.Забелязах,че беше насълзило в студа и малко антифриз от двата маркуча влизащи в изпарителя.Да не би и при мене да е прегоряла гарнитура някъде и като е много студено-вдигна налягането и повръща,ама чакай де сега като разсъждавам ми клапана и разширителния съд за какво са тогава.Не би ли трябвало и дори при по голяма дупка в гарнитурата при студен двигател,капачката на радиатора да компенсира,освен ако е много голямо налягането и клапана на капачката не успява да го поеме.Бахти в какви размисли ма хвърлихте!

                              п.п.Риване познавам те и знам,че и ти караш като мен -140-160км/ч нон споп по магистралата,виж в темата ми какво направих аз преди колата да "повърне"180км/ч.
                              п.п.Да чукна на дърво на на мойта от както съм я купил вече 5 години нищо по двигателя не е сменяно-освен китайския радиатор,че оригиналния се сцепи-масла филтри,масла филтри и газзззз.
                              имах и Toyota Rav 4 2006g.
                              Mitsubishi Lancer 2008g.
                              Honda CR-V 1998г.
                              Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X