Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повишено налягане в охладителната система

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Повишено налягане в охладителната система

    Чакай да са изцвъкам пак.Вчера с бай Риван водихме цял 40 минутен разговор по телефона и извода до който стигнахме,е че най-вероятно е/ще се опитам да обобщя/ от много резките температурни разлики напоследък от времето и при нашите бързо загряващи автомобили изпечените с времето маркучи и поуморени скоби не могат да се адаптират.Разбира се обсъдихме и въпроса при по нова и изправна капачка и нова водна помпа налягането вече да е нормалното,а до момента предвид стареенето да е било по-малко,по ниско и сега при нормалното и остарели спечени маркучи и изморени скоби да пуска.
    Едвам го навих да смени няколко маркуча,/макар,че вече си беше купил единия-нема а се сърдиш брат чи та издавам/поне двата основни да видим какво ще стане.Продължавам да му давам кураж и над 50% да смятам,че няма проблем с гарнитурата.Обсъдихме доста неща които тук той не е писал,но в основни линии казва нужното и точното.Пожелавам му да реши най-скоро проблема,чи си го уважавам като колега бе!
    п.п.Никого не искам да ангажирам с последното,но аз стигам до извода,че явно хроничен проблем на I-ва генерация е разпад на материала на двигателя след 16 години експлоатация,предвид рециклираните метали от които японците ги изработват поради липса на естествена руда.
    имах и Toyota Rav 4 2006g.
    Mitsubishi Lancer 2008g.
    Honda CR-V 1998г.
    Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

    Коментар


    • #32
      От: Повишено налягане в охладителната система

      Я да ви вкарам в още един филм! Днес си отварям разширителния съд да видя дали е на място връщащия маркуч и изненада понамирисваше си на газ вътре в казанчето. Та си мисля че водната мембрана на редуктора е тръгнала и вкарва малко газ в системата. Та колегата да провери на какво му мирише вътре разширителния съд.
      "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

      Коментар


      • #33
        От: Повишено налягане в охладителната система

        Относно уплътняването на маркучите-при забелязан теч не се натяга скобата, а се сваля маркуча, почиства се внимателно от вътр. страна, почиства се външ. част на шуцера с шкурка(първо 200, после 400), като много се внимава да не влезне вътре нещо от "матряла", затова е добре преди това да се затапи с парцал отвора!После се избърсва много добре и внимателно. След десетина години(да не говорим за повече) от външ. страна на шуцерите и от вътр. страна на маркучите в мястото на контактуване се натрупва котлен камък, и резултати от окислението.
        Мисля, че при повишено налягане от издухала гарнитура капачката на разш. съд, или на радиатора не може да се справи с повишеното количество налягане.
        Последно редактирано от mbenz; 24-01-15, 11:33. Причина: допълнение
        много автомати-слаби резултати!

        Коментар


        • #34
          От: Повишено налягане в охладителната система

          Pavle вие сте като разбивачите на митове бре ква хипотеза задълбочена сте направили За съжаление това не е оправдание една система да тече все пак колегата е спрял теча от едно място тя е текнала от друго, маркучите му са твърди което е най- главния покзател, за кви резки температури говорим тва да не е 80 годишна баба да и влияят температурите на ставите Ще мине време и всичко ще излезе на яве.
          Иво въпроса е дали изпарителя ти отделя водата от газта с гумена мембрана, питаи газаджията, ако е така не е задължително да е спукана, може по отливката на корпуса да има шупличка или някои шлак и от там да съска леко към водата, така беше с волтрана на бащата на опела, едно дребно като стружка нарушаваше хермитичноста Запали я, обърни я на газ и гледаи през капачката на радиатора дали бълбука, но най- вероятно теча на газ е минимален и едва ли ще бълбука, помириши и там мирише ли на газ, драсни една клечка ако пламне радиатора работата е ясна
          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
          Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

          Коментар


          • #35
            От: Повишено налягане в охладителната система

            Действително вчера с колегата pavle водихме дълъг разговор по телефона и обсъдихме доста варианти за това, откъде може да идва проблема.Сега , като чета поста на zero,имам чувството , че съм действал точно по неговия алгоритъм.Не съм писал за това, защото съм почти на 100 % сигурен, че няма проблем с газта.Отварях, мирисах, палих- не е оттам.Най-накрая, понеже вечерта ми свърши газта, на сутринта превключих само на бензин, отидох до бензиностанцията и проверих - маркучите бяха отново твърди.Така че почти сигурно не е газта виновна, а не искам да отклонявам темата в грешна посока.Газта може да бъде причина , но в конкретния случай не е.
            Като казах твърди маркучи пак искам да подчертая - твърди по субективна оценка, подхранвана от визуално раздутия маркуч и теча на антифриз. Всичко това в рамките на месец, без някаква интервенция по охл. система, като изключим смяната на водната помпа.Сега доколко новата водна помпа може да направи по- високо налягане го коментирахме вчера с колегата pavle.Според мен, ако новата водна помпа работи по-ефективно може само да движи охл. течност по-бързо, без това да доведе до повишено налягане.Повишаване на налягането може да има, ако има някакво запушване, може и частично, но не мисля, че го има.Ако пък работи по-неефективно, може да движи охл. течност по-бавно и това да доведе до повишаване на температурата в определени режими, но такова нещо при мен не се наблюдава.
            mbenz дава възможна насока :"при забелязан теч не се натяга скобата, а се сваля маркуча, почиства се внимателно от вътр. страна, почиства се външ. част на шуцера с шкурка"-това не съм го правил и ми се струва възможна причина, ще пробвам.Сега се сещам за интересен факт - маркуча тече само откъм страната на радиатора, а откъм блока, където е хванат със оригиналната си пружинна скоба - не.Може би наистина маркучът не може да прилепи добре към пластмасата?
            Последно редактирано от rivan; 24-01-15, 14:19. Причина: допълване
            Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
            Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

            Коментар


            • #36
              От: Повишено налягане в охладителната система

              Ако искаш, продължавай да дерзаеш и да се вкарваш в разни филми с издухала гарнитура.
              Не казвам , че не може да се окаже и това, но на първо време вземи и смени тези маркучи /така и така са за смяна - изпечени и раздути/. С времето и от експлоатацията, материала старее и в един прекрасен момент като цъфнат на някоя магистрала - сещай се. След смяната на маркучите и спиране на течовете, охладителната система би трябвало да заработи с коректното налягане.
              Ако и тогава имаш проблем или съмнения, е на ред капачката на радиатора. Преди да я смениш обаче, погледни една дреболия по нея / не знам как изглежда при теб/. Но на повечето има една уплътняваща гума от долната страна, където ляга на гърловината на радиатора, та тя може да се е поразложила и раздула, от където да затяга и да не позволява да се освобождава налягането.
              Имал съм подобен случай.
              / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

              Коментар


              • #37
                От: Повишено налягане в охладителната система

                Според мен проблема е в главата, вероятно спукана, сменил съм две пукнати глави.Когато метала е студен ,дефакто отворен /надува/ когато,двигателя загрее метала се разширява, и няма /надуване/.Но всичко е до време.Дано да помогна.
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • #38
                  От: Повишено налягане в охладителната система

                  Първоначално публикуван от rivan Преглед на мнение
                  Действително вчера с колегата pavle водихме дълъг разговор по телефона и обсъдихме доста варианти за това, откъде може да идва проблема.
                  Трябва да имате необходимите знания , умения и "инструменти" - ще откриете лесно "проблема". По добре се доверете някой специалист да ВИ помогне.

                  Телефонната диагностика е трудна работа . Важно е като начало да спрете течовете.
                  (-Ако,настоявате сам да се справите с диагностиката -ще Ви помогна- може да ми пишете на лични )

                  Коментар


                  • #39
                    От: Повишено налягане в охладителната система

                    Момци, стига с тея течове, тук не е работата да "излекуваме" следствието, работата е да се намери причината, докато маркучите са твърди, то нито смяна на водни съединения ни капачки на радиатори ни дявол няма да помогне да спре теча от някъде, ще смени тези маркучи ще текне от другаде ще смени и другите ще сложи яки скоби и ще текне от радиатора и тогава какво и него ли да смени. Трябва да се намери причината за надуването, щом в казанчето течноста се качва на топло и спада на студено значи и капчката е ок. Да беше близо до Пловдив да доидеш да и бръкнем по дупките с ендоскопа ама...
                    Искаш ли още една идея малко е странна и не си длъжен да я пробваш, ама аз я бях приложил на ланчата, сипи в охладителната система един парфюм на женати, покараи я така 1-2 дена на сутринта развии свещите и души в дупките мирише ли някоя на парфюм Като запалиш колата сутрин газовете също миришат гадно на изгорял парфюм Най готиното е че като отвориш после мотора за ремонт не ти мирише на масла и бензини а всичко ухае на парфюм , освен тва на мен ми сълзеше и леко радиатора на парното и в купето винаги миришеше на женски парфюм
                    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                    Коментар


                    • #40
                      От: Повишено налягане в охладителната система

                      Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                      Е па що не ги пилна малко
                      Ми щото не беше малко .Не става въпрос за милиметър ,а за 5 по спомен.Различни са и гърловините на радиаторите.Японската пасва на японския радиатор.
                      CR-V 2.0i RVSi 147PS

                      Коментар


                      • #41
                        От: Повишено налягане в охладителната система

                        изТРЕПА рибата с тоя парфюм,баси.............

                        Коментар


                        • #42
                          От: Повишено налягане в охладителната система

                          Първоначално публикуван от cr-v 1 Преглед на мнение
                          изТРЕПА рибата с тоя парфюм,баси.............
                          ! Не коментирам възможния ефект, ако жената реши, че парфюма е от друга жена, нищо, че е, като нейния!
                          Към автора на темата-има ли твърди маркучи нещо със сигурност не е наред и това със сигурност не е сълзенето от някой и друг маркуч!
                          много автомати-слаби резултати!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Повишено налягане в охладителната система

                            Това с парфюма ми хареса! Добре, че нашия форум не го четат руснаци, че ще те обявят за еретик!Как така ще хабиш алкохола за такива цели?
                            Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                            Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                            Коментар


                            • #44
                              От: Повишено налягане в охладителната система

                              Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                              Да беше близо до Пловдив да доидеш да и бръкнем по дупките с ендоскопа ама...
                              Може да се уреди, за ваканцията на децата ако ходим на вилата може и да мина, до Пловдив са има-няма 60 км.
                              Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                              Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                              Коментар


                              • #45
                                От: Повишено налягане в охладителната система

                                Хубаво е искреното желание да се помогне на нуждаещите. В София има колеги, които са с необходимата компетентност и могат да помогнат.

                                -- Само желание не е достатъчно.
                                -Като начало за размисъл- (Поставяне на мястото на паровъздушния клапан уплътнителна капачка ,която не затваря пътя към разширителния съд.Повдигане разширителния съд над нивото на двигателя и запълване до половината. Предварителна проверка на обезвъздушителните тръбопроводи за проходност)
                                По нататък трябва вече да знаете.....какво и защо......
                                Следващата част е тестване на паровъздушния клапан (подвързан тройник ,през редуцилвентил с манометър контролирано подаване на въздух)
                                По нататък вече......

                                Приемаме локализитан-"комшулук" между охладителната система и горивната камера.Да се определи цилиндъра -(През свещите нагнетяване на въздух в горивната камера-10-12 ат.)
                                По нататък..... Успех!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X