Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да се похваля и аз с Range Rover Vogue 2003 3.0d

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да се похваля и аз с Range Rover Vogue 2003 3.0d

    Пусках теми за Jeep Grand Cherokee i BMW X5, четох много за тях, ходих да ги гледам и тествам и за накрая си пазех оглед на Range Rover Vogue 2003 3.0d. Купих го веднага Много съм доволен от придобивката! Привлече ме тежкарския му вид и това, че е рядкост. Особено черните са още по-редки. Хареса ми много как пред КАТ докато чаках за регистрацията един GL стоеше до моя, доста малък и невзрачен )) А Черокитата и X5-ците минаваха по улиците някак си под краката ми Вътре е много широко и може да се обърнеш към човека до себе си и да си говорите все едно сте на кафе Направих диагностика в сервиз и всичко излезе идеално - както двигател така и скоростна кутия. Жалко само, че няма шибедах, но за мен беше по-важно да е черен отколкото да има люк. Има почти всички екстри, за които някои неща не са ми ясни обаче и се надявам тук някои да ме светне.

    - Поне в обявата пишеше, че има печка, за която забравих да питам и сега се чудя какво е това печка, как работи и откъде се пуска ?!

    - Навигацията не е оригиналната и копчетата от волана за звука, който идва от нея, недействат Как мога да го оправя това !?

    - Предишния собственик е модифицирал управлението на въздушното, като е сложил допълнителни копчета с които се управлява. Според него е голямо предимство, защото преди често давало грешки като мине през по-голяма дупка и трябвало да ходи до мото-пфое всеки път за да му я трият и взимат пари. Сега било безпроблемно като изключил оригиналното управление и датчика. Незнам да се радвам ли затова "подобрение" или не ?! Казва, че я държал постоянно на най-високото ниво като припомпва веднъж два пъти на месец. Незнам дали не е лошо това за живота на въздушното да стой постоянно под пълно налягане ?!?! Нямам представа как стоят нещата и затова и аз сега я държа в най-високото ниво, ако някой е наясно нека ми каже за да взема мерки! И няма ли да е по-добре всяка вечер да изпускам въздуха за да удължа живота на системата като цяло !?

    - Също така немога да наглася часовника със стрелките предполагам е поради липсата на оригинална навигация !?

    - Парктроника май неработи и ще трябва да го закарам да го видят ! Мото-Пфое вероятно ?!

    - Има един бутон DSC, който ако включа светва удивителна на бордовия, а не пише нищо в user manual-a !?

    Засега тези неща само ме хвърлят в грижи. Другото е ОК.

  • #2
    От: Да се похваля и аз

    Честито и много безаварийни. Пускането на снимки е задължително.
    Това с допълнителната система за въздух ми звучи странно.....
    Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
    LZ2РSD

    Коментар


    • #3
      От: Да се похваля и аз

      Честито!
      - Печката ти се включва автоматично, когато външната температура падне под 5/6 градуса, поради липсата на ОЕМ радио/навигация НЕ може да се включва принудително. Системата е като на БМВ, печката е Webasto
      - Това с окачването не го разбрах, изолирал е компютъра и е направено да го помпи принудително?
      - Парктроника, може да е вързан с навигацията, но има и бутон за принудително изключване който може да е натиснат или откачен.
      - DSC, по стара версия на ESP, съвкупност от ТС, ABS, ASR и още няколко, които работят взаимно.

      Коментар


      • #4
        От: Да се похваля и аз

        Честито и късмет с придобивката!
        Натискането на бутон DSC или ESP изключва системата и затова на таблото светва жълтата удивителна, т.е. минаваш на "ръчен режим" - управлението на автомобила зависи само от теб. Но май не е съвсем така, щото някои "изтезатели" се оплакват, че и при изключена стабилизараща програма електрониката пак се меси в управлението.
        Не бързай ако искаш да стигнеш
        __________________________________
        Discovery II TD5 10P

        Коментар


        • #5
          От: Да се похваля и аз

          Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
          Но май не е съвсем така, щото някои "изтезатели" се оплакват, че и при изключена стабилизараща програма електрониката пак се меси в управлението.
          На много автомобили изключването на програмата води само до промяна на настройките.

          Коментар


          • #6
            От: Да се похваля и аз

            Да, точно така.
            Изолирал е комп-а и се помпи принудително с други 3 бутона. Единият е за компресора, другите два - за отпред и отзад съответно.
            Не знам лошо ли е, да е постоянно в най-напомпено положение?

            Съобщение от модератор:
            Моля, напишете си в профила от къде сте.
            ...ЦЪК
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 22-01-15, 17:30.

            Коментар


            • #7
              От: Да се похваля и аз с Range Rover Vogue 2003 3.0d

              Да ми препоръчате сервиз в Бургас където мога да си подържам Range Rover-a !? И да не е Мото Пфое или Бова

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X