Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна алармена система - каква?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Домашна алармена система - каква?

    Здравейте колеги. Не съм се сблъсквал с подобен проблем до момента и поради това очаквам съвети и предложения. Преди 8 месеца си купихме къща на 12км. от града. Тъй като бе без обзавеждане, след покупката реших поне да ползвам гаража и откарах там старата си кола. На 2-рата седмица гаражът и мазето бяха разбити, колата също и бе откраднат акумулатора и други дреболии от нея. Друго не е и имало какво да вземат. Някакси ми стана много гадно от това "топло" посрещане. От тогава насетне обзавеждам и понапълних гаража и мазето с авточасти, градинска техника и т.н. Тоест вече има какво да могат да извлекат айдуците. И голямо куче откарах, но все си мисля, че е въпрос на време да ме ударят отново. В този ред на мисли се спрях на домашна алармена система без връзка със СОТ. Гледам на пазара предложения от 115лв. до 200 лв. има доста. Не ми трябва нещо, кой знае какво. С един магнитен датчик на входната врата и с обемни в стаите според мен е достатъчно. Търся логика, че алармена система е най-надеждната и евтина защита в случая защото при взломяване ще се задейства сирената и ще ме уведоми по телефона, за да мога да отреагирам. Ясно е, че няма да ме чакат докато отида, но все пак може да ги уплаши и да избягат. Няма да си работят цяла нощ на спокойствие, както се казва. А в случаят това са местни цигани според мен. Няма да държа кой знае какви ценности там, но разсъждавам, че да разбиеш къща, да влезеш в гараж, да разбиеш колата там и да вземеш стар акумулатор струващ 10лв. и спортен филтър менте 5лв. трябва да си 1. озверял от глад; 2. да си наблюдавал, че къщата се посещава рядко и че 3. няма охранителна система, нито дори куче; Очаквам съвети за алармена система и някакви насоки, че вече ходя през вечер и само оглеждам дали отново няма влизане, това вече ми идва в повече. Предварително благодаря.

  • #2
    От: Домашна алармена система - каква?

    Колко обемни датчика и магнитни датчика ,какво искаш да получиш на телефона,позвъняване или смс или и двете,искаш ли в смс-а да има информация за това коя врата или стая е подала алармата,посочи ми бюджет и дай меил

    П.п пиша от таблет и не виждам от къде си ?
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      От: Домашна алармена система - каква?

      Първоначално публикуван от mitaraf Преглед на мнение
      А в случаят това са местни цигани според мен.
      Наскоро мой приятел имаше подобен проблем. Подходи интересно и нетрадиционно.
      Сложи си тъпа аларма от две части. Едната част пищи до бога. А другата се изсипа на минутата с няколко джипки и помилва "бледоликия" тартор. Сега като премигне тока и първата се самовключва за 10 секунди. Нищо работа ама като писне и цялото племе бие чело у земята и вика: " Не съм аз бе бате, не съм!"
      На това му викат "информирана превенция". Комплексните решения са по ефикасни от евентуалната партизанска война.
      Иначе модела на алармата беше нещо от рода на: "МанГау тъч анд къч то дъ пърпъл рейн".
      За повече подробности и инструктаж на място на лични.
      GPS системи https://www.easytracking.bg/
      Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

      Коментар


      • #4
        От: Домашна алармена система - каква?

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Колко обемни датчика и магнитни датчика ,какво искаш да получиш на телефона,позвъняване или смс или и двете,искаш ли в смс-а да има информация за това коя врата или стая е подала алармата,посочи ми бюджет и дай меил

        П.п пиша от таблет и не виждам от къде си ?
        Отдавна се глася и аз да пускам тема за аларма и да търся решение на моя проблем .Така че ако е удобно и ако може и аз да си задам въпроса . Предпочитам развитието и решението да бъде описано в тема ,но имам притеснението че може да стане упътване за някой неблагоразумни . Ако си съгласен да се обърна на лични явно ти си човек готов да разреши и моя проблем .
        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

        Коментар


        • #5
          От: Домашна алармена система - каква?

          Колеги, не се бях замислил, че такава тема би "отворила очите" на хората със слаб ангел. Наистина намирам сериозен довод в мнението на alexalex69 и съветите, кое, как и къде да се постави е наистина за "лични". Но, като цяло решението на проблема би било добре да се сподели, защото едва ли някой от нас тука никога не са го обирали.
          А иначе колега D.Dimitrov, "информирана превенция" имаше. Първо се оказа, че бихме погрешния Асан, после изправихме грешката като маризихме друг Асан, но зърното на съмнението си остана, че май и втория не беше точния. Лошото при мен е, че мога да съм на фронтовата линия най-рано на 15-тата минута или в най-лошия случай на 65-тата /ако съм на работа/. При известие на телефона мога поне да звънна на полицията да отиде. В тази връзка е добре да имам поне надеждни датчици, за да не сработват "профилактично", че след първата фалшива тревога, никой няма да ми обърне повече внимание.

          Коментар


          • #6
            От: Домашна алармена система - каква?

            Може да се сложи тук-там някоя интелигентно скрита камера. Има ги разни евтинджоси уж записва всичко, а и в реално време може да си наблюдаваш владенията. Ако не друго и сработи всичко, може и да се види кой мръсник е нарушил личното пространство. След това е лесно... и превъзпитаващо, според зависи. По едно време при нас, като лумнаха едни кражби, навърза се народа към всевъзможни СОТ фирми и всичко спря все едно не е било. Но остана горчивата мисъл, че кражбите бяха някак свързани с тия фирми. Вариант си е да им станеш абонат мисля, че не е много скъпо, стига да ги има.
            Не важно кто напротив, важно кто рядом.

            Коментар


            • #7
              От: Домашна алармена система - каква?

              Здрасти,една от основните дейности които работя е свързана с доставка и монтаж на охранителна техника,далеч съм от търговска дейност във форума но мога да помогна ако е нужно .
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: Домашна алармена система - каква?

                СОТ ако има е добра идея, 20-30 лв/месец, което покрива като цена алармената система за година, две. Друг вариант е локална аларма монтирана кадърно. Има доста български производители и изделията са отлични. Сещам се за ТЕЛЕТЕК, БСМ, Владо (ма фирмата забравих). Изключването на алармата препоръчвам да е дистанционно, за да няма време апашите да стигнат до сирената най-вече. Сирената пък да е дублирана с друга, пак с автономно захранване. Да се използват акумулатори с възможно най-голям капацитет. Не е задължително да се обезопасят всички помещения, а най-апетитните. Все едно да имате похотливи намерения и да не погледнете дупето. Всички датчици обаче трябва взаимно да се пазят/покриват. Има и друго особености, бе трябва си човек с опит. По отношение на това дали да известява алармата по телефона, всеки сам си решава има не само позитиви и се плаща. За 100 лв може да си отвориш беля за в пъти повече или дори да пострадаш, да си развалиш рахата, когато апашите са били прогонени вече от сирената.
                Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                Коментар


                • #9
                  От: Домашна алармена система - каква?

                  Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                  ... Сирената пък да е дублирана с друга, пак с автономно захранване. ...
                  В същност, мощната сирена е един от най-важните елементи на алармата. Хубаво е да са повече от един брой - една отвън на недостъпно място, която да оглася околността и 1 яка пищялка вътре.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Домашна алармена система - каква?

                    Ако обичате животни,добавете и две кучета от дребна порода.От една страна са развлечение от друга "охранителна" първична аларма.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Домашна алармена система - каква?

                      Относно Сотаджийските връзвания - не познавам някой, който има СОТ , да не е бил обран в нощта, в която е пропуснал да го включи.
                      Мен само веднъж а едни мои приятели и втори път. Въпросът е - кой знае, че съм забравил да включа сота.
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • #12
                        От: Домашна алармена система - каква?

                        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                        Относно Сотаджийските връзвания - не познавам някой, който има СОТ , да не е бил обран в нощта, в която е пропуснал да го включи.
                        Мен само веднъж а едни мои приятели и втори път. Въпросът е - кой знае, че съм забравил да включа сота.
                        То и като се откажеш от услугите на СОТ пак се разбира бързо.......
                        А на въпроса ти "кой знае", ми апашите......
                        Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Домашна алармена система - каква?

                          Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                          То и като се откажеш от услугите на СОТ пак се разбира бързо.......
                          А koгато се абонираш?
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #14
                            От: Домашна алармена система - каква?

                            почти всички кьщи които сьм чул/вьв последно време/ че са обирани са сьс сот.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Домашна алармена система - каква?

                              Всъщност, видеозаписът май не не може да се използва, като доказателство в съда. Освен това, видеозаписът трябва да бъде извършен със съгласието на лицето, което е снимано. И какво се получава, че на теория може дори да те осъди крадеца само заради това че си го снимал, а какво остава за саморазправата... Какъв невероятен контраст с истинските държави, където го гърмиш ако само ти пипне оградата.
                              Не важно кто напротив, важно кто рядом.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X