Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

    Първоначално публикуван от niki armeneca Преглед на мнение
    toshiba 1 терабайт. около 100-110 лева ще свърши добра работа. надеждни са
    и е с размери по-малки от смартфона ми...

    Коментар


    • #17
      От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

      Преосмислих пак внимателно приоритетите си, реших че така и иначе трябва да събирам пари за нов лаптоп и няма смисъл да давам много пари за външен хард диск, послушах двама от вас и си купих външен HDD на WD 1 терабайт, компактен и достатъчно бърз, продавача ме посъветва харда да го пазя от удари и всякакво тръскане и вибрации особено по време на работа, спазя ли го това ще ми изкара 5 години...
      Благодаря Ви колеги за съветите!

      Коментар


      • #18
        От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

        Здравейте, да ползвам темата на Павката, за да не я дублираме с друга почти същата...
        Имам следното питане/ще ме прощавате за аборигенските въпроси, ама то човек не може да разбира от всичко/...
        Навсякъде в нета чета/и тук също по-нагоре/, че видиш ли на външния HDD едва ли не е радостно ако изкара 5 години...
        Та въпроса ми е...От 4-5 години имам два такива външни харда Tuoro на Hitachi по 1терабайт и те вече са ми пълни.Единственото ми ползване е било просто да ги закача на компа и да дублирам снимки, видео и някаква информация, след което са били поставяни като книга в библиотеката и са стояли без да работят с месеци наред...
        Та..сега аз трябва ли да се притеснявам, че им идват 5-те години след като за това време те нямат и 5 дена плътна работа или не трябва...?
        П.П. На всичкото отгоре...понеже се напълниха, а ново инфо, снимки и видео идва постоянно още и още...се замислям за следващ такъв външен хард.Четох доста за най-сигулните начини, обаче освен един/да си копирам инфото на два харда с идеята, че няма как да се сговнясат и двата на веднъж/, нищо друго не открих като вариант.За съжаление...на този етап да купувам 2 харда заради въпросния дублаж няма как да го реализирам, защото ми куца финансовия момент, но пък ако няма друг по-сигурен начин, явно занапред ще трябва да стискам и да го правя по този начин.
        Все пак...някакви други елементарни, лесно изпълними/като за аматьор/ решения в тази посока? Не ме интересува толкова мобилността, защото винаги мога да си имам един HDD просто за пренос на инфо и мобилност, но у нас да си ми стои някакъв по-надежден и ...по-малко мобилен вариант, на който да мога да разчитам!
        Предварително ви благодаря!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #19
          От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

          Любашки, във всички дебели книги за сигурност на информация си пише - физически разделяне на носителите, и липса на пряка връзка между тях...
          Аз лично съм си решил въпросът така със снимките -
          1. RAID масив 2х2ТБ вкъщи (сървър, достъпен и отвън)...
          2. 2ТБ преносим HDD, оставен на компютър на далечна дистанция, периодично синхронизиран със сървъра
          3. 2ТБ преносим ХДД 'за в джоба' (най актуален)
          Имам и 1ТБ на около 6г и си работи нормално, но ми идва малък...

          Да има граница 5 години - абсурд... Единия комп вкъщи е сигурно 10 годишен и терабайтовият му диск си работи без грешки (е да - бавничък е по сегашните критерии )
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #20
            От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

            5-те години са житейско наблюдение, при това компрометирано, а не правило.

            Дисковете изгарят когато си искат, включително се повреждат и както си седят. Затова важните неща се държат на повече от едно място.

            Коментар


            • #21
              От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

              Е те това ми е странно и интересно...Как ще се прецака от стоене без да го изтърваш и без да е работил?
              Разбира се, сигурно си има логично обяснение, ама като не разбирам дотолкова...
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #22
                От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Любашки, във всички дебели книги за сигурност на информация си пише - физически разделяне на носителите, и липса на пряка връзка между тях...
                Аз лично съм си решил въпросът така със снимките -
                1. RAID масив 2х2ТБ вкъщи (сървър, достъпен и отвън)...
                2. 2ТБ преносим HDD, оставен на компютър на далечна дистанция, периодично синхронизиран със сървъра
                3. 2ТБ преносим ХДД 'за в джоба' (най актуален)
                Имам и 1ТБ на около 6г и си работи нормално, но ми идва малък...

                Да има граница 5 години - абсурд... Единия комп вкъщи е сигурно 10 годишен и терабайтовият му диск си работи без грешки (е да - бавничък е по сегашните критерии )
                Принципно ме интересува достъпен от към финансовата страна начин...То ако да се наливат пари, само и само да не се затрият снимки от семейната история...Ще ги дублирам не на две, ами на 10 места...Няма да вземат да се скапят наведнъж и десетте хард диска я...Обаче не е финансово изгодно и оправдано...Затова и търся начина, който хем няма да се налага да правя сложни хардуерно-софтуерни системи, но пък да имам и относителна сигурност...
                Най-вероятно нещата ще изглеждат така...Купувам сега един диск външен примерно 4 терабайта...и след това в кратко време купувам още един такъв...Прехвърлям цялото нфо и на двата, а след това във времето добавям и те си стоят и прашолясват на секцията като архив без почти да работят.Отделно от това една голяма част от инфото ще го има и на харда на лаптопа...Все си мисля, че такъв погром като да изчезне всичко от веднъж няма да се случи...Просто вероятността е нищожна...
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #23
                  От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

                  Принципно не бих държал двата харда едновременно в секцията.
                  По един в стая е по добре.Щото ако паднат заедно, е все едно дали са 2 или 20.
                  Пътят е целта.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

                    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                    Е те това ми е странно и интересно...Как ще се прецака от стоене без да го изтърваш и без да е работил? ...
                    Всичко старее, а най-новите дискове с хелий имат и още един начин за прецакване - изфирясва им хелият.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

                      Да вметна, че здравето на външните дискове (HDD, не SSD) рязко се влошава при едно изпускане. В общия случай, с това приключва житейския им път.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

                        Говорите и за гаранция. Какво ви топли гаранцията, при условие, че изгубите съдържанието?!? Спасението е или нещо облачно, или НСА, или сторидж сървър!
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • #27
                          От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

                          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                          Принципно ме интересува достъпен от към финансовата страна начин...То ако да се наливат пари, само и само да не се затрият снимки от семейната история...Ще ги дублирам не на две, ами на 10 места...Няма да вземат да се скапят наведнъж и десетте хард диска я...Обаче не е финансово изгодно и оправдано.....
                          Не ми изглеждаха толкова страшни нещата...
                          Причината за този ми избор бе:
                          1. Сървърът - евтин микросървър. Райд с необходимото ниво дава допълнителна сигурност (въпреки, че обемът е равен на обемът само на единият диск)...
                          2. Двата външни 2ТБ диска ги взех 'по погрешка' - за едно дълго пътуване бях взел 2ТБ диск, ама при тръгването го забравих вкъщи, та затова пътьом взех втори Което обаче впоследствие ми разшири начина на действие - както споменах единият диск е в различен град, което повишава сериозно устойчивостта на информацията... Два диска в един апартамент не виждам смисъл - рискът е прекалено голям...
                          Та общо навярно се спрях до 1000лв, а с това реших информационните си проблеми вече 3 години, и навярно още 3 ще бъдат покрити...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

                            https://en.wikipedia.org/wiki/M-DISC
                            M-DISC's design is intended to provide greater archival media longevity.[3][4] Millenniata claims that properly stored M-DISC DVD recordings will last 1000 years.
                            И на мен ми предстои да фрешвам едни стари архиви. Наскоро ми умря едно старо 160 гигабайтово преносимо дискче. Дето вика Ясен - никога не е удрян, просто спря да се връзва. Мисля, че т.нар. кутия му замина - преобразователя от дисковия интерфейс към USB. Стана при неправилно изключване от компа.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

                              Миналата година загубих снимки с прецакан hdd,сега ги пазя на три харда.Един на компа и два външни,и периодично ги опреснявам

                              Коментар


                              • #30
                                От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

                                Всъщност потребителя трябва да реши колко е важна информацията и каква цена може да си позволи за защитата и. NAS в RAID1 е достатъчно добро решение за домашни нужди. Дискове, WD black caviar са надеждни.
                                It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
                                Mark Twain
                                https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X