Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Instroi Rally team гараж.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Instroi Rally team гараж.

    Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
    но Нисанището е Ровър-инсайд. Осмак, пет хиляди кубика с рейнсингов строукър кит( Чолаков що ми наду канчето с тия термини), вал на Procomp и още доста ровърски безумия...Та, не грее, гори доста нормално, и движи спомените ми в бъдещето.
    Доколкото знам в Нисаните слагат RB мотори,Вие защо решихте Ровърски да монтирате?Бихте ли обяснили предимствата на единия пред другия.Турбо срещу атмосферка.

    Коментар


    • #32
      От: Instroi Rally team гараж.

      Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
      Доколкото знам в Нисаните слагат RB мотори,Вие защо решихте Ровърски да монтирате?Бихте ли обяснили предимствата на единия пред другия.Турбо срещу атмосферка.
      В цял свят бензинка с турбо или с компресор не се изпозва. Рб-то е една дрифтаджийска малолитражка. Посмъртно не можеш да се явиш на хомологация с такова. Осмака е такв който се ползва в ТВР и Томкат. Прост, силен атмосферен звяр.
      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

      Коментар


      • #33
        От: Instroi Rally team гараж.

        Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
        Доколкото знам в Нисаните слагат RB мотори,Вие защо решихте Ровърски да монтирате?Бихте ли обяснили предимствата на единия пред другия.Турбо срещу атмосферка.
        Изискване е бензиновите двигатели да нямат турбо във формата за който е правена тази кола в случая ...
        Рали Рейд. Това обяснява нуждата от мотори с голям обем в повечето случаи 8 цилиндрови . Основните предимства на голямата кубатура са : голям въртящ
        момент наличен веднага при подаване на смес и възможноста да използваш двигателя като моторна спирачка при отнемане на газта.
        Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
        Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

        Коментар


        • #34
          От: Instroi Rally team гараж.

          Носача който почнах оня ден вече е готов , сега трябва да намеря още около 50 минути да направя и втория .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2342.jpg
Прегледи:1
Размер:173.6 КБ
ID:5636785Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2343.jpg
Прегледи:1
Размер:157.8 КБ
ID:5636787
          Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
          Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

          Коментар


          • #35
            От: Instroi Rally team гараж.

            С какво правите теза красиви заварки: аргон, телоподаващо или електрожен? И има ли смисъл от някакъв защитен слой грунд или след първата кал е заминал?
            Питам, понеже на снимки на предишния звяр има тук там ръжда.
            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
            0882 52 00 52 - Жоро

            Коментар


            • #36
              От: Instroi Rally team гараж.

              Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
              В цял свят бензинка с турбо или с компресор не се изпозва. Рб-то е една дрифтаджийска малолитражка. Посмъртно не можеш да се явиш на хомологация с такова. Осмака е такв който се ползва в ТВР и Томкат. Прост, силен атмосферен звяр.
              Благодаря за бързия отговор.

              Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
              Изискване е бензиновите двигатели да нямат турбо във формата за който е правена тази кола в случая ...Рали Рейд.
              Последен въпрос.Тия изисквания у нас важат ли?Ако е да,какво ще правят РВ Нисаните,всички ще сменят мотори?

              Коментар


              • #37
                От: Instroi Rally team гараж.

                Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                С какво правите теза красиви заварки: аргон, телоподаващо или електрожен? И има ли смисъл от някакъв защитен слой грунд или след първата кал е заминал?
                Питам, понеже на снимки на предишния звяр има тук там ръжда.
                Заварките са аргон , следва песъкоструй след това удароустойчив грунд. Грунда не знам точно какъв е доверявам се на специалистите по бластиране. Това не пречи разбира се след употребата в агресивна среда да се наложи повторно грундиране.
                Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                Коментар


                • #38
                  От: Instroi Rally team гараж.

                  Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                  Благодаря за бързия отговор.



                  Последен въпрос.Тия изисквания у нас важат ли?Ако е да,какво ще правят РВ Нисаните,всички ще сменят мотори?
                  РБ Патрулите могат да си карат спокойно ...
                  нашите състезания са "нон ФИА".
                  Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                  Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Instroi Rally team гараж.

                    Заден мост......засега само евтин ...за здрав още нямам наблюдения. Започваме уточнения за дължина на новите полуоси.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2349.jpg
Прегледи:1
Размер:169.0 КБ
ID:5636802Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2350.jpg
Прегледи:1
Размер:165.8 КБ
ID:5636803
                    Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                    Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Instroi Rally team гараж.

                      Благодаря.
                      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                      0882 52 00 52 - Жоро

                      Коментар


                      • #41
                        От: Instroi Rally team гараж.

                        От любопитство: минавате ли през етап на цялостно контруиране на отделните възли или действате "занаятчийската" основавайки се на натрупания опит.
                        Тръбните шасите на какъв принцип ги изграждате?
                        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                        Коментар


                        • #42
                          От: Instroi Rally team гараж.

                          Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                          Заден мост......засега само евтин ...за здрав още нямам наблюдения. Започваме уточнения за дължина на новите полуоси.[ATTACH=CONFIG]771631[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]771632[/ATTACH]
                          Предполагам следите са от изправянето на моста след заварките.
                          Не е ли по-добре ако се преди заварките конструкцията е захваната на някаква корава основа, за да се намали кривенето?
                          Land Rover Defender 110SW 300tdi

                          Коментар


                          • #43
                            От: Instroi Rally team гараж.

                            Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                            Голямата ми страст е WRC https://www.youtube.com/watch?v=-eDk...ASR0GZZy_Jm1_g
                            Това е наистина интересно. Колко надълбоко си решил да скочиш ?
                            Че след Евото на Александър Бох е леко скучно. Жалко, че на момчето не му стигнаха силите и след изхарчени около 100к евро се отказа. Но пък машината му стана истинска и впечатляваща, въпреки, че не отговаряше на ВРЦ хомологации.
                            Сега по писти и планински само "етанолки" на няколко потомствени състезателя и ... скука, всичко е ясно преди да е почнало.

                            Желая ти успех с проекта за Евото, ще следя това с интерес.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Instroi Rally team гараж.

                              Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                              От любопитство: минавате ли през етап на цялостно контруиране на отделните възли или действате "занаятчийската" основавайки се на натрупания опит.
                              Тръбните шасите на какъв принцип ги изграждате?
                              Първата кола я направихме на принципа проба грешка или както каза ти занаятчийската. Единствено за клетката изчетохме всичко в регулациите на ФИА... там всички размери и отстояния са спазени . Имам предвид , че започнахме без цялостен
                              готов проект а, отделни чертежи . Сблъскахме се с много предизвикателства някои от които изглеждаха непреодолими. Никой от нас никога не е проектирал
                              кола до сега. Наложи се да се самоубучавам , даже си купих книги от Англия и се научих да работя с аутокад.
                              Последно редактирано от kokocholi; 22-01-15, 19:09.
                              Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                              Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Instroi Rally team гараж.

                                Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
                                Предполагам следите са от изправянето на моста след заварките.
                                Не е ли по-добре ако се преди заварките конструкцията е захваната на някаква корава основа, за да се намали кривенето?
                                Да, от изправянето са .
                                Не става със заваряване към някаква основа винаги се натрупват напрежения от заварките. Но сега "ЗВЪНИ" отклонението е под 3 хилядни от милиметъра.
                                Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                                Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X