Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Портативен осцилоскоп. Кой?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Портативен осцилоскоп. Кой?

    Картинката е готина. Би била още по-стойностна, ако се окаже че си написал горното мнение от аналогов компютър.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #47
      От: Портативен осцилоскоп. Кой?

      Бих но вероятно ще напиша нещо съвсем различно - ще имам достатъчно време за размисъл докато загрява
      Това горе е Bob Wildar - "бащата" на линейните IC.
      Човекът "инспирирал" прословутата реклама на National Semiconductor през '70 няма как да не е готин тип.
      Въпреки, че е американец


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MgFOpQU.jpg
Прегледи:1
Размер:495.4 КБ
ID:5775185
      Враг усраине

      Коментар


      • #48
        От: Портативен осцилоскоп. Кой?

        Машинката дойде още в понеделник но едва сега успях да го разопаковам.
        Включих го за да видя дали работи и на пръв поглед работи.
        Изглежда обаче много китайски. Ама много.
        Сондите освен че изглеждат ужасно почти съм сигурен, че и работят така.
        Всичките.

        Не, че мрънкам за спорта но преди 3 години купих пак от там един настолен мултиметър AXIOMET.
        Работи и изглежда безупречно въпреки, че и той е див китаец.
        Пристигна с лабораторен сертификат за точност, книжка с инструкции.
        Не, че съм я чел.
        Тука няма такова разточителство.
        Има едно CD на което не знам какво има и "сертификат", отпечатан на билетче за градски транспорт.

        Уикенда ще разцъкам този HANTEK - дано поне работи добре.
        Ама... За толкова пари - толкоз



        Враг усраине

        Коментар


        • #49
          От: Портативен осцилоскоп. Кой?

          Извън темата, че скопът е над 10 кила, и е далеч от портативен. Ама за 70 лева си взех 25 мегахерцов двулъчев... колкото изкара се файда! Иска само лека профилактика.
          п.с. 12 кила по спецификация.
          Последно редактирано от Ivan Terziev; 15-12-17, 12:23.

          Коментар


          • #50
            От: Портативен осцилоскоп. Кой?

            Моя поне е много далеч от 10 кила.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #51
              От: Портативен осцилоскоп. Кой?

              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
              Извън темата, че скопът е над 10 кила, и е далеч от портативен. Ама за 70 лева си взех 25 мегахерцов двулъчев... колкото изкара се файда! Иска само лека профилактика.
              п.с. 12 кила по спецификация.
              Някаква част от идеята на преносимия осцилоскоп е да има и собствено захранване.
              Ако това се пренебрегне, всеки осцилоскоп може да се използва и като преносим.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #52
                От: Портативен осцилоскоп. Кой?

                Много рядко ми трябва осцилоскоп. Водеща в случая беше цената. А тука преносимите батерийни осцилоскопи бяха отречени почти нацяло.

                Коментар


                • #53
                  От: Портативен осцилоскоп. Кой?

                  Чак пък отречени, че и на цяло...
                  Не съм разбрал така нито едно мнение.
                  Спарки е обяснил защо много от тях не струва да се купуват и съвсем не защото са батериини и мобилни.


                  Единственият хейтър тук за "елките" съм аз но вече моята взе да ми допада.
                  Наложи се да хвърля и поглед в упътването.
                  Поразцъках бегло - вече мога и да премеря нещо
                  Батерийният му пакет е добре направен 2 х 3 18650 елемента, напълно заменяеми.
                  Всички портове за защитени от прах и влага с капачета.
                  Далеч не значи, че ще оцелее ако се пусне в кофа с вода но ще надживее доста житейски несгоди.
                  Както казах сондите и захранването изглеждат доста зле и аз лично нямам намерение да го ползвам.
                  Дори вече ги подарих.
                  Но определено след малко привикване може да се ползва и като основен.
                  За разлика от джобните от класа на DSO Nano / Quad. Те не че са правени за такива.

                  Хубаво е, че може да се ползват като обикновен мултиметър.
                  Тепърва обаче ще проверявам колко може да му се вярва.
                  Обявеният клас на точност е 10 пъти по-нисък от този METEX-a, който ползвам от 20 години.

                  Мисля, че покупката е добра въпреки всичко.
                  Благодарение на Спарки.

                  П.С: Нахвърлях тук няколко снимки.
                  На тази в средата се вижда "сертификатът" - сериозна е работата, значи
                  Последно редактирано от Esper; 15-12-17, 18:20. Причина: снимки
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • #54
                    От: Портативен осцилоскоп. Кой?

                    Тъй като това ми е първата "елка", която пипам (ако изключим SeeedStudio) имам въпрос:

                    Нормално ли е сигнала "прожектиран" на цифровите простотии да е доста "рошав" по хоризонтал сравнен с НОРМАЛЕН аналогов осциолоскоп?!?
                    Понеже ми направи впечатление драстична разлика във визуализирането, взех от приятел настолен Siglent.
                    Дефакто е шитня е от същият клас.
                    Сигнала, който гледам е стандартният сигнал за калибровка на аналовов осциолоскоп.
                    Правоъгълните импулси на зифровите изглежат както казах по-рошави - не зная как точно да го формулирам.
                    Да, хейтър съм но на аналоговият изглеждат така, както се очаква:


                    Моята "елка" Hantek DSO1102:



                    Настолен Siglent SDS1102:



                    И "демодираният" аналовов:



                    На живо HANTEK изклежда най-нечетлив.
                    Иначе по отношение на DC измервания не съм изненадан - измерва в съответстие на обявеният клас на точност.


                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #55
                      Гледам че има наличности от двата модела.

                      На мен и 40 мегахерца са ми достатъчни...но колкото толкова
                      Вариант 1

                      Siglent SDS 1102CML+
                      • 2-канална версия
                      • Честотна лента 100 MHz
                      • Голям 7-инчов TFT цветен екран с резолюция 800 x 480
                      • 1GS / s вземане на проби в реално време
                      • Вертикална разделителна способност 8 бита
                      • Дълбочина на паметта 2M точки / канал
                      • Измервания на курсора, вграден честотен брояч, математически функции +, -, *, /, FFT
                      • Два USB порта (един за връзка с компютър и един за връзка с USB памет), RS232, LAN интерфейс
                      • Вътрешна памет за съхранение на 10 настройки и 10 вълни
                      • Функция Pass / Fail, функция Data Logger


                      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:siglent-sds-1102cml-1-prodimg-2011_image.png Прегледи:0 Размер:586.7 КБ ID:6804411
                      Последно редактирано от Roninn; 04-01-22, 21:44.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #56
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_921326.jpg
Прегледи:163
Размер:219.6 КБ
ID:6804414 Вариант 2

                        SDS1102 100MHz, 1GS/s, 2 канален


                        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:212b4d9e5a1b9801aa1d8b509b6d61db.png Прегледи:0 Размер:100.9 КБ ID:6804413
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • Esper
                          Esper коментира
                          Редактиране на коментар
                          На мен ми изглеждат доста сходни.
                          И мисля, че е по важно не за какво а къде ще го ползваш по-често.

                          Ако е за полева работа предимно гледай в тези, дето се водят ръчни.
                          Има такива с напълно сходни характеристики а удобството за работа на батерии е незаменимо навън.

                      • #57
                        А за какъв тип работа ще използваш осцилоскопа?
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • #58
                          Моите 5 цента - евтините скопове са ефтитиния щото за кратко време държат параметри ,ако въобще има вярно в това дето е написано на хартия. Сега за що годе елемнтарни неща може и да стават ,ама по мои опит и тос с долния клас натехтроник ,Агилент и от сорта - всичката евтиния си е хоби работа.
                          Аз имам Техтроник -даже не помня модела ама прилича на тоз от картинката - дърво отвсякъде ,ама ми струва дребни стотинки и го ползвам когат ме марзи да ида до работа да взема нещео качествено.

                          Коментар


                          • #59
                            Стационарно ще го ползвам,произвеждаме захранвания разни,обмислям да започнем да произвеждаме едни доста по сложни такива ,не говоря за стандартни импулсни захранвания....а конкретни модули със PoE ....

                            Отделно ремонтирам десетки импулсни месечно захранвания ,доста често стигам в задънена улица със някои.,

                            Отделно правим и други разни устройства,като гсм модули,контролери за управление, устройства за метеорология и т.н и все повече ми трябва скоп.

                            Нямам притеснения дали е хоби,профи и т.н
                            За мен е важен крайния резултат.
                            Последно редактирано от Roninn; 05-01-22, 07:07.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #60
                              Питах за друго - за някои цели е по-удобно да се закупи 4-канален скоп. За други е удобно скопът да е MSO и да има и логически анализатор. Затова хубаво обмисли каква работа ще извършваш и какъв осцилоскоп да закупиш.

                              За импулсните - ако ще измерваш в "топлата" част на захранванията, се подготви психически за покупка на сонда 100:1.
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X