Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Портативен осцилоскоп. Кой?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Портативен осцилоскоп. Кой?

    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
    И като стана въпрос за галванично разделяне:
    @Спарки, двата канала на хантек-а разделени ли са или съм прекалено нагъл за тия пари?
    Питам щото не видях да го споменават.
    DSO1062S е с изолирани канали.

    Марковите осцилоскопи на сравнима цена (доколкото изобщо такива има) са тотални дървета сравнени с това като параметри. Умножи цената минимум по 3 (и това е твърде оптимистично, реалистично по 5) и ще получиш цената на еквивалентния марков.

    И там впрочем не е като да няма тотални изцепки.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      От: Портативен осцилоскоп. Кой?

      E премери и на 1072 де, с "уред" за 10 лв дори
      Не, че има значение за мен.

      И аз имах предвид маркови на сравними параметри, не на сравнима цена.
      Враг усраине

      Коментар


      • #33
        От: Портативен осцилоскоп. Кой?

        Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
        E премери и на 1072 де, с "уред" за 10 лв дори
        Какво по-точно да премеря? Ако питаш за каналите - с обща маса са. Отварял съм го да го разгледам.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          От: Портативен осцилоскоп. Кой?

          ОК, мерси.
          Да, това имах предвид.
          Разликата в галванично разделените канали за един модел на Sigilent примерно е има-няма 1400лв...
          Значимо е понякога но не и в моят кейс.
          Дори 2 канал не ми трябва!
          Враг усраине

          Коментар


          • #35
            От: Портативен осцилоскоп. Кой?

            Иди виж Siglent-а. Ако искаш да пипнеш моето, някоя събота ще се разходиш до Драгичево.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              От: Портативен осцилоскоп. Кой?

              Аз секи ден минавам през Драгичево на път за localhost
              Ok, 10x!

              Враг усраине

              Коментар


              • #37
                От: Портативен осцилоскоп. Кой?

                Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                Аз секи ден минавам през Драгичево на път за localhost
                Да де, ама аз не съм всеки ден там. С удоволствие бих се преместил, ама не ми е било писано...
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  От: Портативен осцилоскоп. Кой?

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Не знам с какво е ценен, ама 10 мегасемпъла в секунда е майтап. Реално можеш да гледаш сигнали до 1Mhz, и то с доста уговорки (при 1Mhz всеки период е описан с 10 точки - сам си представи какво ще видиш).

                  Милтиметро-осцилоскопа от началото на темата е много по-добър. Отделно дето до сега не съм попаднал на наистина читав осцилоскоп по отношение на скорост, дето да ползва компютър или телефон за дисплей.

                  Горещо ти препоръчвам преди да го пазаруваш да го опиташ на живо.
                  Кой знае какви честоти няма да меря. За 2-3 пъти да ми дотрябва - не ми се дават 600 и нагоре лева. Само че има доста лоши отзиви и май се отказах.

                  Има един брутално оплют истински скоп ADS1102CAL+ в моя ценови диапазон. Версията е с няколко килобайта буфер, при нужни мегабайти. Ама има една тема "осцилоскоп от ада", баш за него е. Един иска да го троши с бухалка, и да го качи в Тубата.

                  Май ще вземам един Hantek 6022BE, ще ми стъпи на 120-тина лева от АлиЕкспрес, и ще мирясвам. Там обаче реват, че не върви на Win 8.
                  Доскоро имах служебен Ригол за 900 лева, и като че ли не беше лош, ама вече не бачкам там...

                  Мисля да се заиграя с някоя звукова карта. Ще шунтирам входните кондери, да може да мери постояннотоково отместване, че ми е по-важно от дивите мегахерци. Софтуери за такова решение - бол!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Портативен осцилоскоп. Кой?

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    Има един брутално оплют истински скоп ADS1102CAL+
                    Няма нищо по-истинско в тоя скоп спрямо горепосочените модели на Хантек. Тъкмо обратното. Еквивалента на Hantek струва пак около 600 без ДДС - DSO5102P е модела. Вътре може и да са еднакви даже.

                    6022BE е почти същата безсмислица като горния Welleman. 20Mhz с 48 мегасемпъла. Някакъв приемлив компромис е мегасемплите в секунда да са честотната леннта x5. По-истинското е да са x10. Тая характеристика говори достатъчно за това за какво ползване е правена дадена машинка.

                    Е, поне има логически анализатор, та определено е по-добре Welleman-а. Той май изначално е правен повече за логически анализатор, отколкото за осцилоскоп. От звуковата карта ще е на порядъци по-добре де...
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Портативен осцилоскоп. Кой?

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Няма нищо по-истинско в тоя скоп спрямо горепосочените модели на Хантек. Тъкмо обратното. Еквивалента на Hantek струва пак около 600 без ДДС - DSO5102P е модела. Вътре може и да са еднакви даже.
                      ...
                      Ето как го хранят. Има и още линкове, ама и тия стигат! Един рашка му е налял фърмуер от Сиглент, и нещата са станали с идея по-добри. Ама и ровил вътре, памети разпоявал... Хептен трябва да ми е подарен, че да се захвана с това. 40 килобайта е от ерата на Правец 8, че и по-рано. Все едно да направиш кардана на колата от дърво, че да спестиш.
                      Из минусов:
                      1. Главное разочарование, в спешке не разобрался, и купил модель CAL, которая имеет на борту только 40кбайт памяти в отличие от модели CML имеющей 2Мбайт. А ведь мне периодически нужно работать с длинными сигналами.
                      http://ysiliverst.livejournal.com/4407.html

                      https://www.eevblog.com/forum/testge...pe-from-hell!/
                      http://forum.cxem.net/index.php?/top...D%D0%B8%D0%B5/
                      http://www.taker.im/phpBB2/topic/838...l/page__st__20

                      Коментар


                      • #41
                        От: Портативен осцилоскоп. Кой?

                        Като си сметнеш загубеното време за тия неща в пари, нищо чудно да ти излезе по-евтино да си купиш дори марков.

                        Напоследък свикнах да си правя тая сметка, и да ти кажа живота става доста по-прост и по-лесен.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Портативен осцилоскоп. Кой?

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Като си сметнеш загубеното време за тия неща в пари, нищо чудно да ти излезе по-евтино да си купиш дори марков.

                          Напоследък свикнах да си правя тая сметка, и да ти кажа живота става доста по-прост и по-лесен.
                          Отвратително си прав!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Портативен осцилоскоп. Кой?

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Иди виж Siglent-а...
                            Сиглент, точно такъв няма къде да видя но се надявам следващата седмица да пипна един хантек
                            Днес платих един 100 мандахецов. Разликата между 70 мандахерцовият и него беше под 50лв.
                            Всъщност до сега RF в мобилни условия не ми е трябвало да меря!
                            Да, с 200лв повече от пълният еквивалент на Siglent но ги "пожервтах" в името на:

                            Само за това - Спарки, да си беше мълчал

                            Всъщност не само - 2 години гаранция по-малко има отколкото Siglent!
                            Дано не се налага да я ползвам - и на двата уреда сервиза не е в БГ.
                            Като се знам какъв мухъл и хейтър съм - този уред най-вероятно ще го ползвам само, когато се наложи да местя аналоговите 10 кила от мястото, на което си тежат.
                            Да го ползвам като мултицет пък и през ум не ми минава.
                            Въпреки, че...

                            Поживём-увидим!
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • #44
                              От: Портативен осцилоскоп. Кой?

                              Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                              Сиглент, точно такъв няма къде да видя но се надявам следващата седмица да пипна един хантек
                              Днес платих един 100 мандахецов. Разликата между 70 мандахерцовият и него беше под 50лв.
                              Поживём-увидим!
                              Колко пари излезе?Поне приблизително?
                              Абе и аз се каня ама поотмина момента..Досега квот хвана все без осцилоскоп се оправям.Един път се усъмних че един сигнал го има ама не е баш правилен и предпочетох да сменям СМД елементи вместо да вадя и да меря...Та има ли случай дет да трябва баш осцилоскоп?

                              Коментар


                              • #45
                                От: Портативен осцилоскоп. Кой?

                                Конкретно този-1200лв, има го по линковете по-горе.
                                Адски много зависи за какво точно ще го ползваш.
                                Ако DSO Quad/Nano на Steedstudio не го намерих за толкова сакат за управление преди време на мен лично щеше да ми върши страхотна работа.
                                За 1/4 от тези пари.
                                Обаче аз съм традиционалист, мразя дигиталните шитни, предпочитам паркер и аналогов notepad(- -).
                                Та няма общовалиден отговор кое е по-по-най.

                                И във връзка с горното един мой любим герой и постер съответно:







                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X