Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Доказване на собственост върху "самоделно" превозно средство!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Доказване на собственост върху "самоделно" превозно средство!!

    Реших да питам за казуса тук, предполагам ще има повече запознати......
    Ситуацията е такава - направих си нещо като "кола" от тръби, от сорта на Катерамите или Ариел Атом.......ще се кара само на писта, само за кеф, на репатрак, нямам никакво намерение да я регистрирвам в КАТ......
    Понеже вероятно ще се ходи и на пистата в Серес, при минаване на БГ границата опита ми сочи че гранична полиция често спира платформата и почва да оглежда, да задава въпроси(досегашната ми кола винаги са я спирали, макар и да не са правили проблем).......повече от видно ще е че колата е правена и не е ползвана никаква друга платформа от друг автомобил......двигателя е без номер, принципно имам документи за колата на която е бил, не съм я спирал от движение...
    Принципно ми подхвърлиха вероятноста като ме спрът да искат един вид да докажа собственост на това което карам......тоест "- Ний ся отде да знаем че тва е твое"
    Това реално няма как да стане, щото все едно да трябва да доказвам собственоста си върху тръбите дето съм взел и прикапал една за друга, или нещо от сорта......
    Знам че е абсурдно но все пак знаете че това е БГ и вероятноста е напълно възможна......отделно и катаджийчетата със сигурност може да попитат същото......
    Някой има ли опит с казус като тоя.......

  • #2
    От: Доказване на собственост върху "самоделно" превозно средство!!

    Съвсем отдалечено от България, в братския СССР едно време искаха точно това - касови документи за покупката на материалите, възлите и агрегатите, от които е изработена колата. Това при явяване за регистрация. Не виждам какво неуместно има в това при спиране да ти поискат някакви документи за Франкенщайна, който си затътрузил през граница. Та аз бих направил нещо по въпроса поне с двигателя.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Доказване на собственост върху "самоделно" превозно средство!!

      Първоначално публикуван от ФЕРАРИСТ Преглед на мнение
      Реших да питам за казуса тук, предполагам ще има повече запознати......
      Ситуацията е такава - направих си нещо като "кола" от тръби, от сорта на Катерамите или Ариел Атом.......ще се кара само на писта, само за кеф, на репатрак, нямам никакво намерение да я регистрирвам в КАТ......
      Понеже вероятно ще се ходи и на пистата в Серес.
      Някой има ли опит с казус като тоя.......
      Вариянт е да паспортизираш автомобила в БФАС,стига да отговаря на изискванията им.Сача от аватара е със такъв,преди две години го водих до Молдова,нямаше проблеми.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #4
        От: Доказване на собственост върху "самоделно" превозно средство!!

        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
        Вариянт е да паспортизираш автомобила в БФАС,стига да отговаря на изискванията им.Сача от аватара е със такъв,преди две години го водих до Молдова,нямаше проблеми.
        Предложиха ми и тоя вариант, говорих даже с човек дето ги прави тия неща за рали-кросаджиите или нещо подобно беше.......снимки от 3 страни на возилото, ЕГН-то набито на ролбара и така.....може би на него ще се спра, просто търсих и други опции.....

        Коментар


        • #5
          От: Доказване на собственост върху "самоделно" превозно средство!!

          Първоначално публикуван от ФЕРАРИСТ Преглед на мнение
          Предложиха ми и тоя вариант,просто търсих и други опции.....
          Другият вариянт е технотест и регистрация в КАТ,но ще ти побелее главата.Трети вариянт е регистрация в КТИ,но трябва да докажеш за каква "аджеба"селскостопанска дейност ще я използваш...
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #6
            От: Доказване на собственост върху "самоделно" превозно средство!!

            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
            Другият вариянт е технотест и регистрация в КАТ,...
            Такъв вариант не ми е известен в момента.

            п.п. А и в КТИ ще трябват някакви документи си мисля.
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • #7
              От: Доказване на собственост върху "самоделно" превозно средство!!

              Трябва да съм луд за да ходя или да се занимавам с кат......

              Коментар


              • #8
                От: Доказване на собственост върху "самоделно" превозно средство!!

                Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                Такъв вариант не ми е известен в момента.

                п.п. А и в КТИ ще трябват някакви документи си мисля.
                За КАТ е почти немислимо,за КТИ,фактура за железата и мотора(става от морга или вторични).

                Първоначално публикуван от ФЕРАРИСТ Преглед на мнение
                Трябва да съм луд за да ходя или да се занимавам с кат......
                Ей затова споменах,че ще ти побелее главата,чисто няма смисъл,най-безболезненият вариянт е паспорт от БФАС,начукваш си(бахти как звучи)ЕГН-то на рамата,плащаш някой лев за паспортизацията,щракаш си три снимки и си свиркаш.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X