Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трасе за трофи...дискусия.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Трасе за трофи...дискусия.

    Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
    Между другото, да попитам само, кога ще карат и ще карат ли изобщо, щото покрай тия схеми с лебедките, като смятам времето, май само ще "мятат"
    Пак повтарям, не се заяждам с никого, просто ми е интересно, за да си направя концепция и за Кърджали...
    Аз съм написал - 27 км минах за 7 часа със 7-8 лебедки. Значи съм и карал. На Кърджали концепцията е различна, там си има други неща, които се харесвт и участниците карат. Лошото е, че трофи участниците от България стремглаво намаляват навсякъде в тежкия клас.

    Българските знамена се губят на фона на чуждите:
    http://riskgabrovo.com/_m1764/TROPHY...D0%B8-4x4-2015
    Последно редактирано от Стоян Францов; 17-01-15, 23:43.

    Коментар


    • #47
      От: Трасе за трофи...дискусия.

      Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
      Аз съм написал - 27 км минах за 7 часа със 7-8 лебедки. Значи съм и карал. На Кърджали концепцията е различна, там си има други неща, които се харесвт и участниците карат. Лошото е, че трофи участниците от България стремглаво намаляват навсякъде в тежкия клас.

      Българските знамена се губят на фона на чуждите:
      http://riskgabrovo.com/_m1764/TROPHY...D0%B8-4x4-2015
      Има и други записали се Българи, поне аз знам още за трима. Но наистина тази криза ни е налегнала много яко в България.
      0887 526 564/ 0897 933 755 /

      Коментар


      • #48
        От: Трасе за трофи...дискусия.

        Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
        Аз съм написал - 27 км минах за 7 часа със 7-8 лебедки. Значи съм и карал.
        Ако това ти харесва, О.К., ама 4 км/ч средна скорост си е "преместване" Може би правиш аналогия с траяла, където тази скорост е светлинна

        Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
        Българските знамена се губят на фона на чуждите:
        http://riskgabrovo.com/_m1764/TROPHY...D0%B8-4x4-2015
        За Кърджали има участници и от България, просто не съм обновявал списъка, че на ден идват по 5-6 заявки, в понеделник ще бъде актуален, но наистина турците (вече 6) и гърците (над 10) са основните играчи за момента, но това е добре...значи им харесва трофито в Кърджали, а и нашите ще имат повече конкуренция, за да се развиват и "откраднат" някоя идея Пожелавам го на всички организатори !
        А и голяма част от тези участници ще карат на Пловдив, Варна, 'Загора Трофи" и Самоков, което ще вдигне нивото на верига и ще облекчи организаторите.
        Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 18-01-15, 07:44.

        Коментар


        • #49
          От: Трасе за трофи...дискусия.

          Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
          Ако това ти харесва, О.К., ама 4 км/ч средна скорост си е "преместване" Може би правиш аналогия с траяла, където тази скорост е светлинна
          Атанас Делев такова трасе ни беше подготвил и се хареса от участницте. Ако имам възможност и тази година ще участвам там.

          Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
          значи им харесва трофито в Кърджали, а и нашите ще имат повече конкуренция, за да се развиват и "откраднат" някоя идея Пожелавам го на всички организатори !

          Коментар


          • #50
            От: Трасе за трофи...дискусия.

            Намерих перфектното трофи трасе, най-вече първите минути от клипа. (Да не се засегне някой, това е шега!)
            Последно редактирано от Стоян Францов; 18-01-15, 21:01.

            Коментар


            • #51
              От: Трасе за трофи...дискусия.

              Второ правило: " средното време за деня да е 4-5 часа".
              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

              Коментар


              • #52
                От: Трасе за трофи...дискусия.

                Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                Второ правило: " средното време за деня да е 4-5 часа".
                Говорил съм с чужденци и наистина очакват нещо такова, казвали са ми малко повече - 5-6. Казват да не ги гледаме, но май имат повече опит от нас. Ярек не дойде на Пловдив 2014, точно по тази причина - 2013 му се стори много леко.

                Коментар


                • #53
                  От: Трасе за трофи...дискусия.

                  Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                  Дий Снайдер

                  Коментар


                  • #54
                    От: Трасе за трофи...дискусия.

                    Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
                    Говорил съм с чужденци и наистина очакват нещо такова, казвали са ми малко повече - 5-6. Казват да не ги гледаме, но май имат повече опит от нас. Ярек не дойде на Пловдив 2014, точно по тази причина - 2013 му се стори много леко.
                    2014 на Пловдив щеше да му хареса на Ярек , ама сега беше на Дакар , де се развива с неговите спонсори , И пак се връщаме на Този или онзи . Правим си трофи в Бг и който иска участва по наш модел .

                    Мое мнение е , че всяко наше състезание си има своя чар и трудност и различност. Правим 5 или 6 или 7 различни състезания според спецификата на региона и си имаме веригата . Който иска участва който не да си мрънка и реве . Ладога един път в годината, Дакар пак така Бреслау (с голямо извинение) пак е веднъж годишно . А ние се мъчим да направим няколко състезания да ги обединим във верига такива и всяко да е различно и интересно . За това трябва да има верига Трофи в Бг. да си показваме красотите на регионите и сложността на преминаване според сезоните . В такива надпревари няма критерии , като личности и машини , има само приятелство и спортсменски дух . Така мисля Аз , дали съм прав или не , вие решете но няма да се равним с чуждите , мисля , че трябва да се развиваме без да забравяме кои сме . Малко популистично прозвуча това последното но и аз Познавам Ярек и си пишем у фейса но това не е критерий да правим състезания по негов модел и да му се кланяме (Стояне да не ми се обидиш ) Тази година според мен ще е показателна за трасета и подготовка на машини . Почва се в Кърджали и после всичко ще излезе наяве . Наздраве на всички организатори и състезатели
                    ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
                    тел. 0889 017703
                    0897 516030

                    Коментар


                    • #55
                      От: Трасе за трофи...дискусия.

                      Я каква интересна тема се е заформила.Да дам и моите "5 стотинки".
                      Та трофито в България си е много добро,както писа Диян/гаргата/ за нашите си условия,но нали се сещате,че един състезател иска водни препядствия,друг дерета,трети камъни и т.н.Важното е всички трасета да са ПРЕМИНАТИ от организатора,т.е. да се знае предварително ,че има минаване някакво,било то и на лебедка.Другото важно според мен е да се правят трасетата така,щото поне 70% от джиповете да имат финал./пиша за големия клас/.
                      Важен фактор при трофито е времето,т.е. при сухо време трасе от 50 км се преминава за 3часа,а при дъжд за 7-8 часа.Представете се трасе,правено при сухо време и разчетено за 7 часа,при обилни дъждове на места става непреодолимо-например дълго стръмно изкачване,без възможност да закачиш лебедката някъде./
                      Навигацията трябва да е без грешка,т.е. пътната книга да се проверява поне два пъти от екипаж,който не е участвал в правенето на трасето и няма след това да кара в съответния клас.
                      И последно,но не по важност.Резултатите трябва да бъдат точни и безпристрастни,за да няма караници между организатори и състезатели.

                      Към Тодор Христов:Защо така делиш хората-Чакам те на Кърджали, от мен настаняване, такса и гориво, от теб - присъствие .И ние с Мехата можем да караме при такива условия.
                      Последно редактирано от чаро 4х4; 19-01-15, 05:59.
                      Чавдар Владимиров
                      0887/912075
                      Ленд Ровър Диско 1
                      Самуад в проект

                      Коментар


                      • #56
                        От: Трасе за трофи...дискусия.

                        Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                        .И ние с Мехата можем да караме при такива условия.
                        Можете, ама няма.
                        Аз съм този който удари от тотото...

                        Да кажа още нещо относно лебедките.
                        На Загора трофи миналата година имаше едно много хубаво и интересно изкачване на насип върху газопроводна тръба, доста стръмно, и ронливо. Просто щеше да бъде грехота, ако не се включи в трасето. Обаче се оказва, че никой не може да мине без лебедка-накрая на изкачването не достига засилката, че е дълго.
                        А си мисля, че макар да се знае, че все пак ще има"задължителна" лебедка-по-добре да я има, но да не се изтърват такива готини места за каране.

                        А пък де да знам, може би джипа на близнаците щеше да се качи на ход, кой знае...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Трасе за трофи...дискусия.

                          Първоначално публикуван от Gargata72 Преглед на мнение
                          Само едно леко въпросче. че вече си пийнах и не ми се пише . Защо трябва да гледаме чуждоземците и да си ориентираме състезанията по тяхен тертип (модел) . Имаме си дадености за всякакъв вид състезания ама не можем да се разберем кой какво иска. Трофи модела , задължително ли трябва да копираме ,,ЛАДОГА,, или ПАРИЖ-ДАКАР . Или да величаем сърбите ? ... Имаме си България и си правим състезания по наш модел , интереса е голям и всичко се нарежда , на всички ни се кара. Що ще идват чуждоземците да ни карат по състезанията ....... щото не могат да си карат по тяхните ширини (по закон).Чаро прави БГ ладога ,Тенев във Варна , Наско прави Трофи Родопи , Тодор в Южните Родопи , Влади в Искърското дефиле Наско в Русе , Ние се помъчихме да направим нещо в Средна гора . Ми това си е Българския оффроуд , според даденостите на терена се прави състезание. За да са всички доволни може Чаро да занесе някое блато в Родопите или Влади да му върне жеста с 100метрово изкачване в Нова Черна . И на последно място да споделя , че ТРОФИ е нещо като предизвикателство да преминеш определено място за неопределено време ...... без значение наградата. Големи сме тикви всички и не можем да се разберем .
                          Първоначално публикуван от Gargata72 Преглед на мнение
                          2014 на Пловдив щеше да му хареса на Ярек , ама сега беше на Дакар , де се развива с неговите спонсори , И пак се връщаме на Този или онзи . Правим си трофи в Бг и който иска участва по наш модел .

                          Мое мнение е , че всяко наше състезание си има своя чар и трудност и различност. Правим 5 или 6 или 7 различни състезания според спецификата на региона и си имаме веригата . Който иска участва който не да си мрънка и реве . Ладога един път в годината, Дакар пак така Бреслау (с голямо извинение) пак е веднъж годишно . А ние се мъчим да направим няколко състезания да ги обединим във верига такива и всяко да е различно и интересно . За това трябва да има верига Трофи в Бг. да си показваме красотите на регионите и сложността на преминаване според сезоните . В такива надпревари няма критерии , като личности и машини , има само приятелство и спортсменски дух . Така мисля Аз , дали съм прав или не , вие решете но няма да се равним с чуждите , мисля , че трябва да се развиваме без да забравяме кои сме . Малко популистично прозвуча това последното но и аз Познавам Ярек и си пишем у фейса но това не е критерий да правим състезания по негов модел и да му се кланяме (Стояне да не ми се обидиш ) Тази година според мен ще е показателна за трасета и подготовка на машини . Почва се в Кърджали и после всичко ще излезе наяве . Наздраве на всички организатори и състезатели
                          Брей да му се не надяваш на туй Гардже, два поста а колко мисъл в тях.
                          Подкрепям го изцяло.
                          ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                          ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                          0896 846 246

                          Коментар


                          • #58
                            От: Трасе за трофи...дискусия.

                            Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
                            Говорил съм с чужденци и наистина очакват нещо такова, казвали са ми малко повече - 5-6.часа
                            Аааа, малко са им Да си вземат суха храна и да стане минимум 8 часа Таман ще го таксуват като присъствен работен ден

                            Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
                            Брей да му се не надяваш на туй Гардже, два поста а колко мисъл в тях. Подкрепям го изцяло.
                            И аз впечатлих и го харесах, даже зелена точка му сложих

                            Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                            Към Тодор Христов:
                            Защо така делиш хората - "Чакам те на Кърджали, от мен настаняване, такса и гориво, от теб - присъствие "
                            И ние с Мехата можем да караме при такива условия.
                            Беше спонтанно решението ми и мисля, че с това мога да помогна и ще го зарадвам
                            Познавам го от много години (от Шумен основно) и сме говорили няколко пъти обстойно - на Шумен и Варна си спомням.
                            Изненада ме приятно, че от толкова участия и лутания е разбрал смисъла и философията и ми спести много писане
                            Щото щях да напиша същото и аз, ама аз като го напиша, веднага почва коментара " Глей го тоя...и от Трофи взе да разбира"
                            Ще измисля нещо и за вашия отбор...ще направим някакъв бартер с Нова Черна Трофи


                            P.S.

                            По-късно ще пусна снимки от Кърджали първия ден, взех си поука от темата и ще имате hill claming, Ладога и Хърватия Трофи

                            Коментар


                            • #59
                              От: Трасе за трофи...дискусия.

                              Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                              взех си поука от темата и ще имате hill claming, Ладога и Хърватия Трофи
                              Бай Тодоре,г-н Христов,моля те не прави това,ще се окаже,че в България няма подготвени жипки за тия издевателства (освен една,втората няма да е готова до тогава) и ще си виновен,че пак чужденците са дошли с жипки направени с много пари и взели първото място.
                              Последно редактирано от Валентин Исаев; 19-01-15, 09:34. Причина: доп.
                              Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                              Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                              0885 660 613

                              Коментар


                              • #60
                                От: Трасе за трофи...дискусия.

                                Трето правило: " трасето да е проверено и преминато от организатора, като трудноста и дистанцията да предоставят възможост на участниците, независимо от метеорологичните условия, за финал в рамките на контролното време поне за 70% от екипажите".
                                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X