Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трасе за трофи...дискусия.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Трасе за трофи...дискусия.

    Насе, ако идваш утре на тукашната разходка ще си поговорим за азимутите и доколко са неизбежни.
    И ще се посрамуваме заедно.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #32
      От: Трасе за трофи...дискусия.

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      @Тодор Христов-обещаното си го търся като наследство
      Чакам те на Кърджали, от мен настаняване, такса и гориво, от теб - присъствие

      Коментар


      • #33
        От: Трасе за трофи...дискусия.

        Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
        Интересна тема, половината мнения изтрити още от първа страница.
        Не са половината , само три са и то защото не бяха по темата
        VEREYA MOTORSPORT TEAM

        Коментар


        • #34
          От: Трасе за трофи...дискусия.

          Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
          Чакам те на Кърджали, от мен настаняване, такса и гориво, от теб - присъствие
          Не си човек...
          Тъкмо си мислех, че ще се кротна тази година поради финанси...

          Обещал съм се за навигатор, ама ще видим, при тази оферта може да се напъна малко и да карам.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #35
            От: Трасе за трофи...дискусия.

            Момчета трактори ли ще караме или ще влизаме в 21 век??

            Коментар


            • #36
              От: Трасе за трофи...дискусия.

              Трофи Албена 2011 по мое мнение беше идеален вариант и за двата класа.Основно трасе с постоянна "средна" трудност през цялото разстояние,но преодолимо без лебедки.За екстремистите задължителните екстреми.Много интересна навигация,не заради азимути,а заради готиния терен и използването му по най-добрия начин.Не ми харесаха само последните 5-6км рали-финала може да е преди тях.
              Варна 2012 също беше много добър вариант,пак по същата схема и за двата класа.
              Точно заради горните 2 състезания,Варненските са ми от любимите и тази година бях в публиката,само защото нямаше нелебедкаджийски клас и Кольо и Любо ме убедиха,че няма как да заобиколя екстремите.Ама Кольо обеща тази година да направите.
              Тапите са неизбежни,особено в тези терени.Но вместо да гледаш и чакаш как някой да излезе е по-добре да му помогнеш та да минеш.
              Така стана на Варна 2013,когато всички в тапата дружно измъкнахме и бялата Гега и Вранглера на Гюни.Но 2013 вече беше повече по формата-рали от екстрем до екстрем.
              Това е моето скромно мнение по въпроса.
              Последно редактирано от Младен Стоянов; 16-01-15, 22:01.
              2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

              Коментар


              • #37
                От: Трасе за трофи...дискусия.

                Първоначално публикуван от Бат Любо Преглед на мнение
                Момчета трактори ли ще караме или ще влизаме в 21 век??
                Тя темата е само за лебеди.Ама тези бързите са само на Близнаците и Гърците!
                0887 526 564/ 0897 933 755 /

                Коментар


                • #38
                  От: Трасе за трофи...дискусия.

                  Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                  Не така Вальо , далеч съм от мисълта лебедката да решава състезанието особено пък механичната . Идеята е да е съвкупност от всичко - навигация , каране по тежки терени и SS-и някои от които да са с лебедки . Миналата година най тежкото трофи в България - това на Пловдив , го спечели Влади със електричка 9500 , а в същото време Киро от Видин / един от най добрите състезатели в БГ / със перфектна механична лебедка отпадна защото за пореден път машината го предаде . Лебедката не определя колко тежко да е трофито , просто тя е част от оборудването на една трофи машина
                  Живко,писал съм го и пак ще се повторя,като искате такъв тип състезание с лебедки-приемете правилника на Хърватия Трофи (и него ви го пусках),без GиPиSита,елементарен в същото напълно покриващ представата ви за Трофи.В момента правилника е толкова сложен,объркващ ограничаващ,че няма повече на къде-сигурно може да се кокурира с Дакарския,но не и с на някое трофи извън България.
                  Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                  Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                  0885 660 613

                  Коментар


                  • #39
                    От: Трасе за трофи...дискусия.

                    Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
                    Живко,писал съм го и пак ще се повторя,като искате такъв тип състезание с лебедки-приемете правилника на Хърватия Трофи (и него ви го пусках),без GиPиSита,елементарен в същото напълно покриващ представата ви за Трофи.В момента правилника е толкова сложен,объркващ ограничаващ,че няма повече на къде-сигурно може да се кокурира с Дакарския,но не и с на някое трофи извън България.
                    Вальо, аз нищо не искам , карам трасето такова каквото го е направил организатора . Лично мое мнение е , че на трофи трябва да има лебедки , и макар че има тази тема и дискусия , всеки организатор ще си направи състезанието по негов вкус и както той го разбира . Даже се чудя на Тенев защо я пусна тази тема / май сеир му се гледа / 2013 и 2014 Варна си бяха страхотни трофи състезания .
                    А за правилника си прав - прекалено е сложен , Атанас щеше да предлага дата да се съберем за да се обсъдят всички тези неща , но явно сега не му е до това и май ще си остане така както беше миналата година ...
                    VEREYA MOTORSPORT TEAM

                    Коментар


                    • #40
                      От: Трасе за трофи...дискусия.

                      Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                      Вальо, аз нищо не искам , карам трасето такова каквото го е направил организатора . Лично мое мнение е , че на трофи трябва да има лебедки , и макар че има тази тема и дискусия , всеки организатор ще си направи състезанието по негов вкус и както той го разбира . Даже се чудя на Тенев защо я пусна тази тема / май сеир му се гледа / 2013 и 2014 Варна си бяха страхотни трофи състезания .
                      А за правилника си прав - прекалено е сложен , Атанас щеше да предлага дата да се съберем за да се обсъдят всички тези неща , но явно сега не му е до това и май ще си остане така както беше миналата година ...
                      +1
                      Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                      Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                      0885 660 613

                      Коментар


                      • #41
                        От: Трасе за трофи...дискусия.

                        Само едно леко въпросче. че вече си пийнах и не ми се пише . Защо трябва да гледаме чуждоземците и да си ориентираме състезанията по тяхен тертип (модел) . Имаме си дадености за всякакъв вид състезания ама не можем да се разберем кой какво иска. Трофи модела , задължително ли трябва да копираме ,,ЛАДОГА,, или ПАРИЖ-ДАКАР . Или да величаем сърбите ? ... Имаме си България и си правим състезания по наш модел , интереса е голям и всичко се нарежда , на всички ни се кара. Що ще идват чуждоземците да ни карат по състезанията ....... щото не могат да си карат по тяхните ширини (по закон).Чаро прави БГ ладога ,Тенев във Варна , Наско прави Трофи Родопи , Тодор в Южните Родопи , Влади в Искърското дефиле Наско в Русе , Ние се помъчихме да направим нещо в Средна гора . Ми това си е Българския оффроуд , според даденостите на терена се прави състезание. За да са всички доволни може Чаро да занесе някое блато в Родопите или Влади да му върне жеста с 100метрово изкачване в Нова Черна . И на последно място да споделя , че ТРОФИ е нещо като предизвикателство да преминеш определено място за неопределено време ...... без значение наградата. Големи сме тикви всички и не можем да се разберем .
                        ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
                        тел. 0889 017703
                        0897 516030

                        Коментар


                        • #42
                          От: Трасе за трофи...дискусия.

                          ...И първото правило, което си отбелязвам е : " Организатора трябва да има грижата трасето в екстремните си части да остане максимално непроменено след всеки следващ преминаващ участник. "
                          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                          Коментар


                          • #43
                            От: Трасе за трофи...дискусия.

                            Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                            ...И първото правило, което си отбелязвам е : " Организатора трябва да има грижата трасето в екстремните си части да остане максимално непроменено след всеки следващ преминаващ участник. "
                            Асфалт
                            ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
                            тел. 0889 017703
                            0897 516030

                            Коментар


                            • #44
                              От: Трасе за трофи...дискусия.

                              Първоначално публикуван от Бат Любо Преглед на мнение
                              Момчета трактори ли ще караме или ще влизаме в 21 век??
                              Ха, 21век? Да се запътим направо в 22-ри. Ние си караме трактори от всякъде.
                              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                              Дий Снайдер

                              Коментар


                              • #45
                                От: Трасе за трофи...дискусия.

                                В Пловдив,където беше най - дългия и стръмен наклон,просто нямаше друг избор.За да се свържат трасетата,нямаше от къде другаде да се мине,затова нямаше и заобиколен път.Просто като се прави трасето,или трябва да изхвърлиш цял участък,по който си изгубил няколко дни,или да направиш едно доста тежко излизане,

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X