Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пушка за лисица в БГ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Пушка за лисица в БГ

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    АЗ Тикка гледам ма не знам какви патрони се продават в БГ,като видна диванна нинджа аз залагам на разпространени такива - 223,308,7.62 Х39 или нещо от сорта.

    Да речем,че Тиката в 223 ще го дотика тоя патрон на 300 метра / не знам защо ма ми е мерак с тия метри,на 100 по-добре с флоберката да се пробва / и сме решили кое да е,идва другия вьпрос.

    Оптика до 1000 долара - гледам Никон Бушмастьр май беше за 200 кинта от 400,делана за тоя калибьр.Гледам и вортекс Вайпьр намален на около 650 долара.Препорьчайте ми нещо от сорта което се намира в БГ на нормална цена,30 или 35мм на тялото примерно
    Можеш да погледнеш и в калибър 243Win. Самата пушка не се утежнява много и е достатъчно прецизен. Също е подходящ за лов на хищници на по-големи дистанции. 223Rem е лекичък и е много чувствителен от към вятъра на големи разтояния.
    За оптиките мога да ти препоръчам Leupold VX-6 например с увеличение 2-12х42. Цената й тука е около 1800лв.
    LZ1AID

    Коментар


    • #17
      От: Пушка за лисица в БГ

      За оптика може да погледнеш и Minox, също се вписва в бюджета. ZA- серията се разработват в Германия и е зглобяват в САЩ.

      Коментар


      • #18
        От: Пушка за лисица в БГ

        Boss, защо ти е толкова специализирано пушкало? С тея дето ги имаш покриваш почти всичко. Ако почнеш за всяка твар да търсиш специализирано, нема му излезне края.
        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

        Коментар


        • #19
          От: Пушка за лисица в БГ

          Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
          Boss, защо ти е толкова специализирано пушкало? С тея дето ги имаш покриваш почти всичко. Ако почнеш за всяка твар да търсиш специализирано, нема му излезне края.

          Вьрши работа на мен и на едни други хора вместо да си пишем на лични,реално в момента обиукалям по калибрите и нали знаеш,че аз като си харесам нещо и забивам по него,кашона с патроните 223 калибьр го видя и следващото ще е карабина в тоя калибьр.Ако се водя до това какво прави големия и брат в 308 и като чета,че лисиците са на 150-200 метра то да,наистина обикалянето по калибрите и чешенето по тиквата губят малко смисьл.

          Вьпреки това сьм много благодарен на всички взимащи участие в темата,човек винаги има какво да научи пьк и мен не ме е срам да питам.

          Минокса и тук го уважават като оптика,Леуполда беше,сега в даден ценови клас Вортекса бие с доста.


          243 уин отивам да го видя какво прави с тая Тика.

          Мерси.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #20
            От: Пушка за лисица в БГ

            Първоначално публикуван от Анастас Анастасов (rova) Преглед на мнение
            Може ли някакви предложения за марки и модели пушки в този калибър. И дали се продава в България. Поздрави.
            Това е пушката: http://www.tradeexcanada.com/content...-22-hi-power-- Не я намерих в сайта Ceska Zbrojovka, че ме мързи.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #21
              От: Пушка за лисица в БГ

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение


              Мерси,ще прегледам.
              То, ако ставаше с гледане, кучето щеше да е най-добрия касапин ... Препоръчвам тая комбинация защото, освен да уцелиш дивеча, трябва и да го убиеш. А лисица, ударена с куршум от 200-300 обикновено не пада на място, ще трябва да я преследваш. С карабина трудно се цели дребно животно, което се спасява в шубраците. Там ще ти трябва късата гладка цев, с 2/о, напр. .
              пп. Айде, наслука и да ушиеш лисичо палто на жена си! Че ако почакаш още малко, ще ти е все едно с какво се облича. И мене ми останаха 2 чувала кожи от белки . Както казваше един колега - вече и с шинел да ходи - все ми е тая!..
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #22
                От: Пушка за лисица в БГ

                Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                пп. Айде, наслука и да ушиеш лисичо палто на жена си! Че ако почакаш още малко, ще ти е все едно с какво се облича. И мене ми останаха 2 чувала кожи от белки . Както казваше един колега - вече и с шинел да ходи - все ми е тая!..
                Аз на моята навремето и направих палто от кожи на сърна. 11 кожи, шивач на 200 км, на сръбската граница. Получи се разкошно палто, никой не можеше да познае от какво е. Имаше два кусура: първо й тежеше /беше 45 кг. тогава/ и второ - като ходеше по улиците де що имаше куче тръгваше по нея в индийска нишка.
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • #23
                  От: Пушка за лисица в БГ

                  Зимата тук е 18 градуса,лятото 28,едни прашки от змия да и направя освен........Рисьрч правя сега,почвам с гледането,няма как да на скубя всички калибри за проба.Пак мерси
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #24
                    От: Пушка за лисица в БГ

                    Не, искам да вземам страна, но мога да споделя опит на отстреляни лисици и чакали.Карабина Браунинг 300wm.На 300м.Като твърдението е, че не ловувам само на хищник☺

                    Коментар


                    • #25
                      От: Пушка за лисица в БГ

                      Оптика каква?

                      И аз се ослушвам за мальк калибър,нещо леко и да не бие на 300 метра без много да пада,6 кредмор примерно.Ти ме съсипа с тоя 300 уинмаг,аз съм кекав и ще рита на лека пушка пък и само 300 метра ми е в задачата.

                      Оптиката кажи
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #26
                        От: Пушка за лисица в БГ

                        Добър ден!Аз съм ловец от 21 години.Членувам в дружина "Детелина" в ЛРД Раднево и Нашата Дружина е абсолютен рекордьор за БГ-отчетени 2000 лисици и чакали за един ловен сезон!!!
                        Доста сме добри нали?
                        Нямаме 223,300,270 и др.фалически символи!
                        Просто го разбираме лова!
                        Впрочем,имам 7х64 и мисля че е много добър калибър за комплексен лов в БГ-3 чакала,2 лисици и много други твари които бързаха,съм прибрал!
                        Не ми стигат 2-3 кожи от сърна за две къси палта.......
                        Интересно е да се проучи опита на руснаците за този вид кожосъхраняващ лов!
                        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Пушка за лисица в БГ

                          Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                          ...Интересно е да се проучи опита на руснаците за този вид кожосъхраняващ лов!
                          И аз го проучвах преди 30 години: промишлениците ги целят в очите и ги дерат през устата - по кожата няма дупки. Но обикновено ги ловят с капани.
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #28
                            От: Пушка за лисица в БГ

                            Тия,лисици в Русия,преди да ги гърмят,упойват ли ги за да може да им се прицелят в очите

                            Коментар


                            • #29
                              От: Пушка за лисица в БГ

                              Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                              Тия,лисици в Русия,преди да ги гърмят,упойват ли ги за да може да им се прицелят в очите
                              То се знае - от дъха на ловците ...
                              Големите улови на ценни кожи са в Тайгата и Тундрата. Ловуват като Дерсу Узала и ловът е целия им живот.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • #30
                                От: Пушка за лисица в БГ

                                Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение

                                Интересно е да се проучи опита на руснаците за този вид кожосъхраняващ лов!
                                Флоберка. Патрони "черни" със стоманени гилзи, "Спортивно-охотничие". Палят винаги независимо от температурата и са малко по силни от стандартните спортни 22 ЛР с жълтите гилзи включително и от "R"-овете /белите/.
                                В ОСО-то бяха много разпространени.
                                Там дивеч бол. На 300 метра не ги стрелят. Целят окото /главата/ До 100 м. с открития мерник - без проблем.
                                Последно редактирано от Chicho1; 16-01-15, 20:31.
                                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X