Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Discovery 2 TD5 - проблем след смяна на горивен филтър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Land Rover Discovery 2 TD5 - проблем след смяна на горивен филтър

    От това,което прочетох е да поддържа постоянно налягане на вход на дюзите.Защото те работят на импулси-когато дойде време за впръскване,електромагнитния клапан затваря връщащия отвор в дюзата и тогава буталото слиза на долу и създава високото налягане.Не съм гледал подробен чертеж или сечение на дюзата за да разбера как точно става това,но предполагам,че като се осигури постоянно налягане на вход,се осигурява и равномерна и еднаква работа на всички дюзи.Т.е. един вид играе и гасител на импулсното покачване/спадане на налягането.Т.е. при лимит на помпата 8бара,както ти казваш,гарантирано могат да се осигурят постоянни 4.Ако работи на на ръба на възможностите на помпата,всяка малка промяна ще води до промяна в налягането и пулсации.Така си мисля-чисто теоритично.
    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

    Коментар


    • #47
      От: Land Rover Discovery 2 TD5 - проблем след смяна на горивен филтър

      Факт е, че и ВАГ-овските ПД мотори имат такъв, но там не съм чувал да прави толкова простотии. Но и не е монтиран директно на горещото желязо, а си стои отделно.
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • #48
        От: Land Rover Discovery 2 TD5 - проблем след смяна на горивен филтър

        Такаа.Махнах кечето/мембраната от обезвъздушителя,но оставих малкото отворче там,за да не се връща много голям поток гориво обратно по линията за обезвъздушаване.И тествах.Теста е направен след като машината не е палена от седмица и подгревните свещи са махнати от 1 ден.Това означава,че няма никакво остатъчно налягане в горивната камера,което евентуално може да влиза в горивната система през медните уплътнители на дюзите.Резултата е това:



        След няколко кратно изливане на шишето с нафта(около 2-3 литра),в което влиза маркуча,въздуха почти изчезна.Това ме кара да си правя извода,че когато кечето/мембраната е запушено и от там не преминава нищо,въздуха си отива направо на входа на помпата за високо налягане.Т.е. по-добре е да работи с махнато кече,отколкото със запушено.Останаха да излизат само много малки единични балончета и то много рядко.На самото видео тези балончета въобще не се забелязват.Въпреки това шума от ФПР-а(от който вече не мога да спя нощем) остана със същата сила:


        Мамка му ФПР. Ако не беше на такова забутано място до сега да съм му видял сметката.
        2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

        Коментар


        • #49
          От: Land Rover Discovery 2 TD5 - проблем след смяна на горивен филтър

          Какво е количеството гориво в резервоара при тия тестове?
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #50
            От: Land Rover Discovery 2 TD5 - проблем след смяна на горивен филтър

            Съвсем нарочно го заредих до горе.
            2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

            Коментар


            • #51
              От: Land Rover Discovery 2 TD5 - проблем след смяна на горивен филтър

              Такаа. Позарових се пак из наличната из мрежата информация по въпроса. Намерих един ЛР сервизен бюлетин, който обаче още повече ми обърка представите, вместо да внесе някаква светлина: http://gershon.ucoz.com/landrover/TD...ng_Noisy_F.pdf

              Тук обвиняват за проблените о-пръстена на обезвъздушителя, което просто не ми го побира главата. Ако въздухът влиза във филтъра обратно през мембраната, какво помага тоя о-пръстен? При положение, че края на тая тръба в кошницата на помпата е свободно висящ на височина около средата на резервоара? И при положение, че тръбата така или иначе е пълна с въздуха изтласкан вече през мембраната? Мисля, че е време да помислим за начин да изработим прозрачни маркучета с накрайници. Иначе само ще си късаме нервите.
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • #52
                От: Land Rover Discovery 2 TD5 - проблем след смяна на горивен филтър

                Ми аз натам тръгнах вече...След като качих моето видео в тубата,видях и това:
                2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                Коментар


                • #53
                  От: Land Rover Discovery 2 TD5 - проблем след смяна на горивен филтър

                  Това и аз съм го гледал, но на клипа не се вижда кое къде е свъразно и как. Само твърдят, че е на изхода на главата и съответно проблемът бил от дифтунги.
                  Само че при теб има въздух и без налягане откъм цилиндрите...
                  Като много крайно решение, може да се мисли за имплантиране на нещо такова http://www.hydacusa.com/literature/valves/aev.pdf в линията на високото налягане. Но на първо време, мисля, че две къси прозрачни тръбички с мъжки и женски накрайник ще помогнат за разкриване на мистерията. Трябва да огледам какво съм насъбрал и дали мога да ги скалъпя.
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Дискавъри 2 - проблем след смяна на горивен филтър

                    Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение

                    [ATTACH=CONFIG]770189[/ATTACH]

                    Имам чувството,че на новомонтирания регулатор,технологичния отвор не е в цилиндричната част,а във вдлъбнатата част,защото точно когато си сложа пръста там,звука се променя.
                    Даа,много правилно чувство съм имал.Днес взех един ендоскоп и го огледах подробно от всякъде това чудо,без да го свалям.Отвора е точно там от където се чува звука,а не на цилиндричната част,като на снимката,но няма абсолютно никакви индикации за течове от там.За сега демонтажа за проверка на ФПРа отпада.
                    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                    Коментар


                    • #55
                      От: Land Rover Discovery 2 TD5 - проблем след смяна на горивен филтър

                      Здравейте колеги и колежки,знам ли може и да има.
                      Нека ви кажа какво се получи в краен случай с проблемния филтър.
                      Онзи ден както си карах изгасих джипката и след около половин час запали с много въртене.
                      Резорвара беше паднал под 1/4.Запалих много трудно но веднага след това в магазина за нов филтър.
                      Старият-нов филтър на Бош беше изхвърлян и сложих филтър на MAHLE.
                      След това сложих и новият клапан за обезвъздушаването и всичко си дойде на място.
                      Помпата утихна,пали от раз,и сякаш върви една идейка по-добре.
                      Отново благодаря на колегата (stargazer)той бе най-точен при остановяването на проблема.
                      Засега всичко е окей.Дано и при всички вас е така.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Land Rover Discovery 2 TD5 - проблем след смяна на горивен филтър

                        Здравейте отново колеги,отново се появи проблем.
                        След смяната на филтъра за гориво BOSH с MAHLE ,сложен чисто нов оригинален клапан за обезвъздушаване,
                        след като бяха изминати около 700км резорвара винаги над половината проблеми нямаше.
                        След като резервоара падна около 20-30л.започна да прави същите номера.
                        Върви около 5-10км.гасне след това докато обезвъздуши пали трудно и пак така.
                        Махнах клапана за обезвъдушаването и няма проблем.
                        Вече си мисля че мрежичките които са на помпата са се задръстили.
                        Като се постопли времето ще извадя помпата за почистване.
                        Вие как мислите?

                        Коментар


                        • #57
                          От: Land Rover Discovery 2 TD5 - проблем след смяна на горивен филтър

                          Ти поне вече почти имаш диагноза.При мен нещата изчезнаха след като температурите минаха над минус 10градуса.Пали и върви при всякакви положения.Само дето на мен в главата ми свистят някакви въздуси...За сега оставям да се изострят и изяснят симптомите.
                          2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                          Коментар


                          • #58
                            От: Land Rover Discovery 2 TD5 - проблем след смяна на горивен филтър

                            Jasen93, в предишният ми пост #26 съм те насочил към ремонта, който, по всяка вероятност, трябва да направиш.
                            Проблемът със задръстването на филтрите не е в качеството им, а най-вероятно в навлизането на изгорели газове и сажди в горивото, поради проблем с дифтунгите и О-пръстените на дюзите.
                            Когато махнеш запушеният клапан за обезвъздушаване изгорелите газове, които надуват системата се отвеждат към резервоара, но когато нивото на горивото падне, оттам започва да влиза въздух и горивото се връща в резервоара.
                            Следва досадно обезвъздушаване на системата след престой.
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 08-03-15, 12:43.
                            Jeep Grand Cherokee 5.2; GSM - 0892-757-619

                            Коментар


                            • #59
                              От: Land Rover Discovery 2 TD5 - проблем след смяна на горивен филтър

                              Първоначално публикуван от inyan Преглед на мнение
                              Jasen93, в предишният ми пост #26 съм те насочил към ремонта, който, по всяка вероятност, трябва да направиш.
                              Проблемът със задръстването на филтрите не е в качеството им, а най-вероятно в навлизането на изгорели газове и сажди в горивото, поради проблем с дифтунгите и О-пръстените на дюзите.
                              Когато махнеш запушеният клапан за обезвъздушаване изгорелите газове, които надуват системата се отвеждат към резервоара, но когато нивото на горивото падне, оттам започва да влиза въздух и горивото се връща в резервоара.
                              Следва досадно обезвъздушаване на системата след престой.
                              Да разбирам ли, че при премахнат клапан за обезвъздушаване, при ниво на горивото под половината резервоар, следва трудно палене ?

                              Нещо, не ми се връзва.Ако може, по подробно обяснение(особено момента с влизането на въздух и връщането на гориво в резервоара)?


                              В момента съм с премахнат клапан и нямам никакви проблеми с паленето, независимо какво е нивото на горивото.Нарочно съм го държал на червено, изразходвал съм горивото почти напълно.Карам "на късо и студен"- 5-6 км. в едната посока, ежедневно. Наистина, преди 8 000 км смених гарнитура на главата, дифтунги, О пръстени и разните му гарнитури и оттогава проблеми с "гориво под половината резервоар" нямам .

                              Ама от мързел(колата си пали и върви перфектно) и клапан за обезвъздушаване нямам . По точно, имам (чисто нов), ама си стои в багажника.
                              Последно редактирано от krasimir.n; 08-03-15, 18:29.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Land Rover Discovery 2 TD5 - проблем след смяна на горивен филтър

                                По всяка вероятност имаш монтиран възвратен клапан на щуцера, по който идва горивото от помпата към филтъра, но такъв клапан не се монтира от 2002г, ако не се лъжа.
                                Jeep Grand Cherokee 5.2; GSM - 0892-757-619

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X