Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем с ел.инсталация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем с ел.инсталация

    Здравейте.На скоро се сдобих с малък подарък - китайско атв 125 кубика ,понеже беше за ремонт ми го подариха,проблема с който беше го оправих.Беше ударило изпускателния клапан,смених и двата клапана,гумичките на клапаните,сегментите,гарнитурите,направих му центровка на двигателя и всичко е ОКЕЙ от тази страна. НО пича ,който ми го подари ми спомена,че от време на време губи тоците си и не знае от къде и какво е. Аз като го оправих и завъртя,стартера върти,но няма искра на свещта,пробвах стария номер с пръст та да ме удари тока да видя дали е там или свещта не става ,но изобщо не достига ток,доста е пипано по кабелите,но си нямам понятие кое кое е,за да го видя и тествам.Бихте ли споменали от какво може да е и какво да видя да бутна или дори да измисля вариант да тествам нещо дали е изгоряло,не ми се дават излишни пари,за неща ,които може би работят. Ако някой разбира нека каже какво да погледна,за да направя теста или каквото и да е,за да оправя проблема. Благодаря предварително. Поздрави Иво
    Последно редактирано от Преслав Василев - preskata; 23-01-15, 17:07.

  • #2
    От: проблем с ел.инсталация

    Колега провери дали като дадеш контакт има + на бубината,кабела до свеща.
    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

    Коментар


    • #3
      От: проблем с ел.инсталация

      Амииии то не трябва да има.
      Запалването е CDI,ползвай търсачката и чети.
      Калин Владов,09РСПБЗН

      Коментар


      • #4
        От: проблем с ел.инсталация

        Здравей колега! Първо провери бушоните, за изгорели или замърсени. След това кабела(+) от акумулатора до бобината. А също дали бобината има добра маса (-). Ако нищо не излезе пиши пак, ако можем ще помагаме. Желая ти успех! Поздрави!!!

        Коментар


        • #5
          От: проблем с ел.инсталация

          мога ли да вържа кабелите за бубината от новите им места,защото не съм сигурен в инсталацията ,която е бутана от предишния собственик. Бубината ми е с 2 кабела ,третия е дебелия кабел за свеща. Бубината ми е тази като на снимката .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bobina-c-2-kabela-4110726-300x300watermark.jpg
Прегледи:1
Размер:13.7 КБ
ID:5634898

          Също така мога да кажа,че бушона го елеминирах,но явно не е от него,щом ефекта е същия. Компонентите,които точно не ги знам за какво са ето тези от следните снимки - Натиснете снимката за да я уголемите

Име:regulator-na-voltazha-full-wave-2048627163-300x300watermark.jpg
Прегледи:1
Размер:21.4 КБ
ID:5634899Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img150-97-400-700x700-300x300watermark.jpg
Прегледи:1
Размер:12.7 КБ
ID:5634900

          а отностно за бобината,единия кабел на + са,релето задължително на хубава маса,а другия кабел ? Много съм радостен,че има хора като вас,благодаря ви !!!

          Коментар


          • #6
            От: проблем с ел.инсталация

            Добър вечер. Елиминирах бушона,не е от него. Бобината има хубава маса,от акумулатора до бобината-ефект нулев. Щом е CDI какво ? Не дава искра ли ?

            Коментар


            • #7
              От: проблем с ел.инсталация

              Не колега, трябва да дава искра... Просто CDI е електронно запалване. Вчера говорих с един приятел, стана въпрос за твоя случай. Той имаше китайско атв 110цц, вика ми:на моето атв ми изгора бобината !!! Аз го питам, е добре как разбра ? Както си пали и върви и изведнъж няма ток (както при теб няма и няма) след час рита и пали, и така няколко пъти и накрая на цяло се изгуби тока! Взе му една нова бобина около 15лв и се оправи.

              Коментар


              • #8
                От: проблем с ел.инсталация

                Двете неща на снимката са регулатора за заряд и CDI то, Натиснете снимката за да я уголемите

Име:images.jpg
Прегледи:1
Размер:7.7 КБ
ID:5636518 нищо особено няма , много проста схема, трябва да провериш и датчика на хол които дава инфо на ЦДИ кога да изкара искра IN+ IN- е на схемата

                Коментар


                • #9
                  От: проблем с ел.инсталация

                  Здравейте отново.Благодаря на всички отзовали се.Проблема е решен.Комутатор,ел.палене,нова свещ и всичко е готово. Благодаря ви още един път!

                  Коментар


                  • #10
                    От: проблем с ел.инсталация

                    Здравейте , моето китайче си изгуби тока, слагам му акомолатора и до таблото отива ток ( мигачи , свирка фарове сичко 6 ) , но до електронното не , от какво може да е , мислех че е от стартера смаквам го давам го на късо и си бачка ?

                    Коментар


                    • #11
                      От: проблем с ел.инсталация

                      Че то не трябва да има + от контакт!

                      Коментар


                      • #12
                        От: проблем с ел.инсталация

                        здравейте имам китайско атв 125 кубика както си карах изгасна и не фърга ток на свеща , бубината смених , пак не иска да пали от какво може да е проблема

                        Коментар


                        • #13
                          От: проблем с ел.инсталация

                          Ако си го мокрел скоро може да има някаде вода по буксите. Провери инсталацията за хлабави връзки.

                          Коментар


                          • #14
                            От: проблем с ел.инсталация

                            Някъде по това атв трябва да има прекъсвач който си връзваш за кръста и ако паднеш гаси двигателя. Аз съм брал ядове с него.
                            I'm not Lost, I'm Discovering !

                            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X