Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota land cruiser 80 4,2 135сс или Nissan Patrol 3.0 158cc

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Toyota land cruiser 80 4,2 135сс или Nissan Patrol 3.0 158cc

    Здравейте колеги !! Интересуват ме сериозни мнения относно споменатите автомобили,тъй като съм доста бос в техническата част,а желанието ми за по сериозен автомобил с възможности да се кара по черно е голямо.Преди няколко години се сдобих и с къща извън града,имам и доста кучета....та така! Ей затова и питам ???? Харесвам отдавна 80ките,но мой приятел който има Патрол, в момента ме разубеждава. Вашите мнения ще са много ценни за моя избор.Благодаря предварително !!

  • #2
    От: Toyota land cruiser 80 4,2 135сс или Nissan Patrol 3.0 158cc

    Значи, кажи на твоя приятел в никакъв, ама в никакъв случай да не влиза в контакт с хора от форума по каквато и да е причина! Защо, ще разбереш от постовете след мен!

    Коментар


    • #3
      От: Toyota land cruiser 80 4,2 135сс или Nissan Patrol 3.0 158cc

      Нима си открил HZJ 80 в добро състояние ...в БГ ? Би ли пресъздал мотивите на приятелят ти. Ясно е , че има Патрол с гибелния мотор, но знае ли що е 80-ка в близък план ?
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #4
        От: Toyota land cruiser 80 4,2 135сс или Nissan Patrol 3.0 158cc

        Е тука спор няма, ама никак няма да се получи. Да знаеш. Един въпрос дето рядко е възможно да не доведе до глупави писаници.
        80-ка 4.2! И на мен ми е мерак, ама не ми е възможно точно сега.
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #5
          От: Toyota land cruiser 80 4,2 135сс или Nissan Patrol 3.0 158cc

          Кучета казваш?...Я си вземи един Патрул да не цапаш 80-ката, че е срамота.

          Коментар


          • #6
            От: Toyota land cruiser 80 4,2 135сс или Nissan Patrol 3.0 158cc

            Като цяло мотивите на моя приятел са,че Нисана е по-добрия вариант за човек който ще вози по черно жена си и детето си.Возел по меко от всички останали джипки,а и заводски излизал с двата блокажа.Честно да си призная днес съм решил да се ровя в нета и да видя що е то дифтове и за какво служат/както казах съм доста бос в офроуд техниката/Имах преди 4години Нисан Терано 2 с 2,7 литровия мотор дългата база.Взех го пак от мерак за джип,но тогава работата ми беше такава,че не можах да намеря време да се насладя на това си хоби.Карах го две години и го продадох без да е тракнал никъде.Сега пак в началото се зачудих за Нисанка,но си мисля ,че вече ще ми е малък за всичко онова което искам да събера в него и затова се обърнах към старата си любов Тойотите.Старите модели определено ме грабват повече.
            ..какво имаше предвид колегата под читава Тойота 80 в България....ако трябва дайте съвети как да разбера читава ли ???

            Коментар


            • #7
              От: Toyota land cruiser 80 4,2 135сс или Nissan Patrol 3.0 158cc

              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
              Нима си открил HZJ 80 в добро състояние ...в БГ ?
              И в БГ се намират чат-пат. По една-две на петилетка
              Иначе има - примерно тая. Е, била без европейска хомологация... ма на кой му дреме.
              Понеже в момента ги следя много внимателно, че и мене ме е зачесала крастата, като цяло по-лесно се намира фейслифтова HDJ, отколкото HZJ. Говоря за що-годе читава кола на смислени пари. Щото за 20к евро има и екземпляри, които са като току-що излезли от шоурума, нищо че са на по 4-500к километри.
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • #8
                От: Toyota land cruiser 80 4,2 135сс или Nissan Patrol 3.0 158cc

                Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                Говоря за що-годе читава кола на смислени пари..
                Ето това е най-трудното..всеки да си дефинира понятието "смислени пари"..,ама ако речеш да дедеш за 80-ка малко пари, които са според теб "смислени", след това се дават повечко, които са били "немислени" Около 15-те хиляди евро е средната европейска цена в момента за много добър екземпляр, било то HDJ или HZJ, без ръжди , на малко километри и с отличен салон, без технически проблеми. За съжаление цените на тези автомобили се покачват..
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #9
                  От: Toyota land cruiser 80 4,2 135сс или Nissan Patrol 3.0 158cc

                  Това с малкото километри и отличния салон е много, ама много относително. Вчера попаднах на една обява за HZJ, която беше абсолютно безупречна и отвътре, и отвън и беше обявена на скромните 790к километра. Пълно е с такива, обявени на до 300к километра и захабени като за милион и толкова.
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Toyota land cruiser 80 4,2 135сс или Nissan Patrol 3.0 158cc

                    Аз бих взел тази: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=192635 не е 80, а 100, но на газ може и по-икономична да се окаже, а изглежда гледан и доработван с много мерак и пари екземпляр.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Toyota land cruiser 80 4,2 135сс или Nissan Patrol 3.0 158cc

                      Не са лоши 100тиците,но да уточня,че джипка автомат няма да си купя.Всъщност бюджета ми е 15к и ще пробвам да се вместя в него. До сега нищо ЗА и ПРОТИВ двете марки не прочетох и останах с убеждението,че тук всички са върли привърженици на Тойота.Лошо няма,то и аз клоня повече към японката,но тук въпроса не е само принципен.Все пак не си купувам през ден джипове и няма да е лошо да направя колкото се може по разумен избор.Доста изчетох тук за два дена,но материала е толкова обширен и то в толкова много теми,че ще ме извините, ако вече има подобно сравнение на марките някъде,а не съм го видял.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Toyota land cruiser 80 4,2 135сс или Nissan Patrol 3.0 158cc

                        Цените на 80-ките може и да се покачват, но не и в България Купувайки 80-та серия, трябва 1. да си убеден на 1000%, че ти трябва точно този модел и 2. да имаш излишни финанси. При конвенционална употреба, всеки друг джип дълга база ще свърши същата работа.

                        За Патрол имам наблюдения върху два със стария мотор 2.8тди. Единия не прави никакви ядове, защото е на истински 150-на хиляди км. На другия му се счупи горе-долу всичко възможно и сигурно е подминал цената на нова Г-класа, но там пробегът е неизвестен. За 3.0 дизел се носят слухове...
                        "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Re: Toyota land cruiser 80 4,2 135сс или Nissan Patrol 3.0 158cc

                          Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
                          ... Купувайки 80-та серия, трябва 1. да си убеден на 1000%, че ти трябва точно този модел
                          Едва когато човек си купи 80-ка и я покара известно време разбира, че %-те нямат значение

                          Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
                          ... и 2. да имаш излишни финанси
                          Това не го разбрах. За три години съм дал около 1200лв. за привеждане в изправност. И то бяха дадени в първите седмици след придобиване.
                          П.П. Това разбира се не включва "излишните финанси" за тунговане и дооборудване по вкус

                          Коментар


                          • #14
                            От: Re: Toyota land cruiser 80 4,2 135сс или Nissan Patrol 3.0 158cc

                            Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                            Това с малкото километри и отличния салон е много, ама много относително.
                            Ако си в/около колата и ти сече пипето не е изобщо относително !

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            Аз бих взел тази: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=192635 не е 80, а 100, но на газ може и по-икономична да се окаже, а изглежда гледан и доработван с много мерак и пари екземпляр.
                            100-цата не е 80-ка, никой не говори за "икономия", за там, за където трябва дизелова 80-ка, тази 100-ца няма място.

                            Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
                            При конвенционална употреба, всеки друг джип дълга база ще свърши същата работа.

                            Неточно казано..дефинирай "конвенционална употреба".., и да -за ходене до BILLA не трябва 80-ка..
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #15
                              От: Re: Toyota land cruiser 80 4,2 135сс или Nissan Patrol 3.0 158cc

                              Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
                              Цените на 80-ките може и да се покачват, но не и в България
                              Напротив- отвори сайтовете и виж - няколко трагични има по 20-ина хиляди ...и една за 17- "тунингована" със счупен автомат...
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X