Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Freelander 2.0 дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Rover Freelander 2.0 дизел

    Наскоро мой приятел си взе такова SUW-че,2 литрова нафта ,110 или 130 коня.На асфалт върви идеално до 160 км.,като мисля че това му е максимума,но го вкарахме през ноща към 02,30 часа в гората някой ловджия може да се сети за какво и пред нас кал,но никаква.Въпреки моите съвети да не пробваме,защото някаде из форума бях чел,че не става влезохме 25-30 метра и се започна.Муфата започна да чатка,но нищо не мърда и см.Излезох да бутам и станах на ...След около 15 мин борба се измъкнахме.Абе 50 см. бицепси си вършат работа.Та някой вещ по въпросния да каже нещо повече.

  • #2
    вероятно сте счупили муфата, а тя е скъпа. тая кола не е за такива работи
    drive alive

    Коментар


    • #3
      Колата си е наред. Сбъркали сте модела.

      Коментар


      • #4
        1. гумите му са за шосе, а това има голямо значение на кал...
        2. клиренса му е като на рено 5 /ако не е и по-нисък/ като легне по корем в калта си до там...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          LR Freelander си е едно много приятно автомобилче.
          Абсолютно съм съгласен с go go go и LJ73, че този модел LR не е за подобни 'горски' цели. Дизела му не е лош. За ски, до вилата и за черни пътчета е удачен, макар и доста компактните размери - интериора не мисля, че е по-голям от VW Golf Country.

          Това, на което аз бих се радвал повече в тази кола е (в момента не е налично):
          - малко по-голям клиренс
          - по-сериозна 4х4 концепция от комбинацията виско муфа + ABS (+ traction control - опция)
          - наличие на бавни предавки, този hill-descent не е достатъчен

          Иначе, бях приятно изненадан като разбрах, че рамата е разработка на Magna Steyr (преди Steyr Puch). Едно, че австрийците са мозъци в това отношение, второ, че англичаните (за пореден път) са почерпили опит от други големи..

          Коментар


          • #6
            Яро, защо се спряга новия модел на Дифендър върху платформа Т5, която е на Фрийлендър?
            Аз ли не съм в час или англичаните?!!

            Коментар


            • #7
              ПРИЯТЕЛИ,ЗНАЯ ЧЕ НЕ СТАВА ЗА ГОРАТА,НО НЕ МЕ ПОСЛУШАХА И РЕЗУЛТАТА ГО ВИДЯХМЕ.АЗ ПИТАМ ЗА НЯКАКВИ ОСОБЕНОСТИ,ИНАЧЕ КАТО ЦЯЛО СИ Е МНОГО ХУБАВ.МУФАТА Е ЗДРАВА,НО ЯВНО ЧЕ ДОКАТО СЕ ВКЛЮЧИ ВЕЧЕ ТРЯБВА ДА НАВИВАШ РЪКАВИ.

              Коментар


              • #8
                като почне да щтрака муфата значи не е добре, ще се счупи, познавам такива пишман ловци, струва нещо с 3 нули
                drive alive

                Коментар


                • #9
                  go go go замени думичката пишман с академик,за муфата казвам че щрака като се опитва да пробуксува и се включва нормално.Как да е разбера дали ще се счупи или не.

                  Коментар


                  • #10
                    клиренса не е точно колкото на рено-5 има точно 100 мм разлика ,но наистина не е най-подходящият "ловец". . .
                    EX Toyota Land Cruiser 120
                    Деньги - зло! И тем большее, чем их меньше

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Volk
                      Яро, защо се спряга новия модел на Дифендър върху платформа Т5, която е на Фрийлендър?
                      Аз ли не съм в час или англичаните?!!
                      Не съм сигурен, че Т5 е точно Фрийлендър-ската платформа, но това в случая не е от значение. Честно казано SUV-овете не ме интересуват особено, затова и не съм чел достатъчно по въпроса. Пък и в момента (по мои наблюдения) в нет-а има повече спекулации на тема ще има ли нов модел на Дифендър и какъв? отколкото достоверна информация.

                      При англичаните говорим и за традиции.. Тоест, не малка част от англо-говорящите собственици на марката карат Дифендър например, защото и дядо му е карал ЛР Серия 1 или 2. В този смисъл, феновете на марката се делят на две отличаващи се групи - едните са die-hard типовете, които ще обявят война на Форд със сигурност ако спрат Дифендър (в този му вид) за retail продажби и други (като Американският пазар, който е major priority обаче за Форд => Ленд Ровър), за които Land Rover e марка с традиции в 4х4, произвеждаща добри, приятни и т.н. модерни SUV-ове. Също като Volvo, BMW (без особените претенции за 4х4 традиции) и т.н.

                      Моля, тези които симпатизират на по-новите модели и по-съвременни концепции да не се засягат от моите думи, в никакъв случай.. Нещата са коренно различни. Дифендър, дори и модел 2005г. няма нищо общо с нищо общо с останалите LR, изключвам td5 двигателя и някои други дреболии. И именно той си влачи всичките минуси, капризи и недостатъци от 1982г. насам (откакто излезе под името Land Rover 110), за разлика от останалите Ленд Ровър-и, където за всичко това се полага старание за корекция и подобрение със всеки следващ модел, фейс-лифт и т.н.

                      Моля inko и останалите за извинение, че се отплеснах на тази тема, нямаща общо с главния въпрос в пост-а. Поради това, че имаше подобни дискусии тук някъде напоследък - относно какъв ще е следващия ЛР Дифендър, спиране на Г-клас и въобще съдбата на the last mohicans..

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от SLY
                        клиренса не е точно колкото на рено-5 има точно 100 мм разлика ,но наистина не е най-подходящият "ловец". . .
                        колко му е клиренса, та "има 100мм разлика"??? Можеби кам 220-230мм???

                        а за буксуването, чел съм че 4х4 с вискомуфа се кара малко по-различно от традиционното 4х4... Когато усетиш, че ще прибуксува, даваш повече газ, за да може въпросната муфа да е "сигурна", а не да се чуди буксуваш ли или не...

                        а веднъш заседнала кола, не е желателно да се пробва с упорито буксуване напред-назад... само затъва повече... после изваждането става трудно и вместо друг джип помага трактор
                        казвам последното от собствен опит
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          Не се мъчете да ловувате нощем в гората с джип!
                          Не сте нито първите, нито последните, но сте имали късмет, защото всеки недолюбващ бракониерите ловец залага с ортаците си дъски с пирони за пукане на гуми на неканени гости по горските пътища! Ако останеш с една резервна и четири спукани гуми в гората без обхват, няма да имаш втори път желание да повториш!
                          И е добре да се знае, че там където има много нощни мераклии да бият мечки, ако не са от местните, могат лесно да паднат в едни "дупчици" с разни страшнички неща вътре!
                          Така, че правило номер едно - отиваш при местните ловци, казваш какво искаш и си стискате ръцете, иначе....

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от Volk
                            Не се мъчете да ловувате нощем в гората с джип!
                            Не сте нито първите, нито последните, но сте имали късмет, защото всеки недолюбващ бракониерите ловец залага с ортаците си дъски с пирони за пукане на гуми на неканени гости по горските пътища! Ако останеш с една резервна и четири спукани гуми в гората без обхват, няма да имаш втори път желание да повториш!
                            И е добре да се знае, че там където има много нощни мераклии да бият мечки, ако не са от местните, могат лесно да паднат в едни "дупчици" с разни страшнички неща вътре!
                            Така, че правило номер едно - отиваш при местните ловци, казваш какво искаш и си стискате ръцете, иначе....
                            Приятелю Volk,гората си е наша и в нея не ловуват местни или каквито и да били ловци.От 365 дни в годината аз съм на лов 200 дни най малко.Моля те не започвай такава тема,поне не във форума,защото за мен тя е неизчерпаема,а ако случайно си ловец ми пиши едно Л.С.

                            Коментар


                            • #15
                              Това е съвсем друга работа!
                              Бъди сигурен, че ако искам да дойда в твоите ловни полета, ще те помоля за покана и ще го съгласувам с вас!
                              А ако ти решиш да пробваме при нас, ще ти покажа къде са пироните!

                              P.S. Правилно ли те разбрах? Демек горичката си е изцяло твоя и си ходиш да си биеш свои животни?
                              Ако е така, значи трябва да е бая голяма, но тогава пък как я опазваш?
                              Явно си намерил пътя към пълното щастие, иначе нямаше да излизаш 200 дни без слука!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X