Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спирачки на газ 66

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спирачки на газ 66

    Здрасти колеги искам да попитам какъв ли може да е проблема със спирачките при мен. Скоро я купих с потъващ на първо натоскане педал на спирачките смених всички гумички и маркучи и ремонтен комплект на помпата обезвъздуших и положението остана същото първо натискане педала доло и не спира при второ натискане има.
    Реших че е от помпата купих нова сложих я и пак така незнам на какво се дължи, смених и феродото и пак така и в свровото и в двете всичко гумено е сменено, на практика чисто нова спирачна система и не иска да спира моля ви помогнете та да и се насладя как върви.

  • #2
    От: Спирачки на газ 66

    Тия спирачки саморегулиращи ли са? Май не, значи докато не регулираш хлабините ще се държат все едно има въздух, даже и да няма.

    Коментар


    • #3
      От: Спирачки на газ 66

      Виж кой модел е от новия с две сервоусилтеля или стария с единият. Първия път помпиш педала и почти пада долу пускаш го помпиш и трябва да не пропада почти винаги става от втория път. Виетнамката при спиране бяга ряско или наляво или надясно причината е в неправилно регулиране на спирачните ексцентрици. Не ползваи много спирачки при продъжително спускане барабаните загряват и се разширяват и спирачките стават слаби.

      Коментар


      • #4
        От: Спирачки на газ 66

        С ексцентрици е отзад няма хлабавини

        Коментар


        • #5
          От: Спирачки на газ 66

          Първоначално публикуван от Дон Нуцо Преглед на мнение
          Виж кой модел е от новия с две сервоусилтеля или стария с единият. Първия път помпиш педала и почти пада долу пускаш го помпиш и трябва да не пропада почти винаги става от втория път. Виетнамката при спиране бяга ряско или наляво или надясно причината е в неправилно регулиране на спирачните ексцентрици. Не ползваи много спирачки при продъжително спускане барабаните загряват и се разширяват и спирачките стават слаби.
          С 2серовоапарата е мисля че нещо не мога да обезвъздуша помпата, та какво да разбирам че винаги първото натискане винаги ще е в ламарината та тя не спира хич в гората с 6 кубика дърва усещането няма да е приятно.

          Коментар


          • #6
            От: Спирачки на газ 66

            Дето е казал Ясен е най важното.Регулирането е същественно за случая.Всяко колело по отделно.Не знам кой е модела но, предполагам че е със два сервоапарата.
            Освен всичко ще кажа че Виетнамката има едни лостови системи на педалите които имат втулки и съм на 100%сигурен че са разбити-ако не са правени де!
            Трябва да се сменят и да се направят нови втулки- месинг или бронз.
            Даже имам и един комплект педали свален за ремонт.Ако има неясноти мога да снимам и да покажа.
            Бактисал съм от тея болкуци ама вършат работа.

            Коментар


            • #7
              От: Спирачки на газ 66

              Ако регулираш само ексцентриците на средата няма да има спирачки,регулирай първо тия на наклатките после тия в средата ,дали е със едно или две серва няма значение,ако не са регулирани правилно ексцентриците спирачки само с помпане.
              Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

              Коментар


              • #8
                От: Спирачки на газ 66

                Колега виж да ли има проходимост на тръбичките за спирачната течност. Имах две виетнамки и мога да ти кажа че спирачки като зил, прага няма да докараш, не казвам че имат лоши спирачки ,но истината е в реглажа на ексцентриците и почти винаги бяга при резки спирачки или наляво или на дясно. Относно сервото си е голяма облага виж дали и те ряботят. Ръчната също е много важна защото при упорита работа на скоростите 2 скорост започва да изключва и става беля когато си на бавни по наклон. Причината е в капа на скоростите но това е друга тема.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X