Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко оборота трябва да държи на свободна- Санта фе 2001 2.0 дизел 113к.с.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колко оборота трябва да държи на свободна- Санта фе 2001 2.0 дизел 113к.с.

    Здравейте! Заимах се с Санта фе 2001 2.0 дизел 113к.с. и изникнаха следните въпросчета.
    Имам едно гадно тресене на своботна.Първите една две секунди е добре, но след това започва да тресе. Забелязвам че оборотите на таблото са 800 , а светлината от лампите по таблото играе (премижва). Колко трябва да са по принцип? Това се случва при темп. под 70 гр. Още не съм я загрявал до 90". Нормално ли е да загрява бавно.При изминати близо 20 км. и да не може да загрее. Дали има нужда от нов термостат или да слагам кашон пред радиатора?

  • #2
    От: Колко оборота трябва да държи на свободна- Санта фе 2001 2.0 дизел 113к.с.

    Оборотите ги прави компа и зависят от темп. на ДВГ, какво си включил и т.н. 800 на часовника е нещо приблизително, точните обороти се виждат на скенер. Тоест, не са ти важни на тоя етап оборотите. Виж защо тресе. Да няма скъсани тампони? Това е по лекия вариант ...
    Кашон недей да слагаш, че главите не са евтини. Термостата се проверява лесно, по трудно е за обясняване ... в общи линии маркуча след термостата не трябва да е топъл, преди да отвори термостата, а термостата отваря при достигане на работна темп. на ДВГ - около 80 гр. ... дано следващия въпрос да не е "къде е термостата" ....
    Последно редактирано от Аndro 160; 08-01-15, 23:48.

    Коментар


    • #3
      От: Колко оборота трябва да държи на свободна- Санта фе 2001 2.0 дизел 113к.с.

      Благодаря! Не съм се изразил правилно. Тресенето не е чак ужасно ,просто почват да скърцат някои пластмаси (което е търпимо) но това с премижване на осветлението ме притеснява, дали зарежда динамото . Да не се окаже че след 10мин. работа на място няма акумулатор. А ако оборотите са една идея по високи всичко заспива.
      А парното как е на тези машини. Моето ми се вижда слабичко. То почва да духа хладно но не и топло. Дали не е виновен термостата или просто са със слабо парно.

      Коментар


      • #4
        От: Колко оборота трябва да държи на свободна- Санта фе 2001 2.0 дизел 113к.с.

        Оборотите трябва да са 750 +/- 40. Това е конкретния отговор на въпроса. По натам може да се разтягат само локуми, защото информацията по вашите проблеми е оскъдна.

        Коментар


        • #5
          От: Колко оборота трябва да държи на свободна- Санта фе 2001 2.0 дизел 113к.с.

          Моите са около 800-850 на пръв прочит. Толкова са и на студен мотор след палене (дори сега на това студено време), толкова са и при загрял. Само в началото няколко секунди след като запали вдигне леко и после направо залепят. На място може и 10 минути да стои студена и стрелката почти да не мръдне, когато са отрицателни температурите навън. Тръгна ли обаче, не знам дали има и 1.5 - 2км. да измина и вече е загряла до оптималната си температура за моята си кола, т.е. мноого малко под половината на скалата, демек леко под 90-те градуса. И тази стрелка също е като залепена там, след като загрее. По-бързо загряваща кола не съм имал да си кажа честно.
          SUV

          Коментар


          • #6
            От: Колко оборота трябва да държи на свободна- Санта фе 2001 2.0 дизел 113к.с.

            Колега проверете с волт метър дали зарежда алтернатора - примигването е индикация!
            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
            0882 52 00 52 - Жоро

            Коментар


            • #7
              От: Колко оборота трябва да държи на свободна- Санта фе 2001 2.0 дизел 113к.с.

              В събота проверих с мултицет ,зареждаше 14.2 -14.8 това на празен ход без газ и с газ пак така.
              Но днес неделя нов филм. Понеже ми е новичка количката ,реших да я изчистя ,че предишния собственик е бил пушач. И цял ден с един обезмаслител. Пръскам седалки ,табло всичко на ред.После външно я измих с вода, че я вкарвах в една кал. Цялата тая ситуация на село ,на слънце, на 25км. от града. Тръгвам тази вечер. Паля без проблем , но след изминати 10 км. в движение ми светна лампата на имобилайзера и колата угасна. Няма гаснене ,на лампата и няма палене съответно. В такъв филм съм бил герой с едно ауди (демек не ми е за сефте).След като спрях да съм врътнал три четири пъти на стартер не повече(въпреки ,че знам че не пали кога свети,но да пробвам). Откачих акумулатора (при някои коли така чисти грешки) и след 10мин го закачих. Лампата пак не изгасна но завъртях един път и акумулатора умря. Страшен филм. Докараха ми и другия ключ ,но и с него май не изгасна, въпреки че нямаше много ток.
              И сега се чудя!
              Може ли да съм намокрил нещо в самата ключалка или около нея(доста пръсках все пак)? И това да е причина?
              Единствените кабели които пипах са под седалката на водача (мисля за аербега,единия в жълта шлауха ,другия без шлауха черен с бяла букса) и една бяла букса над педалите но тя си беше свободна ,аз само я наместих под таблото ,че я закачах с крак.
              Или пък алтернатора да не зарежда ,да ми е паднал акумулатора и да не е стигал ток ,ама в движение и то без да ми свети лампата с батерийката.
              Първо светна на имобилайзера и после другите....
              Аудито не щеше да пали на място ,а тва чак в движение угасна.
              Извинявам се ,че е много написаното но се надявам да съм обяснил подробно. И някой ако прочете и може да даде съвет да е наясно що годе за какво иде реч.

              Коментар


              • #8
                От: Колко оборота трябва да държи на свободна- Санта фе 2001 2.0 дизел 113к.с.

                Здрасти колега.., от написаното до тук .. според мен единственото сигурно нещо е ,че имаш проблем с акумулатора. А..,ако наистина си пръскал с обезмаслител в отвора на патронника..,то със сигурност течността може да е окъсила нещо. При това положение.. ,търсиш ключар да разглоби патронника и всичко покрай него и ако има възможност да се подсуши.. Дано съм помогнал.. Успех!
                SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                Коментар


                • #9
                  От: Колко оборота трябва да държи на свободна- Санта фе 2001 2.0 дизел 113к.с.

                  благодаря. от аудито знам че четеца на патрона е една гривна която е около патрона, но тук дали е така? имали какво да се намокри.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Колко оборота трябва да държи на свободна- Санта фе 2001 2.0 дизел 113к.с.

                    Колега, коя лампа ти светна, на имобилаизера ? ... или чека . Ако е чека виж каква грешка е записало и сподели. Ако ти е изгаснала по време на движение както пишеш, и после не може да запали виж по-горе проблема с четирите дюзи. Аз вече втори месец немога да се оправя? Виж бялата букса над педалите , която ти виси се е откачила от мост , които като свалиш кората е монтиран на глух бутон, средния от трите отпред на кората.. Това е за осветлението на таблото.Дано всичко се оправи. Успех.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Колко оборота трябва да държи на свободна- Санта фе 2001 2.0 дизел 113к.с.

                      Лампата е на имобилайзера - кола с ключе в нея. А буксата ще я снимам да видим някой дали ще я познае

                      Коментар


                      • #12
                        От: Колко оборота трябва да държи на свободна- Санта фе 2001 2.0 дизел 113к.с.

                        Проблема ти е 100 % в имобилайзера - най - доброто е на сервиз и там да го решат. Другият вариант е да чакаш да изсъхне/ако си го намокрил/ и да се надяваш да се оправи. Възможно е обаче пръскането и проблема с имобилайзера просто да са съвпаднали по време.Не бих те съветвал да се пробваш да го решаваш сам , защото много хора са патили от подобни работи - резултата е липсата на имобилайзера.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Колко оборота трябва да държи на свободна- Санта фе 2001 2.0 дизел 113к.с.

                          Пуснаха го на диагностика и показвала грешка - пикаеща дюза или въздух. Аз установих последно, че пали, върви известно време и изгасва в движение. След 20ина мин. запалва и пак върви известно време и пак гасне в движение. Когато се движи се случва понякога за секунда да изгуби мощност, все едно съм си махнал рязко кракът от педала.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Колко оборота трябва да държи на свободна- Санта фе 2001 2.0 дизел 113к.с.

                            Проблема с дюзите няма нищо общо с имобилайзера. Гасненето в движение /не знам защо така тъпо е измислено/ го прави компютъра на колата с цел да предпази двигателя от сериозна повреда/като , че ли има нещо по сериозно от човешкия живот/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Колко оборота трябва да държи на свободна- Санта фе 2001 2.0 дизел 113к.с.

                              Имах подобен проблем на корейска кола /изгасва в движение/, но светеше чека.
                              Проблема го решиха в "Колос". След изчерпване на всички вероятни причини, остана самия компютър.Бях започнал да търся същия за проба, но диагностика там съвсем случайно откри проблема - прекъсване от време на време, на масата в самия компютър. Споделям това само като информация и не казвам ,че и при теб ще е същото.

                              Иначе, според мен и колегата по-нагоре, първия проблем който се набива на очи, е за скапан акумулатор.
                              Второ - задръстен горивен филтър.
                              И трето за което се сещам - помпата в резервоара /не знам дали има при теб/, защото на комшията на Каптивата, същия проблем като твоя се оказа от нея, а и също му светеше имобилайзера.
                              / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X