Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво ги режете?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С какво ги режете?

    Мамка му,взех си 1 прошуто не нарязано... и не мога да го преборя. Имам доста остри ножове,ама не си е работа т'ва така да го режа. За да е вкусно,трябва да е толкова тънко нарязано,че да се топи в устата,а с нож и на ръка няма как да стане. Ползвате ли някакви слайсъри и мога ли да си намеря някъде? И изобщо как ги режете тънките мезенца?

  • #2
    От: С какво ги режете?

    Става с отлично наточен нож , то си е част от удоволствието.И търпение като при заточването.

    Коментар


    • #3
      От: С какво ги режете?

      Бухаш във фризера.След 6 часа до 9 часа режеш с натокан нож ...

      Коментар


      • #4
        От: С какво ги режете?

        Имам няколко машинки за рязане на мезета! от 0.25мм. до 15мм.
        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

        Коментар


        • #5
          От: С какво ги режете?

          Първоначално публикуван от Justif Преглед на мнение
          Бухаш във фризера.След 6 часа до 9 часа режеш с натокан нож ...
          Е, много брутално! По Италия и Испания ката ден си го режат(прошутото, жамбона) по заведенията с ножлета без проблем и прозирно Ама както каза и колегата по-горе ножлетата са яко наточени.
          Успех и да ти е сладко!

          Коментар


          • #6
            От: С какво ги режете?

            Това е машината за целта, но струва една камара.
            В Италия ти ги режат в магазина и се продава на грамаж.
            Жалко че тук такава опция няма, или е рядка.
            Добре заточен нож и търпение.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:affetta1.jpg
Прегледи:1
Размер:20.6 КБ
ID:5633601
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              От: С какво ги режете?

              Във всеки средно голям магазин си имат машини за рязане. Аз предпочитам да си го режа сам за да не изсъхва.
              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

              Коментар


              • #8
                От: С какво ги режете?

                Кеф да разбереш дали си наточил ножа добре.
                Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                Коментар


                • #9
                  От: С какво ги режете?

                  oКак да го нарежа на ръка? Не става,мазно е и се пързаля,ръката ми не е точна и ми тече лигата докато се боря с него... пълен ад! Проф. слайсъри са скъпи,няма ли нещо дето ше ми свърши работа освен нож? Давайте някви сериозни предложения ей ) ше се развали в хладилника

                  Коментар


                  • #10
                    От: С какво ги режете?

                    На лазер?

                    Коментар


                    • #11
                      От: С какво ги режете?

                      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                      oКак да го нарежа на ръка? Не става,мазно е и се пързаля,ръката ми не е точна и ми тече лигата докато се боря с него... пълен ад! Проф. слайсъри са скъпи,няма ли нещо дето ше ми свърши работа освен нож? Давайте някви сериозни предложения ей ) ше се развали в хладилника
                      Изпрати малко мостра!Аз ще ги нарежа с ръчен нож.ще ти направя клип и ти ще получиш голямо желание да не пишеш повече по кулинарни теми!
                      Да вземеш да се научиш да си точиш ножовете!
                      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                      Коментар


                      • #12
                        От: С какво ги режете?

                        С наточен нож за дюнер.Тоест трябва да е тънък.С дебел трудно се "удържа" дебелината на среза ...

                        Поне при мен е така.Ама пак е трудно.При замразяването може да се изгубят част от качествата на шунката, но колкото и да е наточен ножа не е ли леко замразена месото малко или много се "гъне", а още повече че е втвърдено и леко жилаво с сравнение с прясно месо или "нашенска" купешка шунка пълна с вода и боклуци...



                        "По заведения в Италия и Испания" може и да си го режат, но си имат професионални инструменти, защото с това си вадят хляба...

                        У дома много малко са хората с такива автоматизирани ножове ...


                        Действително обаче, както може да го нареже такъв "автоматизиран" нож/слайсер никоя човешка ръка не може. Дори точната дебелина може да се избере- колко милиметра да е дебело парчето ...

                        Най-лесно е с леко(софт) замразяване.И аз миналата година купих от италианското прошуто и се мъчих, а не е като да нямам инструменти и да не знам как да си заточа ножовете.Все пак се бръсна почти 2 години с бръснач ...

                        Става горе-долу след леко замразяване. Ползва се тънък гъвкав нож. Иначе нищо не става.горе-долу се реже както режат дюнерите от вретеното ...

                        Коментар


                        • #13
                          От: С какво ги режете?

                          Купих електрически уред за рязане.Седи от доста години в кашона.(излишно се оказа)
                          Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                          Коментар


                          • #14
                            От: С какво ги режете?

                            С тънък, тесен, дълъг и остър.Дет се вика нож за филетиране.
                            Като намериш подобен, ако е тъп - мога да го наточа.

                            Коментар


                            • #15
                              От: С какво ги режете?

                              Търсиш домакински нож Tramontina, с тъмнокафява дървена дръжка. Смешно евтини са, и с тънко острие със средна дължина. После намираш из боклуците в мазето старата отварачка с шайби за точене в единия край, минаваш го 10-ина пъти, и няма мезе, дето да му се опре. С 1 "точене" месечно си стои постоянно в топ форма. Суджука почти сам го реже. От 3-4 години насам така го "стопанисвам" и го ползваме за всичко от хляб до твърди мезета. Имам още 2-3 по-скъпи ножове, единия 10-ина пъти по-скъп - стоят си в чекмеджето - просто им отвява плявата във всяко отношение.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X