Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

    Руси, а ти тая пишка за настройване спрямо гумите ползва ли я?

    Иначе за предавателните числа, мисля че за 37-ци ти трябва 4.88. Поне така излизаха сметките, спрямо стоковите ти гуми които са 32 инча.
    На бавни би трябвало да имаш огромна мощ.

    Коментар


    • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

      Кокич не ми се дават 300лв само за да ми показва вярно километража.

      BatGeorgeone интересно ми е при 120км/ч на колко оборота е двигателя на твоя Вранглер.

      Интересното е, че на Ивич Вранглера е дизел автомат като моя, но е оригинално на 4,11. И сега с 35' иска 4,56. Вероятно е с други числа в кутията.

      Явно американците при голямото текучество на кадри яко са оплескали нещата с предавателните числа.
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
        Кокич не ми се дават 300лв само за да ми показва вярно километража.

        BatGeorgeone интересно ми е при 120км/ч на колко оборота е двигателя на твоя Вранглер.

        Интересното е, че на Ивич Вранглера е дизел автомат като моя, но е оригинално на 4,11. И сега с 35' иска 4,56. Вероятно е с други числа в кутията.

        Явно американците при голямото текучество на кадри яко са оплескали нещата с предавателните числа.

        Малко под 2000, кажи го 2000 , по спомен от вчера.

        Обаче сега си гледах едни стари постинги и явно понякога са ми около 2200 на 120 някога около 2000, когато го карам на около 90км са около 17-1800 но всичко това е на око с аналоговите прибори, трябва да замеря с ОБД четец и на различни терени, че баира и вятъра сериозно ми влияят...

        Май ще ми трябва да навигация с надморска височина да показва баирите и да накарам жената да снима.

        Дали ще стане да взема данните от видеорегистратора и той да заснема и видеото.

        Или мобилен телефон с пусната навигация и трак плюс Торк и ОБД да чете оборотите в цифров вид, дали ще стане?

        Поръчах си ОБД четец с WiFi и ще запиша скоро с айфона, защото на андроидския ми телефон ми е калпав ДжиПиЕса, би трябвало да мога да запиша скорост по компа, обороти и икономия.

        Сега ще потърся програмка за записване на видео защото все пак трябва да имам данни поне от няколко минутки за да е актуален и коректен експеримента.
        Последно редактирано от BatGeorgeone; 20-04-15, 22:42.
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

          Аз пък съм на 2500. Може би са мислели да монтират 6 скорост и са се отказали в последния момент.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

            То накрая ще излезе, че всеки Вранглер е индивидуално изпълнение.
            Моя си го карал, а на Ивича набира и върви осезаемо по-бавно.

            Коментар


            • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

              Рано или късно всеки с Вранглер отива на бавен диф.

              Коментар


              • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                По документите от магазина скоростите са (1) 3.00 (2) 1.67 (3) 1.00 (4) 0.75 (5) 0.67 (6) нямаа
                Ама като гледам първата е доста бавна
                ... to be continued

                Коментар


                • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                  Да бе бавна....Бавна е 5.2 на 1-ва

                  Коментар


                  • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:72.4 КБ
ID:5655061 Случайно попаднах на обява за тунинг в Creiglist Ilinois.

                    Коментар


                    • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                      Интересното е, че на Ивич Вранглера е дизел автомат като моя, но е оригинално на 4,11. И сега с 35' иска 4,56. Вероятно е с други числа в кутията.

                      Явно американците при голямото текучество на кадри яко са оплескали нещата с предавателните числа.
                      На Ивича и моя са с Крайслерската АСК 545RFE. Както всички останали такива стандартно са с 4.11. Не че няма и 3.73, но е опция. Твоята е с мерцедесова W5A580. В пост #302 съм сложил едни таблички от които се вижда разликата в кутийте. Точно заради тях при твоята АСК предавателното число е намалено. Компенсира се от по-бавните предавателни числа на всички предавки при твоя модел АЦК, като комплексното предавателно число се запазва в рамките на 12-13 на 1-ва бърза и съответно за останалите.
                      Последно редактирано от elbgt; 22-04-15, 22:48.
                      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                      Коментар


                      • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                        Започнаха да скърцат спирачките. Точно преди колата да спре на място , звука е неприятен.
                        Някой знае ли защо и от какво?
                        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                        Коментар


                        • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                          Започнаха да скърцат спирачките. Точно преди колата да спре на място , звука е неприятен.
                          Някой знае ли защо и от какво?
                          "Звуков индикатор" за износване на накладките?
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            "Звуков индикатор" за износване на накладките?
                            не е това, и моите са така.

                            Според мен е несъответствие между накладки и дискове, тоест накладките явно са или по-твърди от колкото трябва или нещо такова, или са се препекли.

                            При мен има звък само от едното колело, предно ляво, същото изтърква накладките с около 20-30% повече от колкото дясно предно, обезвъздушавал съм намнайсе пъти, всичко по системата без маркучите е чисто ново сменено от мен, и по някаква причина не мога да намеря проблемчето, единствено маркучите са старите на 7-8 години, не не знам дали има логика да е от там.
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                              Започнаха да скърцат спирачките. Точно преди колата да спре на място , звука е неприятен.
                              Някой знае ли защо и от какво?
                              Срязани ли са през средата?
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                                С моята Тойота 80 ме спря доблестен патрул на пътна полиция Пловдив и ми маписа акт защото номера на колата трябвало да е в средата на автомобила. Разбира се на този модел Тойота това няма как да стане, защото колата е с заводска механична лебедка, но за пътните полицаи това няма значение.
                                Съшите неграмотници определят "на око" кои светлини стават за дневни и кои не.

                                Представям си какво ще стане, когато пътните полицай се научат да четат и пишат и започнат да прилагат още повече закона. Добрата новина е, че вече не могат да спират коли от движение.

                                Случая с доблестните катаджии има развитие.
                                Оказва се, че за тежко наружение като моето, се полага отнемане на книжката за период от 1 до 3 месеца.
                                Оказва се също и че при обжалване в съда, този акт пада на 100% - признание на самите полицаи.
                                Това е така, защото служителите на МВР, които са го съставили не са компетентни да решават дали номера е правилно или неправилно монтиран- отново признание на самите полицаи.
                                Като се замислим, те за кое ли са компетентни! Това не е признание на самите полицаи.

                                Така, че моята дилема е следната- дали да си оставя книжката за един месец да почива, с цел смирение и връшане към природосъобразен начин на живот, или да обжалвам в съда и да съборя акта, като през това време продължа да обикалям ненужно с колата си и да замърсявам околната среда и водите ни.

                                Какво ще ме посъветвате?

                                П.С. Колегите , на които номера не е монтиран там където биха искали катаджиите да се замислят!
                                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X