Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
    Елиане какво ти е нужно за да финализираш ардуиното, сподели и направо да си купувам един Распбъри Пай и да ни пращаш сорса, подозирам ти трябва един уикенд свободен от пиене, нещо друго

    Аз и преди бях споменал, един два / компа събиращи и презентиращи данни за температури на дифове, РК, СК, спирачки, камера от зад, видеорегистратор отпред/отзад, датчик за вибрации на всеки ъгъл който да хваща разбити лагери, шенкели, отхлабени джанти, да мери и показва напрежения на система с два акумулатора, лебедка/и, соларна система, четене и интерпретиране на грешки в реално време, инструкции за ремонт, видео и музика примерно поне ТБ за дълги преходи, хубав 3/4Джи модем за Интернет и много други...
    Нищо освен време и желание. Първото напоследък е в остър дефицит, пък и нова муха ми бръмчи в главата - 7 инчов кръгъл 200W LED спот фар Междувременно специално за JK постоянно излизат всякакви хитри софтчета за Ардуино и компания. Та ако се поразтърсиш малко ще ги откриеш. На първо време можеш да снифнеш AEV Procal модула и след товяа да правиш неща дето в Балканстар гледат като телета Моето софтче е някакъв суров недодялан вариант на това, което вече има из нета, писано от далеч по-запалени и грамотни фенове. То вече и в софтуерната област се появи мощно JK общество.
    Последно редактирано от elbgt; 03-04-15, 20:11.
    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

    Коментар


    • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

      В контекста на 148те камери изкарани по пътя от КАТ, реших, че вече ще карам бавно.
      Оборотомера само в зелената зона, а тя е до 2200об/мин. Пърпорих си като бай Тодор Христов в състезание. Макс 80км/ч!
      Бях награден с разход от 13,5 литра, при нормален разход от 16 литра. Баси преебавката.
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

        Защо ми се струва, че за тази скорост 13,5/100 е много, много висок за такова лежерно возене?
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

          С тия големи гуми,колко да гори? Предполагам,че заради тях жули по-често на по-ниска предавка.Ако караш автоматик това трудно го забелязваш,обаче доста си проличава при стик шифт,сиреч ръчни.Усещаш,как по друг начин вече трябва да включваш скоростите и все по-рядко 5-та

          Коментар


          • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

            За 2.8CRD двигателя съм чувал , че е здрав, но явно си е горач.
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

              Трябваши икономичен Самурай да си вземеш ти

              Коментар


              • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                13.5/100 e съвсем рамките на очакваното при 35" гуми и стоково предавателно число. Аз съм засичал раход само един път с предавателно число 5.13 и 37-ци. От Гоце Делчев до Благоевград и супер лежерно каране. Показа 10.5 при мерено пълно-пълно и 9.8/100 по прибора. Преди това съм мерил с 35-ци и стоково предавателно число и нормално каране 14.5. По магистрала и 160-170 км/час 17-18/100 км.
                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                Коментар


                • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                  170 ли вдигаш с това ?!
                  Ю ар май хиро !!

                  Коментар


                  • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                    С 35-ците да, та и повече, но сега с 39.5 вече няма шанс. Макс 160. Някъде бях качил клипче.
                    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                    Коментар


                    • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                      Карам си аз Рубикона, но нещо не ми е наред. Старта е добър - под 10 сек. до 100км/ч, максимална скорост над 180/км/ч. Има сила да върти 35', но превключването на предавките не е в точния момент или поне не мен не ми харесва. Усеща се, че сега товари повече кутията, която ще се предаде рано или късно. Завишения разход на гориво също за мен е симптом. че нещо не е наред. За сметка на това на бавни е перфектен- управлява се много прецизно.

                      Сега е с 3,73. За да се върне първоначалното положение ще иска нещо около 4,11-4,30. Ако в бъдеще премина на 37 колко ще трябва? 5,13? Има ли ГП, което да е компромис между 35 и 37? И изобщо какви числа ГП се предлагат за този автомобил?.
                      Моля за предложения от знаещите. Въпроса не изисква спешен отговор а е с образователна цел.
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                        Предлагат се доста опции за число на ГП- 3.21, 3.73, 4.10, 4.88, 5.13 и 5.38. Мисля, че 4.88 ще ти свърши работа и дори докато си с 35' ще те радва с по-нисък разход на гориво от стоков вранглер.
                        Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                        Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                        Коментар


                        • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                          Аз на моя този или другия месец ще минавам на 4.56 така, че един комплект оригинални корони и пиньони 4.11 за Рубикон ще ми станат излишни
                          ... to be continued

                          Коментар


                          • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                            Твоя Рубикон с ръчна кутия ли е?
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                              Автомат е.
                              ... to be continued

                              Коментар


                              • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                                Карам си аз Рубикона, но нещо не ми е наред. Старта е добър - под 10 сек. до 100км/ч, максимална скорост над 180/км/ч. Има сила да върти 35', но превключването на предавките не е в точния момент или поне не мен не ми харесва. Усеща се, че сега товари повече кутията, която ще се предаде рано или късно. Завишения разход на гориво също за мен е симптом. че нещо не е наред. За сметка на това на бавни е перфектен- управлява се много прецизно.

                                Сега е с 3,73. За да се върне първоначалното положение ще иска нещо около 4,11-4,30. Ако в бъдеще премина на 37 колко ще трябва? 5,13? Има ли ГП, което да е компромис между 35 и 37? И изобщо какви числа ГП се предлагат за този автомобил?.
                                Моля за предложения от знаещите. Въпроса не изисква спешен отговор а е с образователна цел.
                                Не знам дали си внушавам но нека споделя мнение по темата ти - според мен скоростната кутия има собствено мнение което се променя.

                                Когато карам градско и селско, не вдигам повече от 1800-2000 оборота и 90% от времето карам около 1600-1700 оборта, гоня икономия когато ходя на работа с джипа.

                                Забелязвам, че тогава сменя скорости на около 1900-2000 оборота примерно тогава сменя от 3та на 4та.

                                След каране на дълъг път когато реша да му се радвам и го разтривам до почти 3000 оборота, обикновенно след такъв уикенда после сменя скоростите на други по-ниски обороти и вървенето е различно, някак си по-пъргав и примерно вместо с 40 мили в час с около 1700 карам 40 мили в час на около 1500-1600 оборота...

                                Мислех си, или от разтриването се отпушва прочиства онова нещо във всмукателния колектор ламбда или дебитомер или както се нарича или автоматика си има собствено мнение и се адаптира някак си.

                                Ей сега ще прочета дали сънувам или може би има нещо вярно в субективните ми преценки по-горе...
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X