Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ssang Young Rexton II vs. Nissan Murano 3,5i

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ssang Young Rexton II vs. Nissan Murano 3,5i

    Здравейте колеги,

    Дойде време за малко смяна на возилото, та ми се иска да се посътвам с вас - спрял съм изобра си на 2 модела:

    1. Рекстън - 140 коня бензин/газ - около 2008

    2.Nissan Murano - 200 и кусур коня отново бензин/газ

    Както виждате бюджета се движи около 12-13к лева.

    Много ще съм благодарен на всички отзовали се

  • #2
    От: Ssang Young Rexton II vs. Nissan Murano 3,5i

    Колега, за какво ще го ползваш ?
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Ssang Young Rexton II vs. Nissan Murano 3,5i

      Привет, повече градско ще се ползва, по-малко магистрала и може би почти никак офроуд - градско минавам всеки ден едно 15ина-20км и заради това съм се ориентирал към газ/бензин...също е важно да не се набива много много на очи....последната ми беше х5ца 2006 и почти през седмица се сбогувах я с огледало, я с парктроник...

      Коментар


      • #4
        От: Ssang Young Rexton II vs. Nissan Murano 3,5i

        Имам приятел с Murano I от магазина, което се ползва ползва за градско и, много рядко, извънградско.
        Постоянно е 4х4 с блокаж на копче, което мисля, че блокираше междуосевия диференциал.
        Вътре беше удобно, по некви мои спомени, а и май багажника беше голям.
        Сега проверих междуосието му, което е 111in, и е точно колкото и на Rexton-а, и за това имат и прилична возия.
        Разход 16-18 градско, друг не го интересуваше и не ми е споделял.
        Според мен доста приличен SUV.

        Rexton-а е джип на шаси, с part time задвижване, демек 4х2, 4х4 и бавни 4х4.
        Двигатели и автоматични скорости Mercedes, механични скорости и раздатъчна кутия Borg Warner.
        Мостовете му са като на Grand Cherokee, само дето задният е по-здрав и повечето са с LSD, но за това повече ако те интересува.
        Втората генерация разполага само с 2.3 бензин, но пък е доста добър компромис за всичко.
        Мнооого приличен разход, а и газовата бутилка може да се сложи на мястото на резервната гума.
        Междуосието му е 111in или 2820мм, което и на него му докарва и добра возия.
        Доста проходим и комфортен Джип, с всички възможни екстри и голям багажник.

        Каквото и да прочетеш, в тази или други теми, най-важното е да направиш няколко кръгчета с избраните модели и да прецениш в кой се чувстваш по-добре.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Ssang Young Rexton II vs. Nissan Murano 3,5i

          До колкото знам, не са на Мерцедес, а като на Мерцедес. Демек направени са си в Корея по същия модел, а не, че са произведени от Мерцедес и вложени в Рекстъна. Например мотора 2.9 на Муссо е същата работа.......т.е. като този на Мерцедес. Е, все пак и това е нещо.
          SUV

          Коментар


          • #6
            От: Ssang Young Rexton II vs. Nissan Murano 3,5i

            Спокойно Колега, аз знам, ама ше се отплеснем от идеята на темата.
            А относно Муссо, има и с немски двигатели, мога да ти покажа моя.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Ssang Young Rexton II vs. Nissan Murano 3,5i

              Не казвам, че си твърдял 100% обратното, а просто като стана дума споделих аз какво съм чел, включително и обсъжданията тук, та да не остане човека заблуден. Сигурно има и с немски, не споря.
              SUV

              Коментар


              • #8
                От: Ssang Young Rexton II vs. Nissan Murano 3,5i

                Rexton има изключително дървена возия, там за комфорт не може да става дума. 2,9 мотора е мъртвец, 5-степенната ръчна скоростна кутия е тъпа. Но пък излезе много здрав.
                Jeep Cherokee XJ '95 2.5i

                UaZ 469B

                Коментар


                • #9
                  От: Ssang Young Rexton II vs. Nissan Murano 3,5i

                  И тази тема, май, ше стане като няколко други подобни.

                  Колегата, в първият пост, е написал точно кои модели на посочените марки го интересуват.
                  Ако някой може да му е полезен, добре, ако не, сигурно има подходящи хейтърски теми във Форума.

                  Решението за каквато и да е покупка се взима от този който дава парата според неговите нужди, желания и възможности.
                  Аз поне се опитвам да съм полезен, както и да не изказвам лично мнение, а по-обща информация.


                  P.S. ... но съдейки от написаното, везните клонят към Murano-то, което ще му върши перфектна работа.
                  Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 09-01-15, 10:54. Причина: P.S.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ssang Young Rexton II vs. Nissan Murano 3,5i

                    Според мен, двете машини нямат нищо общо... Мурано за 12-13 лева ще е тотално амортизирано, а си е луксозен "имиджов" автомобил с мощен двигател и скъпа подръжка... 18 до 20 цола гуми например...
                    Рекстън си е непретенциозен, за хора които "пътуват", а не "шофират". Ползва стара механика, парт тайм с бавни скорости r Н-образна рама...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ssang Young Rexton II vs. Nissan Murano 3,5i

                      От двете Мураното, въпреки, че отдолу си е Рено. Що не погледнеш и Рав4.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ssang Young Rexton II vs. Nissan Murano 3,5i

                        Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                        От двете Мураното, въпреки, че отдолу си е Рено. Що не погледнеш и Рав4.
                        За 12-13 лева са все "хубави" РАВ4-те... За размерите да не говорим...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ssang Young Rexton II vs. Nissan Murano 3,5i

                          Колега, Мураното е прекрасна кола, НО не очаквай евтина поддръжка.
                          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                          0882 52 00 52 - Жоро

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ssang Young Rexton II vs. Nissan Murano 3,5i

                            Както се казва, 12-13 ще е първоначалната вноска
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ssang Young Rexton II vs. Nissan Murano 3,5i

                              Здравейте колеги )))

                              И благодаря на всички отзовали се )

                              ето как се развиха нещата - Мураното дето бях харесал го покарах, първи собственик, наистина хубава газова уредба, закарахме до един от препоръчаните сервизи тук - в обши линии има да му се правят доста неща, както колегата Тедо - 12-13 е първоначалната вноска, имат да се сменят лагери, глава, двата предни амортисьора са заминали, няма зимни гуми, летните са почти на 0-ев грайфер, абе едно 3к не мърдат отгоре (което ме навява на мисълта да си вземеш кола за 50 хиляди и грам да не се грижиш за нея, знам ли, не говори добре)

                              Ректъна следващата сряда отива до сервиза, успях вчера и онзи ден да го покарам - наистина няма уникалното ускорение - 2,5 бензин (на газ, но виале и то добре направено - поне на пръв поглед, няма шумове, тракане, миризма на газ и течове). Относно возията - минахме през паветата на Руски, после тези зад Ал. Невски, обира ги доста добре (може би защото е с 18ки почти нови гуми). направих няколко остри завоя, за да усетя окачването - няма наклоняване, поднасяне (оставих го на задно, а не 4х4), направи ми впечатление на поддържана и гледана кола (собственика старателно си е описвал в една тетрадка на всяка смяна какво е правил (отново проверка по ВИН в Ратола, за да няма изненади), беше се постарал да я измие и т.н. (дребни на пръв поглед неща, но правят впечатление).

                              Така че за сега е Рекстъна, освен ако не попадна на друго интересно Мурано.

                              Поздрави и още веднъж мерси за мненията и коментарите ))

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X