Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Кията днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Кията днес?

    Първоначално публикуван от Offroad bg Преглед на мнение
    Няма нищо сложно по тия коли.
    Учителите са начетени и интелигентни хора, не са като селските майстори да псуват, дейба и инжинерите къде са сложили тоя болт и тая гайка.
    Колега , малко неподготвен се изказваш.Не е важно колко си интелигентен и начетен.Във всеки автомобил има такива местенца , че може да ти дойде да докараш конструктора , да му дадеш ключовете (инструментите) и да го накараш да спази нормо времето
    Начи , глей ся , кат селски гайкаджиа ша пцувам пред теб , шот си мога.
    Като техникумски ( с трактори и камиони от 50-60 те години на миналия век), но по-учено (а може би и с по чисти дрехи) ще обясния сложността на проблема (повече кинти).
    А като нормален автомонтьор - въобще няма да ме видиш какво правя , как го правя и...Но ще ти е свършена качествено работата.Обаче , ако се почнат селско-мангалските оценки на цени части и труд се връщаш на първия.
    Някой път ще обсъдим и въпроси с електрониката.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • От: Какво направих по Кията днес?

      След опити да "Побългаря" нивомера за гориво с цел да показва правилно какво има в резервоара реших че трябва да го подменя. Потърсих из родните дилъри на корейски части и направо ме отказаха да го подменям. Поръчах си от сайт за електронна търговия и пристигна за 8 дни с холограмен стикер на Хюндай на цена 40 лв. Наша фирма ми предложи цена от 156 лв. с 12 дни доставка. Монтирах го и засега работи.
      Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

      Коментар


      • От: Какво направих по Кията днес?

        Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
        След опити да "Побългаря" нивомера за гориво с цел да показва правилно какво има в резервоара реших че трябва да го подменя. Потърсих из родните дилъри на корейски части и направо ме отказаха да го подменям. Поръчах си от сайт за електронна търговия и пристигна за 8 дни с холограмен стикер на Хюндай на цена 40 лв. Наша фирма ми предложи цена от 156 лв. с 12 дни доставка. Монтирах го и засега работи.
        Нета е чудесно средство да намериш това което търсиш и то на супер конкурентна цена!!!А такива като тези дето си ги описал с първата цена или трябва да си коригират цените или не след дълго ще фалират,което им пожелавам от сърце!

        Коментар


        • От: Какво направих по Кията днес?

          След вчерашната драма с филтърния корпус, Кичка получи нов, обикновен нафтов филтър, без нужда от корпус(разбирайте като за голф 2, нова планка на мястото на старото тяло, да държи новия филтър, мях за подкачване с клапан и нови маркучи за горивото.
          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

          Коментар


          • От: Какво направих по Кията днес?

            Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
            След вчерашната драма с филтърния корпус, Кичка получи нов, обикновен нафтов филтър, без нужда от корпус(разбирайте като за голф 2, нова планка на мястото на старото тяло, да държи новия филтър, мях за подкачване с клапан и нови маркучи за горивото.
            Ще бъде ли възможно да видим снимки? Мисля че ще е полезно за всички.
            Панайот Бърдарски
            0887 60 77 22

            Коментар


            • От: Какво направих по Кията днес?

              Утре ще снимам и ще покажа. Бях целия омазан в нафта и не беше удобно днес да снимам.
              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

              Коментар


              • От: Какво направих по Кията днес?

                Ето ги и снимките:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170326_114257.jpg
Прегледи:1
Размер:70.6 КБ
ID:5747592
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170326_114240.jpg
Прегледи:1
Размер:148.6 КБ
ID:5747593
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170326_114236.jpg
Прегледи:1
Размер:116.5 КБ
ID:5747594
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170326_114250.jpg
Прегледи:1
Размер:94.2 КБ
ID:5747595
                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                Коментар


                • От: Какво направих по Кията днес?

                  Добре е станало браво, на кията на филтара от горе има възвратен клапан които не позволява да се връща нафтата в резервоара. Ако тая система няма такъв клапан сложи един зад филтъра между резервоора и филтъра.

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Кията днес?

                    Благодаря! То точно тоя клапан се беше прецакал. В новата помпичка за ръчно подкачане има клапан.
                    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Кията днес?

                      Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                      ...
                      В новата помпичка за ръчно подкачане има клапан.
                      Даже два.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Кията днес?

                        На самото ГНП, няма ли възвратен клапан?
                        Само като информация питам,че на една друга кола с подобен просто го изхвърлих
                        и сложих такъв от Голф 2,без никакви помпички и клапани.Работи без проблем.
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Кията днес?

                          Явно нещо нередно има в цялата работа, щв отворя нова тема с проблема, че почнаха да се появяват други проблеми.
                          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Кията днес?

                            Имам питане за горните тампони между купето и шасито на Кията
                            Някой да е сменял такива? При мен са доста спеснати вече - почти опират двете части /купе и шаси/
                            Мнения?
                            Панайот Бърдарски
                            0887 60 77 22

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Кията днес?

                              Сменял съм, моите бяха се разложили. Сложих 4 оригинални нови и 4 витарови втора употреба. Витаровите са гумени, а на кията уретанови.
                              Bertone freeclimber 1.8 115hp

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Кията днес?

                                И аз съм сменял тези тампони. 16 броя са- 8 горни и 8 долни. Има оригинални в Колос на поносима цена.
                                Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                                SSang Yong Kyron 2.0xdi
                                Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X