Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Кията днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Кията днес?

    Естествено,че не очаквам....

    Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

    Коментар


    • От: Какво направих по Кията днес?

      Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
      Днес се оказа, че Кия-та има ЛСД диференциал. Просто вдигнах задния мост за проба и ...да, има!!!
      Надписи които да указват това няма. Никакви!
      Сега ще сменям и маслото...а е на 7000 км.
      Как не се сетих още тогава да я тествам.
      Соти някъде беше писал, че дори неработещо LSD, на което е забравено да му се сменя маслото, след промивка и слагане на каквото трябва, почва да работи.
      Това, предполагам, ако не е тотална щета.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Какво направих по Кията днес?

        Мхм-в случая при мен,номера не мина!

        Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

        Коментар


        • От: Какво направих по Кията днес?

          Относно проблемът с прекалено шумната виско перка :
          Направих и пробата на студено : Веднага при палене на колата виското разкъсва вестника. След малко вече успявам да го спра с вестник. Отново като загрее на работна температура разкъсва вестника.
          На студена кола успявам да завъртя перката с ръка.
          Аз ли си внушавам или с минаване на времето ( и километрите ) шума започна да намалява. Може би й трябва време на новата виско-перка да "разбие" маслото и с времето нещата да се нормализират.
          First Man, then Machine!
          Lada Niva
          Honda XR 400

          Коментар


          • От: Какво направих по Кията днес?

            Виското ти функционира напълно нормално. Тревожи се, когато не включва на студен старт. Или е заминало, или е запекла оста.
            При нормална работна температура, виското не би следвало да включва, както и ел перките включват малко над нормалната.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • От: Какво направих по Кията днес?

              Първоначално публикуван от Brazer Преглед на мнение
              Относно проблемът с прекалено шумната виско перка :
              Направих и пробата на студено : Веднага при палене на колата виското разкъсва вестника. След малко вече успявам да го спра с вестник. Отново като загрее на работна температура разкъсва вестника.
              На студена кола успявам да завъртя перката с ръка.
              Аз ли си внушавам или с минаване на времето ( и километрите ) шума започна да намалява. Може би й трябва време на новата виско-перка да "разбие" маслото и с времето нещата да се нормализират.
              . Сам си открил правилния отговор.

              Коментар


              • От: Какво направих по Кията днес?

                Първоначално публикуван от Brazer Преглед на мнение
                Аз ли си внушавам ......
                Май нещо като автохипохондрия както казва Костинбродския дъртак.За мен няма проблем.

                Коментар


                • От: Какво направих по Кията днес?

                  Днес обезглавиха Кията на баща ми. За щастие само гарнитура на 4-и цилиндър. Не е прегрявана, явно и е дошло времето. Днес главата отива на проверка и обслужване, нови гумички на клапаните, шлайв и обратно на Кията. Другата седмица вероятно ще я пусна за продажба. Двигателя иначе е супер, не гори грам масло, върви, гори малко. Като цяло колата си е супер технически, така, че ако някой търси проверена Кия - да заповяда.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Кията днес?

                    Някой в някаква тема преди време беше оревал орталъка, колко видиш ли било трудно да смениш крушка на десен фар и едва ли не трябвало да свалиш целия фар за това. Е аз днес я смених моята за 10 мин. като 5 от тях пуших цигара. Тръбите на климатика малко пречат, но става без излишни драми.

                    П.П. http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=199514 те от тука се бях наплашил за тоя фар.
                    Последно редактирано от siem; 13-06-17, 18:30. Причина: П.П.
                    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Кията днес?

                      Вчера реших да сменя накладките на ръчната спирачка на Сорентото. Оказа се че накладките са добре. Трябваше само да се регулират. Не знам защо не са саморегулиращи.за сметка на това се оказа че трябва да се сменят работните. Вече са сменени но предстоят изпитания!
                      Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Кията днес?

                        Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
                        Вчера реших да сменя накладките на ръчната спирачка на Сорентото. Оказа се че накладките са добре. Трябваше само да се регулират. Не знам защо не са саморегулиращи.за сметка на това се оказа че трябва да се сменят работните. Вече са сменени но предстоят изпитания!
                        Тези за ръчната би трябвало да надживеят колата.
                        Освен ако не караш на дръпната ръчна, де!

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Кията днес?

                          Аз не съм. Помислих че някой преди мен го е правил.
                          Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Кията днес?

                            Днес смених на кичка калника от шофьорската страна, след почти година търсене намерих калник от италианка със същия цвят. Колко беше зле стария с думи не може да се опише. Пластмасовата вежда слезе от стария само с леко подръпване, държал се е на ръждата. Новия зачистих на монтажните места, имаше лека повърхностна ръждичка, после основа и боя и сложих на колата.

                            Ако някой тръгне да сваля калници-
                            Сваля се подкалника, после фара и мигача. Зад декоративните панелчета под фаровете има 1 болт. Моя там се скъса, успях да изпиля заварената гайка и сложих новболт и нова гайка. Има скирт болт в задния край на калника, развива се от към гумата след сваляне на подкалника. Още един болт, който се вижда през процепа на вратата и един към прага, който също се скъса и разпробих. После горните под капака и калника слиза. Отнема около 20 минути. Новия се слага по обратния ред. Пластмасовите вежди се държат с пластмасови гайки, достъпни след сваляне на подкалнкка. Причината стария ми калник да изгние най-вероятно беше, че веждата се беше отлепила от самия калник и е събирала вода. Пластмасовите гайки и шпилките им успешно се заменят с 6мм болтче, чиято глава влиза в процепа на веждата и се навива гайка с шайба отзад.

                            Като цяло, кичка доста се подмлади с новия калник. По-късно може да кача снимки на стария ужас, ако остане време.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170715_120907.jpg
Прегледи:1
Размер:480.1 КБ
ID:5759876

                            Ето и кофти скъсания болт, който създаде ядове:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170715_120921.jpg
Прегледи:1
Размер:366.3 КБ
ID:5759877

                            Забрявих да спомена, че ми се скъса и болта на декоративната лайсна, него смених направо със самонарезка после.

                            Това е скиритя болт зад подкалника. Няма нужда да се развива до край, калника е сцепен и се изхлузва от него само като го разхлабите малко.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170715_120929.jpg
Прегледи:1
Размер:339.3 КБ
ID:5759878
                            Последно редактирано от McNicko; 15-07-17, 17:37.
                            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Кията днес?

                              Някои от вас знаят, че замених електронното ГНП с изцяло механична и след това ми се прецака подгрева. Т.е. колата почна да подгрява само 2 секунди. Дали по моя вина или заради липсата на електронната помпа не знам, но се наложи да изведа бутон за принудителен подгрев. Лятото всичко е супер, подгрявам за 10 секунди има няма и паля. От както обаче времето застудя и ми стана ясно защо братята корейци са направили така, че фабрично колата да грее и след като запали и то не за кратко. Колата пак си пали с лекота след около 15 секунди максимум, но после попричуква и прекъсва за момент спорадично, ако е много студено навън и е стояла много дълго време. Тая работа е в следствие на липсата на какъвто и да е обогатител и авансатор на новата помпа в комбинация с липсата на послегреене на свещите.

                              Решение 1 - на проблема е да търся донор помпа за авансатор, което не ми допада за момента, понеже е свързано със сваляне на помпата и посещение на местния дизелджия.

                              Решение 2 - да бутна малко предварение на текущата, но определено ми харесва как работи колата след като стопли минута две и това също не ми допада като идея.


                              Решение 3 - да държа бутона натиснат след като запали колата за около минута, което беше решението до момента и чистосърдечно ме изнервя.

                              Решение 4 - смяна на бутона с ключе, което да седи включено само.

                              Решение 5 - електронен модул, който да прави цялата тая магария вместо мен и да пуска сам подгрева при подаване на контакт за определен интервал от време.

                              Единствените удачни методи са Решения 4 и 5, като 5 е в процес на изработване и когато е готово ще споделя заедно с подробностите по монтажа му. Следователно се спираме на номер 4.

                              До тук добре, но след като сложа копче, което да има положение On и Off шанса да го забравя пуснато и да си карам цял ден така е доста голям. Стигнах до извода, че ще слагам индикатор за включен подгрев. След като мислих за няколко възможни места, в крайна сметка стигнах до извода, че ще свалям таблото и ще сложа диод на мястото на лампата за подгрева за да е видно и да си е кажи-речи оригинално. Все пак са си предвидили място за нея хората.

                              Как се сваля таблото с приборите на Кичка привидно е голям филм, но в последствие се оказа работа за 10 минути. Гривната около управлението за парното и касетофона се издърпва - на щипки е. Свалят се двете видии под козирката на таблото. На кората под волана има две малки сиви квадратни капачета, свалят се и се развиват двете видии от там. После се развива страничната видия, която е видима само след като отворите вратата(страничния панел на таблото). Развиват се двете видии и единия болт, които държат двете пластмаси зад волана и се разделят на две. За по-удобно, волана да е в долно положение. Кората под волана е от две части, лявата е едно цяло със страничния панел на таблото(ще ви стане ясно, като почнете да го сваляте). Та лявата част я натискате нежно надолу за да откриете една скрита видия, точно под копчето за реглаж на височината на фаровете - развива се лесно с къса отверка. И от тук нататък, всичко е на щипки. Цялата пластмаса заедно с въздуховодите в ляво и дясно на таблото се вади в купом с все копчета и решетки. Изисква малко маневриране, но нищо специално. След като я извадите от таблото откачате буксите на копчетата за фаровете, огледалата и задната чистачка и я оставяте на страни. Сваляте 4-те винта на приборното табло и го издърпвате напред. Има три букси, откачате ги и готово.


                              Светодиод с диаметър 5мм(като тия в запалките) влиза перфектно в разпробита фасунка на оригиналните крушки. Хващате си фасунката с клещите, пробивате на 5мм и бучвате диода вътре. Естествено, нормален такъв диод не може да се храни от 12 волта и иска резистор. Някои запояват резистора директно на + крачето на диода, аз предпочитам да го сложа някъде по-назад по кабела, от гледна точка обслужваемост и лесен достъп, предвид хамалогията по свалянето на таблото. Кабелите на диода са изведени директно до ключа за подгрева, който при мен е под касетофона и е свързано успоредно на релето след копчето.

                              Възползвах се и от момента да извадя излишната вече лампа "check", която свети от както ми я няма електронната помпа. След това всичко по обратен ред, като преди да се сглоби всичко проверяваме дали работи системата коректно.

                              Идеята да напиша поста е не толкова решението с подгрева макар да знам, че има колеги, които подгряват ръчно като мен, а свалянето на таблото. Не можах да открия подробни инструкции как се сваля таблото и действах на сляпо, та се надявам на някой да помогне. Съжалявам, че нямам снимки, но пропуснах. Дано четивото е полезно на някой.
                              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Кията днес?

                                Аз пък си направих авансатор от моторче за повдигане на фаровете, И се авансирам когато ми трябва. От към купето, де.
                                И аз съм вече с механична и бутон за подгряване, само оборотомера не успях да го подкарам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X