Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Кията днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Кията днес?

    Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
    Дали няма да ти пречат до известна степен на видимоста?!
    Този въпрос е към мен предполагам. Пречат на видимостта точно толкова, колкото винетния стикер, стикера за застраховка и този за преглед. Признавам, че имах опасения за видимостта преди да ги сложа, но реално няма проблем.

    Това с вързването към дългите хич не го възприемам и за съжаление е доста често срещана модификация. Откровено дразни насрещния трафик. Преди години претърпях катастрофа заради човек каращ срещу мен на дълги и халогени. От тогава имам откровена непоносимост към използването на допълнителни светлини, при липса на необходимост от такива. Ако бях на твое място, бих им поставил и допълнителе ключ.

    П. С. jeko47, точно заради такива коментари написах, че при мен са на изцяло отделен бутон и инсталация и са за ползване само извън пътя.
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

    Коментар


    • От: Какво направих по Кията днес?

      А как е правилно да се вържат допълнителните фарове,с дълги,с къси или отделно?
      На Сканията която карам,са с отделно копче и светят само с дългите/така е излязла от завода/.
      А,какво казва закона в БГ,не знам.
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • От: Какво направих по Кията днес?

        Закона казва, че допълнителните светлини се ползват при намалена видимост в следствие на дъжд, снеговалеж, мъгла. А иначе, винаги трябва да могат да се спират отделно. На някои коли работят само с къси, на други и на къси и дълги, на някои работят и самостоятелно, но винаги могат да се спират и пускат отделно. Аз лично предпочитам отделен бутон и да могат да работят и без контакт.
        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

        Коментар


        • От: Какво направих по Кията днес?

          Мен ме дразни това ЦК ключе. Аз ползвам универсален ключ за халогени. Сложих го в празното гнездо до копчето за задните габарити за мъгла и задната чистачка. Долу в ляво до волана имах празно място с капачка.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sw.jpg
Прегледи:1
Размер:6.5 КБ
ID:5734126

          Или, ако държиш копчето да ти е точно там, поне такъв ключ (това си е ключ on/off):

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2588bf9aba864af864ec5322b3b09c202e0f2fcf.jpg
Прегледи:1
Размер:17.4 КБ
ID:5734127
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • От: Какво направих по Кията днес?

            И мен ме дразни, но не можах да намеря такъв ключ кръгъл по магазините в Добрич. Иначе, точно това исках по принцип. Универсален бутон за халогени също е опция, но и това не намерих...
            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

            Коментар


            • От: Какво направих по Кията днес?

              Не може да няма копчета за халогени по магазините за автоаксесоари. Аз съм купувал и двете копчета от Щайнбергер (бившия Конрад). Имат магазин във Варна, ако имаш път натам ...
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • От: Какво направих по Кията днес?

                Сигурно в някое от малките магазинчета за аксесоари ще има, но след като пробвах в два поредни магазина се отказах и минах на този вариант... Това не значи, че съм се отказал де, ще търся нещо подходящо и като излезе ще го сменя. За момента и това върши работа, макар да не е визуално красиво.
                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                Коментар


                • От: Какво направих по Кията днес?

                  не съм против поставянето на допълнителен ключ за такива светлини!Но то и без такива светлини някой ако кара срещу теб на дълги може да те заслепи и да катастрофираш.Кара се на дълги когато нямаш добра видимост и при липса на насрещно движещи се автомобили.Тези са ги монтирали в Германия,и като имаш в предвид техните технически прегледи на автомобила колко са подробни и безкомпромисни,значи не е грешно да се свържат така!

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Кията днес?

                    Току що си взех колата от сервиз. Смениха ми ремъците, ролките и водната помпа.

                    Някои хора не познават парите. В първия сервиз, в който попитах (тип квартален с двама ортаци) ми поискаха 200 лв за труд и задължително частите да ги купували те. Т.е. да си приберат и 30 процента отстъпка. Е, в следващия сервиз (пак квартален но с шеф и трима майстори) ми взеха 80 лв, като частите си ги купих аз. За 4-и часа беше готова

                    Ангренажния ремък е Dayco. Ролките са GMB, made in Korea. Според продавача в магазина били за оригинално вграждане на Кия

                    Разгледах старите части. Едната стара ролка беше GMB и все още се върти мазно без шум. Другата е марка NKT, made in Japan - уж японска, но шуми и не се върти така мазно, тръгнала е.

                    Реших, че ще мина метър с обтяжната ролка на ремъка на климатика, като сменя само лагера. Да но се оказа, че ролката е от две занитени части и лагера не може да се извади... Двата клинови ремъка и 4 пистовия са доста напукани.

                    Сега са налед гумите. Имам мерак да сложа 16 цолови джанти от Гранд Витара, но ще ми дойдат скъпичко с нови гуми. Оглеждам се за комплект с добри АТ гуми, ама няма ...
                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Кията днес?

                      Изглежда това заболяване при майсторите е заразно и го има и в други градове освен в Пловдив.Имам едно майсторче при което ходя за различни ремонти,та той първо демонтира ремъците и ми казва какво да си купя(или той да купи)и при положение че някоя ролка е здрава,както в твоя случай,не ме кара да я купувам,просто защото няма нужда!Аз още не мога да стигна да сменявам консумативи,но и това ще стане.Говориш за обтяжна ролка на климатика,на моя нещо свири като го пусна,наподобява на лагер,дали е от тази ролка за която говориш,или си е лагер на самия компресор?Самата обтяжна ролка скъпа ли е?

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Кията днес?

                        Някъде към 30 лв трябва да е, но не намерих налична. Има два вариянта - едната е за клиновиден ремък, а другата е за пистов. Трябва да погледнеш, дали аксесоарните ремъци са два клиновидни и един пистов или два пистови и един клиновиден.

                        Чудя се дали да я разнитя, да сменя лагера и после пак да я събера някак. Но ще потърся още.

                        Иначе по ангренажния ремък предпочитам да сменя всичко, дори да има здрави ролки. Евентуалните поражения могат да са сериозни. Не са малко и случаите на скъсан пистов ремък, който се е наврял при ангренажа и го е скъсал. Дори при наличието на предпазни капаци.
                        Последно редактирано от bullet_pk; 11-11-16, 07:40.
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Кията днес?

                          Иначе по ангренажния ремък предпочитам да сменя всичко, дори да има здрави ролки. Евентуалните поражения могат да са сериозни. Не са малко и случаите на скъсан пистов ремък, който се е наврял при ангренажа и го е скъсал. Дори при наличието на предпазни капаци.
                          По принцип си прав,най добре е да се смени всичко за да няма изненади!Разнитваш.сменяш лагера,после един високо якостен болт с федер шайба и наккрая го занитваш след гайката и готово.

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Кията днес?

                            Може да се потърси и от друга кола,все ще изскочи нещо.
                            А миналата зима,си бях свалил ремъка.
                            Ако не ме домързи,пак ще го сваля.
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Кията днес?

                              Да споделя, днес минах стенд на предницата. Утре идват новите гуми и реших да дам едни допълнителни 30 лв, та да ми е мирна главата, че после няма да има проблеми
                              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Кията днес?

                                Не е ли правилно първо да сложиш новите гуми,и тогава на стенд?
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X