Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лебедка и лифт за WJ 4.7 V8 - Въпрос?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лебедка и лифт за WJ 4.7 V8 - Въпрос?

    Интересува ме:

    1. Лебедка за стоков WJ - каква, откъде и за колко?
    2. Подложки - какви, откъде и за колко?

    Давам пояснения: Колата ще се ползва за работа, така че всичко което застрашава сигурността и носи риск от повреда ще бъде избегнато. Работното място ще са черни пътища и ниви, които обаче понякога имат или доста големи дупки/неравности, или обрасли отводнителни канали, които трудно се забелязват, особенно пролетта и лятото. За сега гумите с които ще се кара ще са 265/70/16. Идеята на подложките е да увелчат малко просвета, без да се променя нещо друго по окачването (инч, два - колко?), което към момента е обслужено на 100%. Лебедката е за всеки случай и най-вече когато в планински и хълмисти местности има кални и мокри чени пътища с голям надлъжен и също така страничен наклон.

    Може направо да ми препоръчате от кой да ги купя и при кой да ги монтирам, географското положение в БГ не е от значение!

  • #2
    От: Лебедка и лифт за WJ 4.7 V8 - Въпрос?

    WJ с работно място черни пътища и ниви ?!?

    Единственият начин за увеличаване на просвета на кола с цели мостове е увеличаване на размера на гумите. От тази гледна точка WJ е един от не особено подходящите автомобили, защото гуми над споменатия размер 265/70R16 (31") изискват по-сериозен лифт и работа с флекса.

    Слагането на лебедка на това високо комби също е по-трудно, отколкото би било на една класическа джипка с рама. Скрит монтаж на лебедката със запазване на щатната броня е възможен, но предполага отстраняване на част от фабричната конструкция, което си е доста драстична намеса. Други варианти предполагат изработване и монтаж на някаква силова броня. Тези неща не ми се връзват с изискването за избягване на неща, застрашаващи сигурността, защото поставят под въпрос нормалната работа на въздушните възглавници.

    Освен това, лебедка + прилежащата й конструкция за монтаж означава 40+ килограма най-отпред на носа на джип, който (предполагам) е все още с пружините, с които е излязъл от завода преди ХХ години. Нормалната процедура за такива случаи е подмяна на пружините с усилени такива, които да поемат допълнителното тегло. Подложките не могат да свършат тази работа ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Лебедка и лифт за WJ 4.7 V8 - Въпрос?

      Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
      Интересува ме:
      Дали пък да не ми дойдеш на гости........
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        От: Лебедка и лифт за WJ 4.7 V8 - Въпрос?

        Ето го моя WJ сток Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0801.jpg
Прегледи:1
Размер:177.7 КБ
ID:5633263 , а ето го и с лифт 2'' и гуми 285/50R18 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимки0130.jpg
Прегледи:1
Размер:158.5 КБ
ID:5633265Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимки0128.jpg
Прегледи:1
Размер:180.5 КБ
ID:5633266

        Коментар


        • #5
          От: Лебедка и лифт за WJ 4.7 V8 - Въпрос?

          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
          Дали пък да не ми дойдеш на гости........
          Виж аз кво виждам:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:045.JPG
Прегледи:1
Размер:138.9 КБ
ID:5633359

          Коментар


          • #6
            Re: Лебедка и лифт за WJ 4.7 V8 - Въпрос?

            http://www.roughcountry.com/jeep-wj-...late-1064.html Ето един вариант за монтиране на лебедка, със запазване на стоковата броня.
            Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
            0886/872-646

            Коментар


            • #7
              От: Re: Лебедка и лифт за WJ 4.7 V8 - Въпрос?

              Първоначално публикуван от Svetlozar Stankov Преглед на мнение
              http://www.roughcountry.com/jeep-wj-...late-1064.html Ето един вариант за монтиране на лебедка, със запазване на стоковата броня.
              Ииииууууууууууу!

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:jeep-wj-winch-plate_1064-installed.jpg
Прегледи:1
Размер:106.8 КБ
ID:5633419

              Минуси на този вариант:

              1. Проблемът с добавянето на 40+ кила на носа на джипа се изостря още повече, т.к. товарът е изнесен далеч напред пред предния мост.
              2. Лебедката може буквално да играе ролята на таран.
              3. Допълнително влошаване на проходимостта на колата, тъй като при каране по пресечен терен лебедката ще е първото, което ще се забие в земята.
              4. Евентуална кражба на лебедката е улеснена до максимум, т.к. има идеален достъп до четирите болта, които я държат на плочата.


              А така изглежда вариантът с подвижна лебедка:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:wj-winch1.jpg
Прегледи:1
Размер:121.1 КБ
ID:5633373

              Мераклиите да използват такъв да си приготвят място в багажника за желязото, което се вижда отпред, и да започват да тренират с вдигане на тежести.
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 06-01-15, 17:31. Причина: Добавяне на снимка
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                От: Лебедка и лифт за WJ 4.7 V8 - Въпрос?

                Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                Ето го моя WJ сток [ATTACH=CONFIG]767145[/ATTACH] , а ето го и с лифт 2'' и гуми 285/50R18 [ATTACH=CONFIG]767147[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]767148[/ATTACH]
                Това е търсения ефект, повече от това не ми трябва. Как го постигна?

                Коментар


                • #9
                  От: Re: Лебедка и лифт за WJ 4.7 V8 - Въпрос?

                  Първоначално публикуван от Svetlozar Stankov Преглед на мнение
                  http://www.roughcountry.com/jeep-wj-...late-1064.html Ето един вариант за монтиране на лебедка, със запазване на стоковата броня.
                  За съжаление това не ме устройва!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лебедка и лифт за WJ 4.7 V8 - Въпрос?

                    С подложки на прожините. Евентуално ако решиш може да вземеш и по дълги амортисьори но може и с стандартните, беалетките и те не окасяват може и с оригиналните. А да ти кажа само че ако искащ да слагаш по големи гуми от 265 , ще трябва да си смениш и оригиналния демпфер с усилен такъв за да може да ти държи гумите. Моя демфер го поръча Жоро ЦСКА , като го повдигнах и като сложих големите гуми и почна да се усеща едно трептене на гумите в неравности но като смених демфера се оправи. Не че беше кои знае какво но мен ме дразнеше тва и за тва го смених.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лебедка и лифт за WJ 4.7 V8 - Въпрос?

                      С усилен демфер е и с powerflex на трак бара. За сега съм доволен, имайки в предвид какво беше преди това.
                      Мина известно време от както съм ги сложил и не съм я пробвал по АМ Хемус - там ми е полигона за проверка на окачването на тази кола, но смятам че още държат.

                      Тъпото е, че имам 2 служебни коли, които ползвам, жена ми също си има кола и тази стои от понеделник до петък, иначе ме радва.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лебедка и лифт за WJ 4.7 V8 - Въпрос?

                        Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                        С подложки на прожините. Евентуално ако решиш може да вземеш и по дълги амортисьори но може и с стандартните, беалетките и те не окасяват може и с оригиналните. А да ти кажа само че ако искащ да слагаш по големи гуми от 265 , ще трябва да си смениш и оригиналния демпфер с усилен такъв за да може да ти държи гумите. Моя демфер го поръча Жоро ЦСКА , като го повдигнах и като сложих големите гуми и почна да се усеща едно трептене на гумите в неравности но като смених демфера се оправи. Не че беше кои знае какво но мен ме дразнеше тва и за тва го смених.
                        Подложките за пружините от къде да се снабдя??
                        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лебедка и лифт за WJ 4.7 V8 - Въпрос?

                          Ами на много места ги има, но най- лесно е от: ebay.co.uk

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лебедка и лифт за WJ 4.7 V8 - Въпрос?

                            http://jeep.avtograd.ru/grand_cherok...aq/spacers.htm

                            Тези дали няма да свършат работа?
                            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лебедка и лифт за WJ 4.7 V8 - Въпрос?

                              Да същите са, може да ги изработиш от Полиамид, мисля че така се казваше материяла здрав и лек е.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X