Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карбуратор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Карбуратор

    Търся си карбуратор за нивата:21053 или 21073.Ако на някой му се намира,да свирка,че в чудо съм се видял вече.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

  • #2
    От: Карбуратор

    Трябва да имам,ще се разтърся в архива.Но тези са голямо главоболие,не движат без смукач докато не загрее напълно и вместо икономия,те вкарват в преразход.Истината е в прост жигулски или от 2103 от първите.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #3
      От: Карбуратор

      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
      ......Истината е в прост жигулски или от 2103 от първите.
      Имам един такъв някъде в мазето за подаряване, но мисля, че е крив тук-там. Ако имаш желание с умение и любов да го ремонтираш, го пращам на посочен Еконт адрес.
      П.П. Между другото, последния ми Москвич 412 с истински двигател, вървеше като самолет с карбуратор от Шкода 120Л.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: Карбуратор

        Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
        Търся си карбуратор за нивата:21053 или 21073.Ако на някой му се намира,да свирка,че в чудо съм се видял вече.
        Имам 3бр.ревизирани,ама от коя Лада,ще погледна.Един два в насипно,(Един от Москвич Алеко в идеално състояние).
        Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

        Коментар


        • #5
          От: Карбуратор

          Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
          Търся си карбуратор за нивата:21053 или 21073.Ако на някой му се намира,да свирка,че в чудо съм се видял вече.
          21073 относително лесно ще намериш нов.

          Какво му е на твоя и какъв е?

          Коментар


          • #6
            От: Карбуратор

            http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=79021&page=2
            Моя е идеален,само дето е 2108 и допълнително спъва немощната ми колица!Търся един от тия двата,за да мога да го сложа без да преправям нищо по колата.От Алеко май беше с дифузьори 24/26 .Няма ли да се дави колата с него?Нивата ми е 21217 /1.6 / 73 коня.За нов и дума не може да става.
            Последно редактирано от kameno karp; 06-01-15, 21:02.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #7
              От: Карбуратор

              Нямаш проблем с карбуратор 2108, стига да е горе-долу верния комплект жигльори.

              Коментар


              • #8
                От: Карбуратор

                Веднъж ми пишеш,че с него губя 7-10 коня,сега,че няма проблем?Няма ли наистина недохранване,заради по-малките дифузьри?
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • #9
                  От: Карбуратор

                  Има ама тия 7-10 кс не са ти чак толкова интересни, още повече че са само във висшите режими. Явно не са само те, щом толкова се оплакваш.

                  Със сигугрност не са повод да си сложиш някой от старите модели карбуратор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Карбуратор

                    Напротив, огромен повод са. Няма по "дуракоустойчив" карбуратор от този на първите лади с пълното механично задействане. И все пак аз бих замерил компресията на двигателя щом се губят толкова коне.

                    П.П. А при по-крайни изпълнения, Нивата в какви обороти се кара освен във лютеницата!?
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Карбуратор

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      Напротив, огромен повод са. Няма по "дуракоустойчив" карбуратор от този на първите лади с пълното механично задействане.
                      Това го повтарят хора, които не са виждали Солекс отвътре. И да, напълно механично се задейства.

                      Ама тук просто имаме човек за който 150лв за нов карбуратор са "абсурд", нищо че си е пресглобил РК.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Карбуратор

                        ПрЕдстави си, виждал съм го отвсякъде и то в три модификации и не искам да го гледам повече. Нещо, което е "фабрично" регулирано по-добре не ми го хвали.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Карбуратор

                          Жигулов е най -добре ,сменяват се обаче жигльорите,така правех на всички клиентаджийски Лади,по желание и всичко е О.К. и на разход и на вървене!Ако мощноста не се оправи ,проблема е друг,запалване ,компресия,дано не е разбира се!
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Карбуратор

                            Да, фабрично е регулиран и досега не съм видял бедата да е точно в това дето е фабрично регулирано - поне докато някой не му изчопли пломбата и не го разврътка.

                            ДААЗ (Д-то е Димитровски, от Г. Димитров) едни 40 години "усъвършенства" карбураторите и резултатът е че читаво (за времето си) работеха само лицензните на Вебер и Солекс на които в ДААЗ само са им сметнали жигльорите по описаната в лиценза методика. С тази подробност че конструкцията на Вебер, който го имаше в ладичките е от края на 60-те, а на Солекс - от края на 80-те и това отвсякъде си личеше. И по разход, и по максимална мощност, и на газ-анализатора, и по миризма даже.

                            За онова недоразумение което отваря 2 клапа с вакуумна мембрана и исторически е произвеждано между двата горни модела няма какво да се говори. То не става.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Карбуратор

                              Димитровградский автоагрегатный завод (ДААЗ)!

                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X