Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карбуратор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Карбуратор

    Просто си търся един от посочените карбуратори.Ако някой има за продаване-добре,ако ли не здраве да е.Колата "окуця" със смяната на карбураторите.От начало си мислех,че са ми сложили по-малки жигльори но се оказа,че просто карба не е като за нея.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • #17
      От: Карбуратор

      Избери си:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150108_145932.jpg
Прегледи:1
Размер:113.1 КБ
ID:5633675
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150108_150004.jpg
Прегледи:1
Размер:106.5 КБ
ID:5633677
      От ляво на дясно,първият е от нивата ми,почистен(разглобен тотално и киснат и измит с кореселин),на 107000км,вторият(горе) на баща ми от 7-мицата,пак 2107,но със микретата която изолира празният ход(управлява се с вакуум)на около 25-30000км,третият е чист жигулски,измит,трябва да го разгледам,че не му знам състоянието,последният от 2105.
      Последно редактирано от petroffbg; 08-01-15, 20:18.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #18
        От: Карбуратор

        Благодаря много,но тия всичките са Озон,а аз търся Солекс.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • #19
          От: Карбуратор

          Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
          Благодаря много,но тия всичките са Озон,а аз търся Солекс.
          Извинявай,не ти схванах идеята,пропуснал съм 3-ойката в края.Преправи си щангата за газта(май само това беше разликата в окачването на ангренажният капак)и си сложи просто копие на вебер,главоболията на тая тема ще приключат.

          P.S.Единият е прост руски вебер.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #20
            От: Карбуратор

            Колега мога да ти пратя Солекс от Алеко 1.6 или 1.5,пробваш слагаш ако си доволен ми го плащаш 30лв.
            Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

            Коментар


            • #21
              От: Карбуратор

              Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
              Колега мога да ти пратя Солекс от Алеко 1.6 или 1.5,пробваш слагаш ако си доволен ми го плащаш 30лв.
              Този ако е наред му е почти най-добрият вариант.

              Коментар


              • #22
                От: Карбуратор

                Ако се кара 90% на газ има ли значение карбуратора,че май съм сложил от 2105 на Нивата с средна плочка за газ.Нещо не ми харесва при набиране.
                Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                Коментар


                • #23
                  От: Карбуратор

                  Има значение размера на дифузьорите на карбуратора. Отвий с половин оборот винта за първа камера на тройника, естествено ако си с два винта.

                  П.П. Става въпрос за големите дифузьори. За последните седмицови Озони са 22 и 25 за първа и втора камера.
                  Последно редактирано от коко келеша; 11-01-15, 13:12.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #24
                    От: Карбуратор

                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    Има значение размера на дифузьорите на карбуратора. Отвий с половин оборот винта за първа камера на тройника, естествено ако си с два винта.

                    П.П. Става въпрос за големите дифузьори. За последните седмицови Озони са 22 и 25 за първа и втора камера.
                    Ясно ще проверя дифузьорите,на тях трябва да има щампа.
                    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                    Коментар


                    • #25
                      От: Карбуратор

                      Е та Нивата от началото ли не ти харесва при ускоряване? Все пак пробвай първо с малко по-развити винтове на тройника преди да почнеш да чупиш карбуратора.

                      П.П. За мен, по-добрия вариант на дифузьорите е като при 2103 - 23 за първа и 24 за втора камера. Не знам дали ползваш Нивата за ежедневка, но аз бих си събрал един карбуратор с възможно най-вървежния комплект дифузьори и жикльори.
                      Ако имаш желание, тук има някои интересни хрумвания - http://www.niva-club.net/viewtopic.php?f=21&t=829
                      Последно редактирано от коко келеша; 11-01-15, 15:27.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #26
                        От: Карбуратор

                        Сега разгледах 4бр. дифузьори,нямат щампа.Започна нещо да не върви ниски високи,купих нов изпарител Ловато,имам доста карбуратори,направих един с средна плочка,но промяна няма.(Може да е дошло време за ремонт на двигателя)
                        Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                        Коментар


                        • #27
                          От: Карбуратор

                          Ами, мерни му компресията като начало, пък виж и делкото, че с тия кекави лагерчета на плочките си е повод за преглед. Иначе аванс, ала-бала как е?

                          П.П. Сега се сетИх, че има бронзова зъбчатка в привода, която има вредния навик да се рони в неподходящи моменти, та виж и нея.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #28
                            От: Карбуратор

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            Е та Нивата от началото ли не ти харесва при ускоряване? Все пак пробвай първо с малко по-развити винтове на тройника преди да почнеш да чупиш карбуратора.

                            П.П. За мен, по-добрия вариант на дифузьорите е като при 2103 - 23 за първа и 24 за втора камера. Не знам дали ползваш Нивата за ежедневка, но аз бих си събрал един карбуратор с възможно най-вървежния комплект дифузьори и жикльори.
                            Ако имаш желание, тук има някои интересни хрумвания - http://www.niva-club.net/viewtopic.php?f=21&t=829
                            Коко, аз от руски много не разбирам, та кажи кой е най-вървежния комплект и на какъв карбуратор е добре да се сложи? Някъде им гледах размерите на 1ва и 2ра камера, ама съм забравил, имам някъде в работилницата Дааз-ски, трябва да му премеря камерите, но нивата само на Газ се кара, та жигльорите и да не ги сменя, но по-големи дифузьори ще и дойдат, добре
                            П.П Сега намерих една таблица: Та като чели най-добре ще е като диаметър 24-26 Ама на Солексите, Озонския максимума е: 22-28
                            http://ahlen-auto.narod.ru/engine_crb.htm
                            Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 11-01-15, 21:57.
                            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                            Honda Dominator 650
                            088ЧЧ93979-->Борис
                            0878956Ч38-->Борис

                            Коментар


                            • #29
                              От: Карбуратор

                              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                              П.П. Сега се сетИх, че има бронзова зъбчатка в привода, която има вредния навик да се рони в неподходящи моменти, та виж и нея.
                              Де я тая "бронзова"зъбчатка!?
                              Може би имаш в предвид "гъбката",която се задвижва от паразитният вал и съединява маслената помпа и делкото,истинските са стоманени(колко пък да са истински),ментаците от туч(чугун),имат разлика във дължината.За Нива я водят "усилена" или най-дълга(от трите модела),в смисъл,че хваща целият шлиц на вала на маслената помпа.Лагерува във бронзова втулка,набита в блока,много рядко създава ядове(втулката).
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Карбуратор

                                Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                                Колега мога да ти пратя Солекс от Алеко 1.6 или 1.5,пробваш слагаш ако си доволен ми го плащаш 30лв.
                                Ами щом е Солекс и за 1.6 мотор,направо го пращай с наложен платеж.
                                Еконт гр Камено
                                Никола Нейков 0877084218
                                Но ако не те затруднява погледни номера.Ако няма плочка виж щампата.На Солекса е зад плочката на която се хваща жилото за смукача.
                                PS Сега като се разрових видях,че Алеко 1.6 се комплектова със Солекс 21053 или 21073 .Така,че ако карбуратора е такъв какъвто казваш,то той е това което търся.
                                Последно редактирано от kameno karp; 12-01-15, 00:04.
                                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X