Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Посъветвайте ме за вериги.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Посъветвайте ме за вериги.

    Здравейте!
    Карам един 26 годишен Опел Кадет. Живея на хълм и до къщата ни води около 300 метра черен път със сняг, камъни и кал. Единственият начин да го кача е с вериги. С вериги от този вид се получава, но като превърти гумата върху камъните един-два пъти и се късат. Моля посъветвайте ме за някакви по-здрави. Не са ми нужни за offroad или екстремни спортове, просто да прибера колата до дома...

  • #2
    От: Посъветвайте ме за вериги.

    В един друг форум ти ги подарили,пък не си знаел как се слагат?!
    Последно?
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • #3
      От: Посъветвайте ме за вериги.

      От същия вид, но не локумени китайци. Погледни за други производители. Но цената няма да е 20 кинта, а около 7-8 пъти повече. Не че няма да се скъсат и те в камъните (за сняг са направени), но ще издържат много повече. Проверено. И една препоръка. Купуваш точния размер и монтираш колкото може по стегнато. Ето тук , нищо че е от 2011 г. може да добиеш представа с какво караш в момента http://www.n-tv.de/img/incoming/orig...st-2011-15.jpg
      Последно редактирано от tiramisu; 04-01-15, 00:35.
      „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

      Коментар


      • #4
        От: Посъветвайте ме за вериги.

        Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
        В един друг форум ти ги подарили,пък не си знаел как се слагат?!
        Последно?
        Да, подариха ми и се скъсаха на първото ползване. Затова реших, че не съм ги стегнал правилно.

        Коментар


        • #5
          От: Посъветвайте ме за вериги.

          Веригата в добре когато не можеш да си мушнеш пръста под нея. След първите 15-30 метра проверка и дозатягане.
          Калин Владов,09РСПБЗН

          Коментар


          • #6
            От: Посъветвайте ме за вериги.

            тези как ви се виждат?

            Коментар


            • #7
              От: Посъветвайте ме за вериги.

              Нямам представа веригите от линковете какво представляват-но тия от 15лв.определено трябва да ги забравиш ако мислиш да боксуваш с тях.За зор за ман и за пред полицаите стават.Аз ползвам тези от снимката поставят се лесно караш 20м пристягаш и си ти-нямат спирка.Пристягам ги с допълнителни ластици защото са за гуми с една идея по широки от моите.Тествах ги и сега в дълбокия сняг просто щото си нямах друга работа-изключвам ASR щото ми пречи и само газ.За цена не мога да те ориентирам щото ги имам одавна-мисля че бяха под 100лв.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 003.jpg
Прегледи:1
Размер:72.2 КБ
ID:5633036Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 002.jpg
Прегледи:1
Размер:43.3 КБ
ID:5633035Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 001.jpg
Прегледи:1
Размер:138.1 КБ
ID:5633034

              Коментар


              • #8
                От: Посъветвайте ме за вериги.

                Аз в този случай бих си взел текстилни. Факторът слагане и махане не е малък (с тях е доста по - лесно). Има и метални които се слагат лесно но цифрата е колкото два кадета .
                Land Rover Discovery
                Където е текло пак ще тече ...

                Коментар


                • #9
                  От: Посъветвайте ме за вериги.

                  a с текстилната какво се случва като превърти върху някой остър камък?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Посъветвайте ме за вериги.

                    Мии то вериги за камъни няма. Текстила го дават че се прецаква по - трудно на асфалт.
                    Land Rover Discovery
                    Където е текло пак ще тече ...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Посъветвайте ме за вериги.

                      Първоначално публикуван от vas33 Преглед на мнение
                      Мии то вериги за камъни няма. Текстила го дават че се прецаква по - трудно на асфалт.
                      На асфалт хубаво, ама тук става въпрос за

                      Първоначално публикуван от newage Преглед на мнение
                      ... 300 метра черен път със сняг, камъни и кал. ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Посъветвайте ме за вериги.

                        да ви кажа като видях че хубавите вериги струват колкото Опела ми взех да се замислям да си направя мои. От онези старите модели, за които трябваше да вдигнеш колата на крик да ги поставиш, но пък не се късаха толкова лесно. Имам летни гуми с джанти, ще ги обуя с вериги и ги слагам в багажника. Като дойде време за вериги - сменям и карам...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Посъветвайте ме за вериги.

                          До тук добре но съм сигурен,че когато тея 300 м. са непроходими повечето пътища са мокър асфалт да речем.Не че ми е за гумите които ще разсипваш-сигорно ще подбереш подходящи за целта.Да менкаш гуми на всяко излизане хептен не върви.Може би най добре е да я паркираш в равното.300м.разходка не е и много- представи си че я държиш на охраняем паркинг 1-2мес. в годината.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X