Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скрито носене - инструкции за употреба. Част 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Скрито носене - инструкции за употреба. Част 1

    Май цялата тъпотия е измислена у нас заради това че балистиката на ФМЖ-то най-лесно се хваща при що годе запазен куршум!
    Поне според мен!

    Коментар


    • #17
      От: Скрито носене - инструкции за употреба. Част 1

      Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
      Май цялата тъпотия е измислена у нас заради това че балистиката на ФМЖ-то най-лесно се хваща при що годе запазен куршум!
      Поне според мен!
      Има нещо вярно
      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

      Коментар


      • #18
        От: Скрито носене - инструкции за употреба. Част 1

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:51.6 КБ
ID:5633661

        Домашния пазач,яла баба да га бьцне.....
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #19
          От: Скрито носене - инструкции за употреба. Част 1

          Логично звучиш с една забележка, от кога кух проектил НЕ е експазивен и НЕ е с повишен смъртоносен ефект, нима т.н. хидрашоков ефект не се постига точно чрез тази кухина в куршума?
          Аз лично не приемам забележката. Мога да ти докажа, че някой HP нанасят по-слаби поражения от FMJ, TMJ или CMJ. А пък мисля, че с твоите възможности, т.е. с възможностите които е дала държавата където си в момента можеш доста интересни експерименти да направиш
          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

          Коментар


          • #20
            От: Скрито носене - инструкции за употреба. Част 1

            Така като се зачета, забранено е "ескпанзивно действие". Акцент слагам върху действие. На всички куршуми които аз съм виждал, ескпанзията е реакция, а не действие. Т.е. реакция от удара в целта. Експанзивно действие си го представям като да има някакъв активен механизъм за експанзия.

            От друга страна. Ако употребата на оръжието е законосъобразна, това че боеприпаса е еди какъв си е второстепенен фактор.

            Коментар


            • #21
              От: Скрито носене - инструкции за употреба. Част 1

              "Господин съдия, във въпросния ден когато прострелях нападателя/ите със патроните които ползвам само за лови и за спортни цели бях решил да ходя (или ходих) на стрелбището да потренирам. Оръжието го носих незаредено дори и без пълнител в него, като пълнителите са ми отделно. В бързината не съм обърнал внимание кой пълнител съм заредил, а просто реагирах с цел да отстраня заплахата за живота на мен или на околните."
              Това е само примерна теза като нямам претенции дали е юридически издържана.
              Аз лично съм с 9х19 FMJ патрони и в единствения (дай боже да е и последен) случай в който се наложи да извадя оръжие с цел да го използвам да защитя себе си от нападение на 3 мангала изобщо не се стигна до произвеждане на изстрел. През времето в който вадех и зареждах оръжието, а от устата ми излизаха цветущи изрази отнасящи се до расовата им принадлежност и изразяващи сексуалното ми желание към майките им, мангалите направиха такъв висок старт от място, че бях силно изненадан от атлетичните им способности. Добре, че разума взе надмощие над адреналина та не стрелях в отдалечаващите им се гърбове защото щях да съм превишил неизбежната самоотбрана.
              Та според мен самото наличие на оръжие има доста голям стопиращ ефект при трезви, слабо надрусани или слабо пияни индивиди. Отделно стигне ли се до там, че да стреляш си мисля, че стопиращия ефект на 2-3 или повече изстрела ще е достатъчна. Но може и да греша нека специалистите ме поправят.
              KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
              08868пет4три18

              Коментар


              • #22
                От: Скрито носене - инструкции за употреба. Част 1

                Свксуални ЖЕЛАНИЯ към мангалските майки или Намерения си имал?

                Ти си извратеняк ако е първото......
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #23
                  От: Скрито носене - инструкции за употреба. Част 1

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  Свксуални ЖЕЛАНИЯ към мангалските майки или Намерения си имал?

                  Ти си извратеняк ако е първото......
                  Благодаря за уместната забележка. Сексуални желания моля нека се разбира сексуални намерения . Но в предвид часа в който писах грешката е разбираема.
                  Малко се отклонихме от същността на темата.
                  KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
                  08868пет4три18

                  Коментар


                  • #24
                    От: Скрито носене - инструкции за употреба. Част 1

                    хммм.....спортно оръжие казваш!Трудно и скъпо ще да е да се измъкнеш от тази каша!Спортното си е за други цели!
                    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                    Коментар


                    • #25
                      От: Скрито носене - инструкции за употреба. Част 1

                      Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                      хммм.....спортно оръжие казваш!Трудно и скъпо ще да е да се измъкнеш от тази каша!Спортното си е за други цели!
                      Не...оръжието не е за спортни цели.
                      KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
                      08868пет4три18

                      Коментар


                      • #26
                        От: Скрито носене - инструкции за употреба. Част 1

                        Първоначално публикуван от miros Преглед на мнение
                        "Господин съдия, във въпросния ден когато прострелях нападателя/ите със патроните които ползвам само за лови и за спортни цели бях решил да ходя (или ходих) на стрелбището да потренирам. Оръжието го носих незаредено дори и без пълнител в него, като пълнителите са ми отделно. В бързината не съм обърнал внимание кой пълнител съм заредил, а просто реагирах с цел да отстраня заплахата за живота на мен или на околните."
                        Това е само примерна теза като нямам претенции дали е юридически издържана.
                        Хич не е издържано. Като цивилен, пищов може да имаш за самоотбрана или за спортни цели, ама не и за ловни цели. Повечето хора имат пищова с разрешително за самоотбрана, така че за пищова си ползвай FMJ, та да ти е мирна главата, ако не дай си боже се наложи ... Иначе може да се отбраняваш с всичко, което имаш подръка.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Скрито носене - инструкции за употреба. Част 1

                          Първоначално публикуван от piton Преглед на мнение
                          Хич не е издържано. Като цивилен, пищов може да имаш за самоотбрана или за спортни цели, ама не и за ловни цели. Повечето хора имат пищова с разрешително за самоотбрана, така че за пищова си ползвай FMJ, та да ти е мирна главата, ако не дай си боже се наложи ... Иначе може да се отбраняваш с всичко, което имаш подръка.
                          И тук си има рискове. Официално този патрон е FMJ: http://www.guns.bg/Lapua_9x19_FMJ_12...edReg=&outlet= , ама като се разпльока в тялото на жертвата, върви после доказвай, че си го купил законно от "виповците".

                          Коментар


                          • #28
                            От: Скрито носене - инструкции за употреба. Част 1

                            Може и да не е юридически издържано и да има рискове, но според мен в случай на защита или самозащита със законно притежаван пистолет (без значение за самоотбрана или за спортни цели) на последно място е живота на нападателя/лите. Не ми се струва уместно да рискувам живота и здравето си (и не само моя) защото виждаш ли съм имал скрупули, че не съм с подходящия боеприпас и щяло да бъде прекалено нехуманно спрямо нападателя който пък така или иначе е тръгнал да си слага главата в торбата. Ами ако в резултат на моето колебание ме докарат до безпомощно състояние и ми откраднат пистолета, кой може да гарантира, че утре няма да убият някой с него? Така, че стигне ли се до там да вадиш пистолета не трява да имаш колебание дали да го използваш. Както казва майка ми "Предпочитам да нося плодове на сина си в затвора отколкото да му нося цветя на гроба"
                            KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
                            08868пет4три18

                            Коментар


                            • #29
                              От: Скрито носене - инструкции за употреба. Част 1

                              Първоначално публикуван от miros Преглед на мнение
                              Може и да не е юридически издържано и да има рискове, но според мен в случай на защита или самозащита със законно притежаван пистолет (без значение за самоотбрана или за спортни цели) на последно място е живота на нападателя/лите. Не ми се струва уместно да рискувам живота и здравето си (и не само моя) защото виждаш ли съм имал скрупули, че не съм с подходящия боеприпас и щяло да бъде прекалено нехуманно спрямо нападателя който пък така или иначе е тръгнал да си слага главата в торбата. Ами ако в резултат на моето колебание ме докарат до безпомощно състояние и ми откраднат пистолета, кой може да гарантира, че утре няма да убият някой с него? Така, че стигне ли се до там да вадиш пистолета не трява да имаш колебание дали да го използваш. Както казва майка ми "Предпочитам да нося плодове на сина си в затвора отколкото да му нося цветя на гроба"
                              Само ти дадох приятелски съвет за FMJ патроните, ти по-добре си знаеш... Законът в чл. 5 казва: "Забранява се придобиването, съхранението, носенето и употребата на огнестрелни оръжия и боеприпаси от категория А: т. 5. боеприпаси с експанзивно действие, както и куршуми и снаряди с такова действие, с изключение на тези, предназначени за огнестрелни оръжия за ловни или спортни цели или за колекциониране."

                              Пък ти, ако искаш, и автомат (т. 2) си носи за по-сигурно и цитирай тази поговорка на майка ти, ако те питат полицаите. Сигурно ще се съгласят с теб и нейните напътствия. Иначе не само пистолета, ами и автомата, могат да ти вземат.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Скрито носене - инструкции за употреба. Част 1

                                Първоначално публикуван от piton Преглед на мнение
                                Само ти дадох приятелски съвет за FMJ патроните, ти по-добре си знаеш... Законът в чл. 5 казва: "Забранява се придобиването, съхранението, носенето и употребата на огнестрелни оръжия и боеприпаси от категория А: т. 5. боеприпаси с експанзивно действие, както и куршуми и снаряди с такова действие, с изключение на тези, предназначени за огнестрелни оръжия за ловни или спортни цели или за колекциониране."

                                Пък ти, ако искаш, и автомат (т. 2) си носи за по-сигурно и цитирай тази поговорка на майка ти, ако те питат полицаите. Сигурно ще се съгласят с теб и нейните напътствия. Иначе не само пистолета, ами и автомата, могат да ти вземат.
                                В няколко поста по-нагоре (пост №21) специално съм споменал, че "Аз лично съм с 9х19 FMJ патрони " точно с цел избягване на такива коментари, а колкото до автомата да не дава господ да се налага да носим всички по един. Относно "поговорката" на майка ми....не е поговорка, а личен опит - брат ми беше полицай на 32г. когато го погребахме (в подробности няма и не желая да се впускам).
                                Прекалено много избягахме от същноста на темата. Хайде чакаме част 2-ра
                                KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
                                08868пет4три18

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X