Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект TOYOTA BJ 40 Super select

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проект TOYOTA BJ 40 Super select

    Явка не мога да се съглася , че в случая трябва да е водеща цената на донора .....готовият продукт ще е голяма мания , така че аз лично не бих търсил евтино решение
    Пак казвам не влизам в спор а споделям гледна точка
    2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
    ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

    Коментар


    • #32
      От: Проект TOYOTA BJ 40 Super select

      В спора се ражда истината И тя е че в Европа бензинови агрегати на Тойо няма или ако има са много скъпи. А иначе това за смесването на марките и на мен не ми харесва. Виж ако намеря 50ка ще се отнеса доста по сериозно към нея и ще се постарая всичко да е от Тйота по нея

      Коментар


      • #33
        От: Проект TOYOTA BJ 40 Super select

        Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
        В спора се ражда истината И тя е че в Европа бензинови агрегати на Тойо няма или ако има са много скъпи. А иначе това за смесването на марките и на мен не ми харесва. Виж ако намеря 50ка ще се отнеса доста по сериозно към нея и ще се постарая всичко да е от Тйота по нея
        Понеже ми се струва, че ще наосваш Мицубиша към Тойотата, едва ли смесването на марките ще е проблем. На по-късен етап, винаги можеш да вдигнеш купето и да го паркираш на каквото ти харесва

        Успех!
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • #34
          От: Проект TOYOTA BJ 40 Super select

          Явор правилно се е насочил към решение с двигател, трансмисия и ходова част, защото силния мотор на архаичното шаси и окачване на BJ ще е проблем да се кара после по шосетата.
          А и 3,5 мотора иска после само две мивекови глави и става +100к.с. Става и с чарджър.

          И аз сега съм в дилема- ще "бодна" силен двигател, но без адекватна трансмисия и най-вече окачване и спирачки няма да стане това което искам.

          И все пак Ланд Крузър с як бензинов мотор няма.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • #35
            От: Проект TOYOTA BJ 40 Super select

            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
            Явор правилно се е насочил към решение с двигател, трансмисия и ходова част, защото силния мотор на архаичното шаси и окачване на BJ ще е проблем да се кара после по шосетата.
            А и 3,5 мотора иска после само две мивекови глави и става +100к.с. Става и с чарджър.

            И аз сега съм в дилема- ще "бодна" силен двигател, но без адекватна трансмисия и най-вече окачване и спирачки няма да стане това което искам.

            И все пак Ланд Крузър с як бензинов мотор няма.
            Имам две мивекови ама са 5000 евро бройката.
            Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
            Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

            Коментар


            • #36
              От: Проект TOYOTA BJ 40 Super select

              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
              ....И все пак Ланд Крузър с як бензинов мотор няма.
              В могиле.бг се мъдри едно ТЛК95 с 3,4 бензин 180к.с., ама е ръчка. Или и това не е достатъчно як бензинов мотор? Остава следващото ниво- бензин от ТЛК80....
              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

              Коментар


              • #37
                От: Проект TOYOTA BJ 40 Super select

                Ако ще е възстановяване трябва да е оригинал - самата дума го определя, други варианти развалят и обезценяват колата!
                мисля, да зема а се замисля...

                Коментар


                • #38
                  От: Проект TOYOTA BJ 40 Super select

                  180 коня става колкото да се предвижваш. А ТЛК 80 е 215 коня но е редови и тежък .
                  Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проект TOYOTA BJ 40 Super select

                    Сега загледах и немското могиле. Там има един 4Runner пак с 3,4 бензинов, ама е автомат. Предполагам същия като на ТЛКто.
                    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Проект TOYOTA BJ 40 Super select

                      Сега намерих 2 други 40ки. Очевидно май им пасва 5,7л. от Шеви или поне на 2 различни са им присадили такива.
                      Получило се е ето това:

                      5,7л. от Шеви с 280к.с.

                      или


                      Пак Шеви 350 мотор 5,7л. V8 с 345 к.с.
                      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Проект TOYOTA BJ 40 Super select

                        Проекта май си е на Явор , и той си е решил какво и как да монтира . Иначе и на мен не ми харесва идеята така. Представям си го на практика да карам паджеро на градско , но с по лош и неудобен интериор. Мераци имам подобни , но на базата на Шеви - около 50 та - 60 та година . Успех с преработката .

                        Коментар


                        • #42
                          От: Проект TOYOTA BJ 40 Super select

                          Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
                          Проекта май си е на Явор , и той си е решил какво и как да монтира .
                          За което си прав. А има и една поговорка- когато атовете се ритат, магаретата стоят на страна. И понеже темата се води главно от можещи и знаещи хора, които са направили и правят нещо реално, аз като лаик ще се оттегля и ще следя с интерес.
                          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Проект TOYOTA BJ 40 Super select

                            Е има и v8 4,7 от 100-ца, но не вярвам да се събере по никакъв начин в коша.
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проект TOYOTA BJ 40 Super select

                              Само мощния двигател приложен към старите компоненти като окачване спирачки и тн. не носи нужната радост и повечето пъти е опасно. От друга страна смесването на различни марки също не се приема добре от заклетите фенове на едната от тях.

                              Преди време имахме идея да направим хибридна BJ-40 на шаси мотор и окачване от Toyota FJ Cruiser и като размери идваше много добре. Така щеше да се получи класическо купе с адекватен двигател и всички други удобства и комфорт от окачването на А рамена климатик и др.

                              Взехме напълно обурудвано шаси с мотор и окачване от FJ на 6.000км. Даже намерихме и евтина и не гнила кабина от пикап-40ка. За съжаление целия проект замина в част от финансирането за състезанието в Малайзия. Двата автомобила са много близки по дух и от една марка и мисля че може да се получи много добре.



                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:toyota10th048.jpg
Прегледи:1
Размер:87.8 КБ
ID:5632765

                              Успех на всички дето сте се захванали да подобрите или реставрирате тези чудесни класически возила.
                              Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 02-01-15, 10:49.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Проект TOYOTA BJ 40 Super select

                                Яворе, ако ти трябва жокер за оригинални и неоригинални части (нови и втора употреба) мога да ти дам перфектен такъв в Европа (към момента вече има няколко 40-ки - изтървах им бройката). Ако имаш интерес - пиши на ЛС.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X