Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рав 4 2.2д 2005г парктроник?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Рав 4 2.2д 2005г парктроник?

    Привет,
    на семейния Рав 4 след смяна на акумулатора,първо изчезнаха задните светлини,стоповете както и парктроника.Стоповете и сетлините се появиха,но парктроника не?Фарбричен е.Къде да се търси проблема?

  • #2
    От: Рав 4 2.2д 2005г парктроник?

    Може би трябва да започнеш с бушоните за задните светлини?
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #3
      От: Рав 4 2.2д 2005г парктроник?

      Или набити грешки.. Диагностика и зачистване.. Ел стъкла има ли и работят ли правилно?

      Коментар


      • #4
        От: Рав 4 2.2д 2005г парктроник?

        Всичко друго работи идеално.Според мен някъде има някъде слаба връзка/маса.От някъде схеми на връзването?

        Коментар


        • #5
          От: Рав 4 2.2д 2005г парктроник?

          Парктроника би трябвало да взима захранване от задните светлини. След като те са се появили, а той не, значи или той все още не получава захранване от тях или е дефектирал самият модул. По-старателна автомивка да е имало наскоро? Някоя калчица накъде? Мушни се под бронята и прегледай окабеляването около датчиците накъде води. Ако можеш подайте захрване ръчно на модула.
          WG 2.7 CRD

          Коментар


          • #6
            От: Рав 4 2.2д 2005г парктроник?

            Ако парктроникът е наистина оригинален , модулът стои в багажника до лявата светлина . Вижда се след като се демонтират всичките пластмаси , лепнат е за ламарината с двойно-залепваща лента. Взима захранване от кабелния сноп , който минава покрай него и отива в лявата и след това в дясната светлина. Кабелите за датчиците влизат през гумен маншон , който се намира от лявата страна , под бронята. Виждат се , след като се демонтира задната броня.
            Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
            Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

            Коментар


            • #7
              От: Рав 4 2.2д 2005г парктроник?

              Да използвам и аз темата на колегата да не пускам нова.
              Колата е РАВ 4 2003 година. След ремонт на задната броня, при включване на задна започва веднага пищи дори и да няма нищо отзад. Да не би майстора да е обърнал буксата или да го е боядисал а да не трябва?

              Коментар


              • #8
                От: Рав 4 2.2д 2005г парктроник?

                Върни се при масйтора,да ги оправи.Омазал е нещата.
                Говоря за заводски такъв.

                Коментар


                • #9
                  От: Рав 4 2.2д 2005г парктроник?

                  Лошото е, че не съм там вече и не мога да отида при него.
                  Някакви други предположения?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Рав 4 2.2д 2005г парктроник?

                    Само идея:
                    Не знам за Рав как е, но за Лексус бях чел, че боядисването терябва да е с определена дебилина за да работи правилно датчика. Понеже и двете са Тойота....може това да е проблема.
                    Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                    Lexus LS430

                    Коментар


                    • #11
                      От: Рав 4 2.2д 2005г парктроник?

                      Зависи какво е пипал майстора, ако е ги е мацнал с нещо неподходящо може да спрат да работят. Ако ги е лепил с нещо за да ги закачи на място може да сменяш сензор.
                      Много мързелива работа, ако действително ги е навапцал с боя. Също, ако ги е разместил в неправилна позиция и непрекъснато "виждат" земята затова мислят че има препятствие.
                      Последно редактирано от Asteri; 04-08-15, 00:16. Причина: добавка

                      Коментар


                      • #12
                        От: Рав 4 2.2д 2005г парктроник?

                        Щом не си при него,отивай при друг.
                        Какво толкова и е правено на бронята?Сваляне,подмяна,боядисване,китосване?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Рав 4 2.2д 2005г парктроник?

                          Здравейте имам проблем с навигацията не се отваря някой имал ли е такъв проблем ?

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X