Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на джип за обикаляне по нивите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Избор на джип за обикаляне по нивите

    Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
    Това са цифрите. Градски маршрут до работата около 3 км., няколко светофара, 2-3 пешеходни пътеки, лек баир-бензиновата почти е достигнала нормална работна температура и двигателят се гаси. Дизеловата и хабер си няма да загрее за такова разстояние. Тоест двигателите работят в неблагоприятен температурен режим и резонно дават огромен разход. Двигателите са си окей, при такава експлоатация разходът е такъв.
    Щом и двете коли са ваши, аз за цифрите не споря - вие ги знаете и ги споделяте. Но тези цифри са сериозно отклонение от нормалните параметри и не бива да се взимат под внимание при взимане на решение за това на какво гориво да се кара, защото шанса съотношението при други два автомобила да е същото клони към 0...
    За 3 км е ясно че дизела нямая да загрее, ама то и бензина тъкмо докато загрее и ще свърши пътуването.... т.е. и двата ще са студени. Принципно разликата в разхода на гориво е ПО-ГОЛЯМА при градско шофиране.

    П.С. Крайния извод, че с газ е по-евтино отколкото с дизел е неуспорим, просто съотношението е друго....
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • #62
      От: Избор на джип за обикаляне по нивите

      В сравнението трябва да се вземе под внимание и факта че вече почти няма дизели без турбина, ако за една и съща кубатура и бензина има турбо въртящия момент ще се увеличи значително над дизела ,а вариянта за газ си остава.
      Николай Георгиев 0+
      тел.0887357722

      Коментар


      • #63
        От: Избор на джип за обикаляне по нивите

        Първоначално публикуван от Nikolai Georgiev (turbo d) Преглед на мнение
        В сравнението трябва да се вземе под внимание и факта че вече почти няма дизели без турбина, ако за една и съща кубатура и бензина има турбо въртящия момент ще се увеличи значително над дизела ,а вариянта за газ си остава.
        А, ти си много прав. Некоректно е да сравняваш атмосферен с турбиниран двигател и да казваш че са с еднакъв обем.... но често се прави и пак митове тръгват
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • #64
          От: Избор на джип за обикаляне по нивите

          Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
          Това са цифрите. Градски маршрут до работата около 3 км., няколко светофара, 2-3 пешеходни пътеки, лек баир-бензиновата почти е достигнала нормална работна температура и двигателят се гаси. Дизеловата и хабер си няма да загрее за такова разстояние. Тоест двигателите работят в неблагоприятен температурен режим и резонно дават огромен разход. Двигателите са си окей, при такава експлоатация разходът е такъв.
          Темата, все пак е за да се наглеждат ниви, а не кой с какво ходи на 3 км. в града

          Коментар


          • #65
            От: Избор на джип за обикаляне по нивите

            Работата на недозагрят двигател влияе различно на бензиновия и дизеловия.

            За дизеловия недозагрятото състояние е обичайно поради начина му на работа. Разходът му не страда нито от подгревно обогатяване, нито от гасене около стените на горивната камера. Единствените фактори при него са вискозитетът на маслото (повишено съпротивление, ама при новите масла не е фактор) и вискозитетът на горивото (влошено разпръскване, но е значимо само при по-старите дизели с по-ниско налягане на ГНП).

            Коментар


            • #66
              От: Избор на джип за обикаляне по нивите

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Темата, все пак е за да се наглеждат ниви, а не кой с какво ходи на 3 км. в града
              Благодаря за вметката. Също не е и с колко оборота караш на пета, ама нейсе...
              Животът е харизан кон според мен...

              Теди

              Коментар


              • #67
                От: Избор на джип за обикаляне по нивите

                Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                Реалният разход на който и да е джип на пропан -бутан в сравнение с дизеловия аналог на същия модел, в левово изражение е 1/3 до 1/2 в полза на газта. Пример: Витара 2.0 бензин разход градско 15 л./ 15 лв. Същата 2.0 дизел, градско-13 л. нафта/ 26 лв. , при актуални цени на горивата. Ако брачеда ти казва, че му гори 4,1 граЦко, напълни резервоара и го покарай, и пак пиши...
                автомобил Диско II V8 vs Диско II TD5
                кубатура 4000 vs 2500 (турбо)
                цилиндри 8 vs 5
                въртящ момент 340 (2600) vs 300 (1950)
                разход извънградски 18 газ vs 10
                разход в пари 18 лв / 100 vs 20 лв / 100

                към потребителя Пенчо:
                в града V8 кара (дори и на стръмното) с 1200 оборота (автомат е), при ускорение качва до 2000 и после намаля
                поздрави
                Последно редактирано от rosen_offroad; 22-01-15, 18:43.
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #68
                  От: Избор на джип за обикаляне по нивите

                  Който докара Витара 2.0 ТД, или 1,9 ТД до 13/100 градско, независимо от колко на късо, да дойде да ми се обади.
                  Малко доста се измятат нещата тука.
                  Всеки да си кара каквото му е кеф. Кола-бомба, нафтова печка...
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Избор на джип за обикаляне по нивите

                    Здравейте колеги. От днес съм собственик на терано 2, бензинка, дълга база, набор 98. вече изминах 350 км. и много му се радвам. Мисля, че вече няма да се кача не лека кола. Засякох го на магистралата, като заредих до горе на шела на излизане от София и след около 96 км. заредих пак до горе на лукойла. При скорост от около 100 км. колата събра 9 литра без 200 грама. До няколко дена, ще сложа газов инжекцион (не обикновена газова) и мисля, че разхода ми ще е повече от добър.
                    Nissan Terrano 2 2.4i

                    Коментар


                    • #70
                      От: Избор на джип за обикаляне по нивите

                      Извънградско е малко по-друга песен, там нещата са в полза на дизеловия двигател като абсолютен разход тегло/ гориво. Като пари, обаче, пак е по- скъпо с нафта, в сравнение с пропан -бутан. За къра категорично по-доброто е дизел, с бавни скорости. Поздрави!
                      Животът е харизан кон според мен...

                      Теди

                      Коментар


                      • #71
                        От: Избор на джип за обикаляне по нивите

                        Честито колега,пожелавам ти много безаварийни километри и много да е радва машината.Който се качи да кара един път джип не му се качва на коала вече.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Избор на джип за обикаляне по нивите

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Мит, не мит, ама с дизела си карам градско на пета от към над 45км/ч. Магистрално рядко ми се налага да включвам нещо различно от пета скорост. И оборотите основно са между 2000 и 3000.
                          А това е отделен мит, че на ниски обороти харчи малко.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Избор на джип за обикаляне по нивите

                            За турбодизелите, не е полезно да се кара на толкова ниски обороти.
                            Аз така знам.
                            Не че не може.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Избор на джип за обикаляне по нивите

                              Първоначално публикуван от petrov_m Преглед на мнение
                              колата събра 9 литра без 200 грама. До няколко дена, ще сложа газов инжекцион (не обикновена газова) и мисля, че разхода ми ще е повече от добър.
                              Няма такъв разход! И така не се прави измерване на харченето.
                              Запиши си километража, и започни да си събираш касовите бележки от зарежданията.
                              Като направиш 1000 км сметни колко е разхода.
                              Ако паднеш под 13-14 газ(смесено)-хвърляй шапката. Моя ми гори 14 на дълго...

                              А този двигател си върви идеално и с обикновена газова уредба.

                              Ама щом имаш свободни пари за харчене-давай.

                              Те тарикатите такива търсят...
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Избор на джип за обикаляне по нивите

                                Да ти е честита джипката! От София посока Пловдив, разхода не е миродавен, повечето е спускане. С вектрата съм стигал за 17 лева до Стара Загора, при цена 1,20-1,30
                                Кольо Динев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X