Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Демфера на Г -460

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Демфера на Г -460

    Ще Ви бъда благодарен ако имате и споделите информация /или опит/ за съвместимост на демфера/амортисьора / на кормилната щанга на Г -460 с такива от други модели мерцедес /автомобили или бусове/

  • #2
    От: Демфера на Г -460

    На почти всички 124-ки и бусове с кормилна кутия е един и същ...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      От: Демфера на Г -460

      Кормилната щанга се продава евтино ако не търсиш оригинална.
      Рециклаж също бива. Не е атомна физика.
      Какъв е проблема на твоите?
      Трябва да видя дали не ми се търкаля и здрава щанга и здрав амортисьор ако искаш?
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Демфера на Г -460

        При мен проблема е само в демпфера, замених го с маслен, издържа година и отново над 100км започва да рискае

        Коментар


        • #5
          От: Демфера на Г -460

          Първоначално публикуван от LovecA39 Преглед на мнение
          замених го с маслен, издържа година
          С който и да го смениш от кола/бус ще издържи най-много толкова. Ако си с по-големи гуми и лифтнато окачване препоръчвам усилен кормилен демпфер, в Гладиатор предлагат много добър вариант.

          Коментар


          • #6
            От: Демфера на Г -460

            Благодаря за съпричастността. Нямам проблем с щангата, само с демпфера и то над 90-100км.

            Коментар


            • #7
              От: Демфера на Г -460

              И аз бера ядове с тоя демпфер. Преди време с оригиналния, като че нямах такива проблеми, даже беше леко кривнат, та стържеше (ама и за добре беше). Откакто го махнах си взех един нов на Stabilus, немски пише, изкара 20-30 км и изпусна, върнах го, дадоха ми друг - пак толкова каране ден-два, и той умря. За трети и не ходих, само минах да им кажа, че това не става за каране. Към 170лв го бях платил, не си вземайте таквоз творение. Писах им даже и на немците за проблема, никой не отговори. С просто око се вижда и на двата по един и същи начин се подгъва едно гумено уплътнение на самия край на цилиндъра, сигурно оттам изтича маслото. Та карам без демпфер и не може да се трае, изпада в яко шими, регулирах сходимостта, нулев резултат, даже леко по-зле стана, днес балансирах и гумите, няма подобрение. Сега ще сменя и де що има тампон по тия мостове и панхарди, че и те са се изпоразбрицали и надявам се да си намеря или пригода нещо читаво дотогава, да стегна малко жипката.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1382.jpg
Прегледи:1
Размер:55.0 КБ
ID:5638838Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1385.jpg
Прегледи:1
Размер:62.4 КБ
ID:5638837Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1388.jpg
Прегледи:1
Размер:46.5 КБ
ID:5638836
              Без блокажи си за никъде. :D
              Без лебедка, хептен...

              0887 731062 - Цецо

              Коментар


              • #8
                От: Демфера на Г -460

                Добър вечер! Колеги и аз се сблъсках с кормилния демпфер. Останових следното, на първите модели W460, се монтира много калпав и кекав демпфер, почти като солета в сравнение с по съвременните изпълнения. Прочетох тук-там малко чудж акъл, според тамошните водачи на мечока. По новият модел демпфер, следователно и по-усиления, бил "задирал" при въртене пълен-пълен волан и от там идвали и проблемите. Наблюдават се откъсвания на ухото или изкривяване на захватите. Това са мнения на други колеги, отдвъд обширния океан. Идеята на един от тях и ушким полужителна е, да се променят захващанията и самият демпфер, да се качи малко над щангата, по неговите думи, нямало проблеми и работело адекватно, без излшини ядове. Прилагам и две снимки за ориентация в разликите на двата модела демпфери, ако има желаещи, мога да се опитам и да намеря номерата на демпферите. Също прилагам и една снимка на изменения захват на демпфера. Ако има някой колега, който е брал ядове и е намерил някакво решение, нека да сподели.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30_1327114_1018200474634AM.jpg
Прегледи:1
Размер:17.3 КБ
ID:5662870Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30_1327114_1018200474452AM.jpg
Прегледи:1
Размер:28.5 КБ
ID:5662871

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X