Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ударни тампони

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ударни тампони

    Здр.Колеги имам Уаз бордова.Товарим я множко и ми омръзна да сменям оригиналните и тампони който опират във задния мост а иначе се закрепват за рамата. Ресорите омекнаха от товара защото я карах тази година и без тези тампони като обръщаха дъгата на обратно.Та въпроса ми е от къкво да и пресадя други тампони и ако може с по малко преработки и ако е възможно.Приемам и други мнения за подобряване на товаримоста и да не ляга така отзад

  • #2
    От: ударни тампони

    При нас масово слагат тампони от предния ресор на Камаз.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:тампон.jpg
Прегледи:1
Размер:83.3 КБ
ID:5631894

    Коментар


    • #3
      От: ударни тампони

      Мойте са точно такива.

      Коментар


      • #4
        От: ударни тампони

        Тези тампони са идентични на размер и с новите Уаз-ови, но от Камаз-а са по твърди
        Случайни хора УАЗ не карат

        Коментар


        • #5
          От: ударни тампони

          Аз имам УАЗ- бордова от 1996г и съм с такива тампони, от ремарке, вършат добра работа помагат а ресорите.

          Коментар


          • #6
            От: ударни тампони

            По Годечко сме сложили поне десет комплекта от камазовските,перфектни са и лесен монтаж
            0885 297985,мтел-Радо
            0876 556870,виваком като домашен

            Коментар


            • #7
              От: ударни тампони

              Мерси за отговорите на Колегите.Замислям се дали да не сложа и амове от Газ -53 и ако ляга пак на тампоните евентуало да сложа ''нови'' ресори или а подсиля старите със по 1-ин лист но незнам от дългите или от късите листове.Тук един приятел е сложил пружини на Уаз фургон и тека не ляга като при мен но ме е страх да не замине моста Вие къкво ще кажете????

              Коментар


              • #8
                От: ударни тампони

                Аз на моята и сложих още по три листа отзад и е много по добре,вози по твърдо но няма как.
                А не е като да не товаря:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11111.jpg
Прегледи:1
Размер:145.5 КБ
ID:5632026










                Коментар


                • #9
                  От: ударни тампони

                  От кой листове Колега добави

                  Коментар


                  • #10
                    От: ударни тампони

                    Трите съм дублирал които са веднага след(под) тези дето влизат в лапите. При мен се получи с оригиналните скоби, имаше едни подложки между моста и ресора дебели към сантиметър които ги махнах.Другото което трябва да се преправи са шините които обхващат листовете да се удължат.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ударни тампони

                      Мойте шини отдавна заминаха а като я товариш като на снимката лега ли на тампоните и със кви тампони си Емо

                      Коментар


                      • #12
                        От: ударни тампони

                        Тампоните са ми от лапите на ресорите на рейсче чавдар от тия малките 4х4, на височина са колкото оригиналните. При 2.5 кубика сурови дърва не опира, моста е на около 3-4см. от тампона при 3 кубика вече допира тампоните но със сигурност теглото което те поемат е много по малко в сравнение с преди да сложа листовете. Другото което е е, че уазките като ги натовариш и започват доста да се накланят при страничен наклон, моята откакто и подсилих ресорите забелязвам, че по малко се накланя.

                        Коментар


                        • #13
                          От: ударни тампони

                          От страничен наклон преди ми настръхваше косата със товар после свикнах и сега не ми пука.Ще взема от тези камазовите тампони па ше видим па после и ще подсилваме ама требе да намеря листове

                          Коментар


                          • #14
                            От: ударни тампони

                            Моите тампони са направени със пелаизен 5см широко и около 7см дълго,пробивам дупка и заварявам гаика за 24 ключ мисля че е 12 мм след това режа две дебели шаиби от 8мм рифел,диаметъра им е колкото на тампона в горния краи,и тя е със дупка в средата и я заварявам за пелаизена.След това купувам две шаиби със по голяма периферя и по дебелшки продават ги по железариите и със сила ги вкарвам вътре във тампона,те влизат трудно защото тампона е по тесен във средата и след това със болт стягам всичко заедно и го заварявям за шасито на средата на моста,дори със една идея по на зад заради самото изместване на моста при амортизацията по време на движение.
                            Не слагаите равна повърхност на моста за да ляга тампона по добре ,защото въздуха във тампона не може да излезне и го цепи много бързо
                            http://media.snimka.bg/s1/4184/034612317.jpg?r=0

                            http://media.snimka.bg/s1/4184/034612317.jpg?r=0
                            0885 297985,мтел-Радо
                            0876 556870,виваком като домашен

                            Коментар


                            • #15
                              От: ударни тампони

                              Ето колко ляга със тампони без подлагане на листове или шпренгване
                              http://media.snimka.bg/s1/4184/034612489.jpg?r=0
                              0885 297985,мтел-Радо
                              0876 556870,виваком като домашен

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X