Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Висок разход на гориво!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Висок разход на гориво!

    Колеги,разхода на гориво ми е 30-35л-газ на 100км само градско. Нормално ли е това или не ? Уазката е Буханка (фургон) с 21 волгов мотор.На скоро смених ризи,бутала и сегменти но не ми се вярва да е от това тъй като и преди съм я засичал да гори много ...и то градско!!! Паля я само на газ,пали си без проблем даже и при ниски тепмератури , върви си нормално,като вдига не повече от 80км/ч (смятам че е нормално). Газовата У-ба я взех втора ръка,и въпросът ми е дали не е възможно да е от изпарителя (изметнати платна) че и него съм го заливал с гореща вода,по някога. Ще съм ви благодарен да споделите какъв е вашият разход (на газ-градско) и да търся причината ако не в изпарителя...то на друго място! Весели Коледни Празници на вас и на вашите семейства !
    jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

  • #2
    От: Висок разход на гориво!

    Задържащи спирачки,лоста на спирачката не се връща,грешка в километража и от там повишен разход. Засечи по ГПС.

    Коментар


    • #3
      От: Висок разход на гориво!

      Първоначално публикуван от ПОПЕТО Преглед на мнение
      Колеги,разхода на гориво ми е 30-35л-газ на 100км само градско. Нормално ли е това или не ? Уазката е Буханка (фургон) с 21 волгов мотор.На скоро смених ризи,бутала и сегменти но не ми се вярва да е от това тъй като и преди съм я засичал да гори много ...и то градско!!! Паля я само на газ,пали си без проблем даже и при ниски тепмератури , върви си нормално,като вдига не повече от 80км/ч (смятам че е нормално). Газовата У-ба я взех втора ръка,и въпросът ми е дали не е възможно да е от изпарителя (изметнати платна) че и него съм го заливал с гореща вода,по някога. Ще съм ви благодарен да споделите какъв е вашият разход (на газ-градско) и да търся причината ако не в изпарителя...то на друго място! Весели Коледни Празници на вас и на вашите семейства !
      Имал съм Буханка.Един пишман-газаджия ми беше сложил изпарителя нависоко и като я понатиснех-90-95 км/ч се обледеняваше.Обикновените изпарители за коли идват малки за тоя мотор/морално остарял като конструкция/.Третото е мястото от където се взема входната вода за затопляне на изпарителя.
      1.Свали изпарителя на ниво по-ниско от нивото на вода в главата!/изпарителя не трябва да обледенява при оптимална температура на мотора/
      2.Изпарителя да е с подходящи Кв за тоя мотор-100/такива слагат на Газките/.
      3.Свързваш входа на изпарителя към главата ,където е най-горещата вода/най-добре с тройник,че да се захрани и парното/.
      4.Нормалния разход на Буханка при смесен режим е 20 л. газ.
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #4
        От: Висок разход на гориво!

        Благодаря за изчерпателния отговор! Изпарителя е Италиански и го поставя уж най добрия газаджия в града като мисля че ще знае къде как се слага и какъв трябва да е точно за този мотор но....уви.Намира се на нивото на главата под карбуратора но ще го сложа по надолу а да обледенява, не съм забелязвал.Барабаните и тях съм ги наблюдавал....не греят. Забравих да спомена че само на дълго ми гори 15-16/100 газ. Сега,има един друг проблем който не знам дали има нещо общо с разхода.Когато карам примерно с 60-70км и върна педала на газта се чува едно тънко високо свирене (подобно на сирена). Това когато е студена не го прави,само когато загрее.Мислех че е от колекторните тръби,гарнитурата е нова и всичко е притегнато но пак си свири и то само при отнета газ,че ако е обратно ще кажа ремък ама не е.
        jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

        Коментар


        • #5
          От: Висок разход на гориво!

          В Попово докато запалиш и трябва да гасиш. Съответно градско караш само студена. Нормално е да харчи много. Щом като на път е добре, значи всичко е добре.

          Коментар


          • #6
            От: Висок разход на гориво!

            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
            В Попово докато запалиш и трябва да гасиш. Съответно градско караш само студена. Нормално е да харчи много. Щом като на път е добре, значи всичко е добре.
            Аз за това и попитах,след като Уазката я имам от скоро и тези 30-35л газ в града ми се видяха малко множко.А и знам че изпарителя трябва да се сменя след определени км и това най вече когато ти качи разхода.
            jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

            Коментар


            • #7
              От: Висок разход на гориво!

              Свиренето е от смучене на нежелан въздух между двете части на карбуратора.Оттам ти бягат и настройките леко.
              Където не мога пеш продължавам с Уаза.
              Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
              Съдействие на закъсали автомобили

              Коментар


              • #8
                От: Висок разход на гориво!

                Първоначално публикуван от boychoivanov Преглед на мнение
                Свиренето е от смучене на нежелан въздух между двете части на карбуратора.Оттам ти бягат и настройките леко.
                На скоро споделих с един съсед за проблема и той с Уазка.И той имал същия някога и веднага каза....карбуратор! Това може ли да се отстрани с пришлайфане на двете части или неква гарнитурка евентуално?
                jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                Коментар


                • #9
                  От: Висок разход на гориво!

                  Ако реално е това - точно така се остранява. Шлайфане обикновено трябва само на карбуратора.

                  Получава се от пренатягане.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Висок разход на гориво!

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Ако реално е това - точно така се остранява. Шлайфане обикновено трябва само на карбуратора.

                    Получава се от пренатягане.
                    Склонен съм да вярвам че е от пренатягане,леко измятане,от там и "гълтане на въздух"и съответно свирене.Но пак ще се повторя,защо точно го прави при върнат педал на газта,ей там нещо не мога да направя връзка
                    jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Висок разход на гориво!

                      Първоначално публикуван от ПОПЕТО Преглед на мнение
                      Склонен съм да вярвам че е от пренатягане,леко измятане,от там и "гълтане на въздух"и съответно свирене.Но пак ще се повторя,защо точно го прави при върнат педал на газта,ей там нещо не мога да направя връзка
                      Защото дроселовата клапа запушва притока на въздух от карбуратора а под нея се разрежда(получава се вакуум) и засмуква от недобре уплътнения карбуратор към колектора.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Висок разход на гориво!

                        Щом ти гори 15-16 газ извьн градско не пипай нищо дори е идеално

                        Коментар


                        • #13
                          От: Висок разход на гориво!

                          Първоначално публикуван от deko les 1 Преглед на мнение
                          Щом ти гори 15-16 газ извьн градско не пипай нищо дори е идеално
                          Ами и аз мисля така,да не пипам нищо по нея,с изключение на това да поставя по ниско изпарителя както каза и колегата mihov_1969. Уазката я взех с липсващ термостат, и там може да има малко.Все пак е предназначен да осигури нормален топлинен режим на мотора.
                          jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Висок разход на гориво!

                            Без термостат изобщо няма какво да почваш темата. Изпарителят очаква някаква температура.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Висок разход на гориво!

                              След празниците ще и сложа термостат и ще видя разликата.
                              jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X