Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Висок разход на гориво!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Висок разход на гориво!

    Първоначално публикуван от Агоп Серопян Преглед на мнение
    Добре бе хора, това са архаични мотори на архаични коли за каква икономия може да говорим. Каквито и центровки, свещи карбуратор от косачка дори нищо няма да промени разхода. Той е 1 към колкото дойде, колко километра минавате с тия коли че 1л газ икономия на 100 ви кара да се занимавате с глупости?
    Колега може да са архаични коли,но щом плащаме ще ни интересува и разхода.Не вярвам някой да му лапа като ламя и да не го интересува нищо и да не предприема нищо.Тук не говорим за вманячване и за някакво кило газ а за нещо по различно.Лично мен ме интересува колко ми гори колата,на ден изминавам не малко километри и не смятам че се занимавам с глупости.
    jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

    Коментар


    • #77
      От: Висок разход на гориво!

      Колеги , УАЗа е способен и на малък разход ...но с каква скорост ? 18 години карах служебен УАЗ и разхода ме вълнуваше непрекъснато , затова съм се старал да подържам машината изправна , та да има и за мен Интересното е че съм постигал един от най-ниските разходи точно с включен преден мост. Прибирах се от София до Благоевград , пътя беше бял и заледен. Бавно и внимателно с включен преден мост постигнах 11/100 бензин. Никой не ме изпревари по пътя а скороста беше 50-60 км в час , не повече. Но настъпиш ли го ...сега по главния път ( Е 79 ) като тръгна за село гледам да държа поне 80 че иначе ме прескачат и разхода отива на 20...21 газ. Та така
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • #78
        От: Висок разход на гориво!

        Колеги говоря сериозно и въобще не се опитвам да ви баламосвам имайки в предвид че имате по голям опит с тези машини от мен. Случая беше следния: Купих колата от Стара Загора Меркурий 2121. Аз не знаех тогава на къде трябва да са ръчките. После разбрах ама чак на другия ден. Карал съм на двойното от Стара Загора до Габрово. Та на излизане от града напълних бутилката до горе докато спре. Тръгнах за Габрово и като стигнах до град Шипка преди да хвана прохода реших да допълня защото балкана ще минавам и не знам какво ще стане нагоре,имаше и сняг абе много лошо време беше. До там са 43км. мерих ги. Бутилката хвана само 5лт. Бях приятно изненадан не можах да повярвам. Вие какво мислите? Аз го изкарвам 11.62 на 100.

        Коментар


        • #79
          От: Висок разход на гориво!

          Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
          Колеги , УАЗа е способен и на малък разход ...но с каква скорост ? 18 години карах служебен УАЗ и разхода ме вълнуваше непрекъснато , затова съм се старал да подържам машината изправна , та да има и за мен Интересното е че съм постигал един от най-ниските разходи точно с включен преден мост. . Бавно и внимателно с включен преден мост постигнах 11/100 бензин.
          Браво Колега! Моите поздравления за смисления пост и за начина ти на мислене! Напълно съм съгласен с това че когато всичко е наред с машината и скоростта е съобразена може да се постигне този разход посочен от теб.Аз вчера по малко от 70км/h не паднах и колата се представи повече от добре,но тъй като почти всеки ден навивам повече от 80км ще я засека и с 50-60 и ще пиша.Колегата borislavdragiev не вярвам да говори празни приказки и да лъже щото ако е така лъже само и единствено себе си. Аз аванта бензин не карам,парите за газ излизат от джоба ми, така че винаги ще ме интересува разхода и това по колата всичко да е изправно. Щом вече двама Колеги споделят за 11/100 разход значи Борислав Драгиев не се е объркал и глупостите и хумореските остават на заден план.
          jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

          Коментар


          • #80
            От: Висок разход на гориво!

            Пък аз веднъж бях минал около 100 и нещо километра, това на джип 469. Отивам да допълня за да хвана приблизителен разход, слага пистолета момчето и след малко ми вика тя пълна бутилката и наистина литър и нещо е влязло и изключва не иска повече. Добре, отидох на друга газстанция и без проблеми си събра около 17 литра. Впоследствие пак съм зареждал на първата станция и не е имало такива проблеми. Явно нещо е било задържало моментно.
            Не важно кто напротив, важно кто рядом.

            Коментар


            • #81
              От: Висок разход на гориво!

              Добре да приемем примерно че нещо се е объркало със зареждането. Сега ще пробвам на градски само на задния мост и ще пиша.

              Коментар


              • #82
                От: Висок разход на гориво!

                Първоначално публикуван от borislavdragiev Преглед на мнение
                Добре да приемем примерно че нещо се е объркало със зареждането. Сега ще пробвам на градски само на задния мост и ще пиша.
                На градско само да я засичаш ще те подлъже. Аз лично няма да се интересувам повече колко ми гори в града. Със студен мотор ще гори и още как. Сега ми е интересно как ще се представи с по ниска скорост (на дълго) и спирам със всякакви тестове. Но вдигне ли се разхода значи се е появил проблем и ще се отстранява мн бързо!
                jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                Коментар


                • #83
                  От: Висок разход на гориво!

                  Първоначално публикуван от borislavdragiev Преглед на мнение
                  Колеги говоря сериозно и въобще не се опитвам да ви баламосвам имайки в предвид че имате по голям опит с тези машини от мен. Случая беше следния: Купих колата от Стара Загора Меркурий 2121. Аз не знаех тогава на къде трябва да са ръчките. После разбрах ама чак на другия ден. Карал съм на двойното от Стара Загора до Габрово. Та на излизане от града напълних бутилката до горе докато спре. Тръгнах за Габрово и като стигнах до град Шипка преди да хвана прохода реших да допълня защото балкана ще минавам и не знам какво ще стане нагоре,имаше и сняг абе много лошо време беше. До там са 43км. мерих ги. Бутилката хвана само 5лт. Бях приятно изненадан не можах да повярвам. Вие какво мислите? Аз го изкарвам 11.62 на 100.
                  Различни газ станции зареждат с различно налягане, имаше и тема за тая работа...
                  Газ 69 2.4i
                  Густо майна, пътят свърши !!!
                  GSM: О895 7О6О59

                  Коментар


                  • #84
                    От: Висок разход на гориво!

                    Да в това си съвършенно прав. Аз сипвах на ЛУКОЙЛ на леката си кола,абе не и се върви на колата и си викам толкова пък да и е издухан мотора не ми се вярва. Забелязах че докато ми налива газ манометъра показва около 5 и съм си правил експеримент за 8 секунди /въобще не преувеличавам/ ми наля 13 литра,които свършиха за 30-40 километра. Спрях да зареждам там и започнах на друга много малка газстанцийка с една колонка. Колата се оправи и започна да си върви както трябва. Там обаче манометъра показва 12. Разказах на газаджията за предишното ми зареждане на 5 а той ми отговори че това е невъзможно 13лт. за 8 сек. плюс това вика на 5 нищо не ти вкарва а само брояча върти. Затова вече 4 години сипвам само от там и ядове нямам.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Висок разход на гориво!

                      Колега аз няма да се вманиячавам чак толкова за горенето. То за да ти върши работа трябва да си гори това е ясно. Аз я взех със знанието че ще погорявва. Правих си сметка че едно 20 газ ще ми гори което не е много според мен. Мондеото ми дето е 1.6 ми гори 10-11 че уазката ли няма да ги лапне. Но аз съм много доволен от машинката,обичам да си пазя и поддържам колите. Притесняват ме някои неща по нея но аз нямам още опит с уазките, и сигурно ще ви искам акъл за напред.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Висок разход на гориво!

                        Ей тука на, попаднах на интересна табличка: http://bsconsult.bg/pages/vrazki-12.htm
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #87
                          От: Висок разход на гориво!

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          Ей тука на, попаднах на интересна табличка: http://bsconsult.bg/pages/vrazki-12.htm
                          Кольо разхода на УАЗ по книга е така , като в таблицата ( даже и в Държавен вестник е така ) , но на живо е по различно. Вервай ми
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • #88
                            От: Висок разход на гориво!

                            Днес изминах 50км на дълго като гледах да карам с не повече от 60км.Разхода беше 7,3л газ но беше доста студено и при затворени напълно жалюзи не вдигна даже и 80гр. Доволен съм и от разхода и от цвета на свещите.
                            Прикачени файлове
                            jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Висок разход на гориво!

                              Екстра ти е разхода!Даже много екстра!
                              0888 50 13 35

                              Коментар


                              • #90
                                От: Висок разход на гориво!

                                За 50км добре а за 250? Ще стигне ли светлата част от денонощието за отиване и връщане? Едно време в данните на автомобилите имаше графа "контролен разход на гориво". Там данните бяха при такива "шеметни" скорости и джугана даваше разход от 25 на сто.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X