Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Висок разход на гориво!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Висок разход на гориво!

    Първоначално публикуван от ПОПЕТО Преглед на мнение
    След празниците ще и сложа термостат и ще видя разликата.
    Ти с това трябваше да почнеш!
    На Уазката охлаждането е на термосифонен принцип-верхний бачок и нижний бачок/това за радиатора/-т.е.системата няма налягане и може да работи отворена.
    Другата простотия е дизайна на лопатките на помпата.....не се знае в коя посока ще тръгне охладителя.
    Има и една друга тънка работа-свали помпата и погледни двата отвора на главата-в единия трябва да има втъкната една ламарина оформена като правоъгълна тръба.Ако я няма ,ще има проблем с охлаждането/който ти явно нямаш/!
    Другия съвет който мога да ти дам като водител на газова кола е винаги да палиш на бензин и като поотвърне температурата си прехвърляй на газ.Така ще си съхраниш платната в изпарителя и ще намалиш разхода драстично.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #17
      От: Висок разход на гориво!

      Така е колега Михов,вярно е че с това трябваше да започна но не очаквах да има такова голямо значение,пък и аз имам Уазката от Август..тг и нямам чак такива големи познания,не ме е срам да си призная.Гледам си доста напред с материала,а аз питам като лаик но се извинявам а пък и за това е и форума все пак.Ще слагам пластмасов резервоар че тези са пробити (като лейка) и за това не мога да я паля на бензин,но и това ще стане.До сега съм карал все дизелови и бензинови коли,тази е първата на газ. Ще си дойде всичко на местото....полека,лека!
      jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

      Коментар


      • #18
        От: Висок разход на гориво!

        Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
        ... ще намалиш разхода драстично.
        за сметка на бензина обаче. Което ако си плащаш бензина няма много смисъл.

        Моят УАЗ бензин и не помирисва, докато не забравя да сипя газ. Резултатът е 20/100 градско в София.
        Мембраните на изпарителя са 35лв най-скъпите и съм ги сменил веднъж когато слагах на УАЗа изпарителя.

        Важна подробност: никакви пробити карбуратори. Смесителят е отгоре и смукачът не обогатява нищо, а само повдига оборотите.

        Коментар


        • #19
          От: Висок разход на гориво!

          Като загрее двигателя-пипни с ръка изпарителя. Ако е топъл-нищо недей да пипаш.
          А ако е свързан на кръга на парното-най-правилния начин е да се свржат последователно изпарителя и радиаторчето. Това, ако парното не се спира с кранче на радиаторчето на парното. Не знам как е на УАЗ. Ако е с кранче-няма начин-трябват тройници, но трябва да внимаваш едното да не взема антифриза на другото.

          Ако главата на двигателя не е свалена с 3,5 мм-това е първото което трябва да направиш, карбуратора вече каза, че ще го пипнеш, остава да вкараш в час токовете по запалването, и това е общо взето. Тези стари чукове нямат нищо особено за настройка, и когато всичко им е наред-мъркат като бъхляв котак...
          Ама и лапат здраво... То бай руснак като ги е мислил тези машини-горивото им е било по половин копейка кофата...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #20
            От: Висок разход на гориво!

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            ...най-правилния начин е да се свржат последователно изпарителя и радиаторчето.
            На УАЗ така няма да стигнеш далече, това не е Опел. Радиаторчето се спира с кранче (нищо че е при двигателя, кранче си е).

            Класиката в жанра е на кранчето да му отвиеш горната част с врътката и да му навиеш второ кранче като ползваш първото за тройник (резбите пасват). Дебитът стига за всичко.

            Все едно, тук нещата се поизясниха:
            1. Термостат. Без него няма какво да гласим газ.
            2. Оправяне на карбуратора и постигане на нормална работа на бензин. Включително запушване на дупките за газ с подходящ материал.
            3. Поставяне на смесител, профилактика на изпарителя, настройка.

            Коментар


            • #21
              От: Висок разход на гориво!

              Колега моята няма дори и резервоар за бензин не го е
              помирисвала от близо 12 години пали само на газ на минус 14 градоса заповядай в Разград да ти димонстрирам тези машини са прегодени за екстремни условия

              Коментар


              • #22
                От: Висок разход на гориво!

                Първоначално публикуван от deko les 1 Преглед на мнение
                Колега моята няма дори и резервоар за бензин не го е
                помирисвала от близо 12 години пали само на газ на минус 14 градоса заповядай в Разград да ти димонстрирам тези машини са прегодени за екстремни условия
                Съгласен съм с теб! За паленето си пали без проблем! Ето вчера сутринта беше -9 градуса и в 7ч излизам да я видя как ще се представи...ами запали си без много много въртене. Разхода ме притеснява колега! Че като гледам Ясен,една камара работи изреди,друг казва щом гори 15-16/100газ извън градско всичко е наред-не пипай нищо! Пак Ясен писа че в Града му гори 20/100 ...моята двойно,абе има нещо което не е наред и на първо време ще сложа термостата а после ще му мисля. Инак,Разград-Попово сме на една крачка...ще те посетя някой ден да споделим мнения че тука сервизи много но като видят Уаз-а и ги удря тока. Весело посрещане на новата година на всички вас!
                jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                Коментар


                • #23
                  От: Висок разход на гориво!

                  Заповядай да я запалиш при нас,сутрин.Вчера беше -25 градуса.То на бензин едвам пали ,та камо ли на газ.Като тръгнах за работа в 07,30 ,трябваше ми автобус да карам,а не лек автомобил,щото колегите с дизеловите автомобили които нощуваха на открито ,се счупиха да звънят да ги взема за работа.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Висок разход на гориво!

                    Само да добавя, че зимата е съвсем нормално разхода на газ да е по-висок поради ред причини! На този двигател не знам колко му е разликата (зима/лято) но при мен (хем е с газов инжекцион) разликата е стигала и до 5/100 на градско.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Висок разход на гориво!

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      На УАЗ така няма да стигнеш далече, това не е Опел. Радиаторчето се спира с кранче (нищо че е при двигателя, кранче си е).

                      Класиката в жанра е на кранчето да му отвиеш горната част с врътката и да му навиеш второ кранче като ползваш първото за тройник (резбите пасват). Дебитът стига за всичко.

                      .
                      Що не ми го каза по рано , да не тормозя стругара да прави такива сложни неща Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1009.jpg
Прегледи:3
Размер:109.5 КБ
ID:5632475 ...насадих му и кранче от москвич , да го командвам от вътре , а от другата страна е с тройник Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка4057.jpg
Прегледи:3
Размер:126.8 КБ
ID:5632476
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • #26
                        От: Висок разход на гориво!

                        При -15 градуса и моята УАЗка пали на газ. Разхода скоро не съм го засичал да не се стряскам.
                        УАЗ 452 OPEL FRONTERA

                        Коментар


                        • #27
                          От: Висок разход на гориво!

                          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                          Заповядай да я запалиш при нас,сутрин.Вчера беше -25 градуса.
                          Никакъв проблем. И на бензин, и на газ. Само ток да има. УАЗа не съм го тествал до под -18 защото не е имало повод, ама Нивата безгрижно тръгна на газ при -27.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Висок разход на гориво!

                            Честита нова година на всички.Ясене,това за Нивата наистина ли мислиш че ще го повярвям,или вече си я продал и е недоказуемо.И ние кара ме разни машини на газ,и знам как палят само на газ при -15 камо ли при -27.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Висок разход на гориво!

                              Честита Нова Година!
                              За палене, пали, не е проблем, но след малко замръзва изпарителя и си до там.
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар


                              • #30
                                От: Висок разход на гориво!

                                Нивата е на вторични. Ама няма проблеми, Ужаската е тук и би трябвало да го може и тя.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X