Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
    Нали правиш разлика между SoNim и SoMin-а.......
    Очевидно е че не прави разлика. Дори не схващам логиката в разсъжденията му коментирайки нещо на базата на опит с китайско копие.
    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

    Коментар


    • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

      Да взема и аз да се похваля - от две седмици съм горд собственик на JCB ТР305 (sitemster 2) - http://www.jcbphone.co.uk/images/sto...itemaster2.pdf
      Ниво на защита - IP67, тестван на изпускане и натиск. От мен е тестван единствено в чаша бира (и след това на чешмата). Справи се блестящо
      На пръв поглед е доста обемен (виж снимките) и тежичък обаче бързо се свиква. Фенерче и 2МР камера. Не блести с особено качество на снимките но това не е беда. Иначе има основните екстри на повечето телефони - органайзър, МР3 и видео плеър, калкулатор, амарма и разни по маловажни екстри. Има слот за micro SD карта до 8 GB.
      При разговор звука от слушалката е много ясен и силен. Отсреща също ме чуват ясно, без никаква разлика сравнено с обикновен телефон.
      Батерията е 1250 mAh. С когато я качих (с фабричния заряд) издържа 7 дни като индикатора показваше 2/3 заряд. Миналата събота го заредих, 4 дни индикатора беше на 100% заряд, в момента (осми ден) е на 2/3 заряд. Това с уговорката че не слушам музика на телефона и говоря по десетина минути дневно.
      В комплекта дойде зарядно с накрайници за американски, английски и нашенски контакти, зарядно тип "динамо", универсален кабел (ползва се и за зарядните и за връзка с компа) и връзка с карабинер и компасче.
      Излезе ми 120$, като е купен от САЩ и ми го донесе роднина така че не съм плащал транспорт и др.
      Ако трябва да обобщя: доволен съм.
      Ето няколко снимки:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27012013630.jpg
Прегледи:1
Размер:85.9 КБ
ID:5448047Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27012013632.jpg
Прегледи:1
Размер:69.2 КБ
ID:5448048Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27012013634.jpg
Прегледи:1
Размер:98.3 КБ
ID:5448049

      Коментар


      • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

        Това е моето предложение....
        Mitsubishi Pajero 3,2 DI-D

        Коментар


        • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

          Сериозно ме замисли, за 300 кинта няма е супер оферта и точно, каквото ми трябва, щото няма пари за това :

          Коментар


          • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

            Runbo x5
            Уникален телефон + вградена радиостанция 400-470МНz

            http://omg-review.com/runbo-x5-and-x...cost-just-320/
            Пътят е целта.

            Коментар


            • От: Re: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

              Това изглажда интересно:
              И двата са DUAL SIM

              CAT B25 - нискобюджетният удароустойчив телефон от световно известният производтел на едрогабаритна техника Caterpillar покрива нормите на стандарта IP67. Този двусимов телефон е предизвикателство за всеки, който работи при екстремни условия, на открито и иска да разполага с безотказно и издържащо на всякакви външни въздействия, gsm устройство.
              Модела CAT B25 освен високото ниво на защита, екран ASAHI, разполага с FM радиоприемник, 2MP камера, WiFi свързаност и всичко необходимо като калкулатор, будилник и др.

              Модела CAT B10 е по-скъпия, от по-висок клас, задвижван от OS Android. Този двусимов смартфон се задвижва от процесор Qualcomm на 800 MHz и разполага с батерия с капацитет 2000 mAh. В тази комбинация се получава едно доста добро време за работа от заряд до заряд, съчетано със стандарта IP67 и 3.2' екран ASAHI, с CAT B10 просто не трябва да имате никакви притеснения от каквото и да е било, кадето и да е било.
              LZ1EXP

              Коментар


              • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                Здравейте,

                Отдавна се заглеждам по RUGGED телефони.
                Мисля, че в гората, сред природата или по черните пътища и чукарите универсамни устройства няма.
                Телефона трябва да е "прост" - с копчета, водо и прахо устпйчив /мин. IP54, което осначава проникването на прах не е предотвратено напълно, но прах не може да прониква в количество достатъчно за нарушаване на нормалната работа на изделието и водата, пръскаща върху обвивката в произволна посока, не трябва да оказва вредно въздействие върху изделието/, задължителна е голяма батерия. Наличието на вграден GPS не е предимство, защото бързо изтощава батерията...

                Преди години имах SIEMENS M75. Уникално здрав телефон. Ползвах го повече от 5 години. Единственият му недостатък бяха гумените протектори с които е облепен отстрани. Бързо се изтриха, но това не промени здравината или водоустойчивостта му.
                Изпускал съм го от доста високо, хвърлял съм го нарочно, пускал съм го в локви и под течаща вода. Никакви проблеми...

                Вчера ми попадна нещо интересно, един от мобилните оператори пуска в продажба 2 модела на Caterpillar B25 и B10 с IP67, DUAL SIMи т.н.
                Първият вече е по рафтовете, а вторият, който има сензорен дисплей, се очаква малко по-късно. И двете устройства имат IP67 сертификат и са устойчиви на изпускане, влага, водни капки, потапяне под вода, прах и екстремни температури.

                Предложенията изглеждат интересни и могат да се закупят с различни тарифни планове:


                SAMSUNG също имат Rugged телефони. най новите от тях са Xcover 2 или C3350 е с подобни функции. IP 67, 1 SIM карта, но пък затова е малко по-евтин.
                Galaxy Xcover 2 е новото им отроче. Той е умен телефон - с андроид wi-fi и т.н


                Марката SONIM няма да коментирам, защото са добре известни във форума.

                Eто и линкове към няколко китайски модела

                Първият е по-скъпия - IP 67, GPS, Single SIM с Walkie Talkie 400~470MHz


                Другият, също IP 67, но няма GPS


                И накрая един с IP54, но с 2 SIM карти
                Последно редактирано от Preslav Peychev; 12-02-13, 18:38. Причина: Непозволени линкове! Ограничавайте се!
                LZ1EXP

                Коментар


                • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                  CAT телефоните вече са достъпни у нас и със специални условия за Форума - http://www.offroad-bulgaria.com/show...70#post2097670
                  Имат си пълна гаранция от официалния вносител за 2 години и отлична поддръжка и сервиз.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                    ЦЪК ​нещо ново.
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    08седем9010З60
                    MAKE RALLY NOT WAR
                    Confidence in Motion

                    Коментар


                    • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                      Като му гледам рекламното лице, с нетърпение очаквам да чуя височката цена, която ще му лепнат. Но определено звучи страхотно, само дето е с една сим карта, сравнен с другите
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                        Сериозно ме замисли, за 300 кинта няма е супер оферта и точно, каквото ми трябва, щото няма пари за това :

                        Това животно ми е в ръцете от няколко дни, а до няколко дни го пускаме в мрежата на дилърите на Соним.
                        IP68, с две карти, изглежда много сериозно направено.
                        За съжаление, както всички конкурентни продукти, няма да има гаранцията на Соним.
                        Зима иде

                        Коментар


                        • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                          Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                          Това животно ми е в ръцете от няколко дни....
                          За съжаление, както всички конкурентни продукти, няма да има гаранцията на Соним.
                          И като гледам нищо не се вижда на екрана му през деня
                          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                          A1+

                          Коментар


                          • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                            Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                            И като гледам нищо не се вижда на екрана му през деня
                            Не знам как го виждаш това, колега, ама няма такъв проблем
                            Зима иде

                            Коментар


                            • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                              Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                              Не знам как го виждаш това, колега, ама няма такъв проблем
                              Така ми изглежда на клипа който си публикувал , на живо не съм имам допир и не мога да имам сигурно мнение , само догадки
                              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                              A1+

                              Коментар


                              • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                                Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                                Това животно ми е в ръцете от няколко дни, а до няколко дни го пускаме в мрежата на дилърите на Соним.
                                IP68, с две карти, изглежда много сериозно направено.
                                За съжаление, както всички конкурентни продукти, няма да има гаранцията на Соним.
                                И на каква цена се очаква?
                                Пътят е целта.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X