Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за мостове???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за мостове???

    Здравейте.Искам да чуя мнението ви за мостове за един трофи проект-ще се гони максимално олекотена конструкция,предимство имат с заводските блокажи .Поради тази причина съм се ориентирал към мостове от 80 серия .Теглото им го знам,понеже е важно за мен ,но също и мнението Ви за раздатка и кутия и защо.Естествено става въпрос за всичко от Тойота.
    Последно редактирано от Валентин Исаев; 22-12-14, 14:38.
    Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
    Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
    0885 660 613

  • #2
    От: Мнение за мостове???

    Добре си се насочил за мостовете,няма да са от най леките,но ще са от най-надеждните.Мостовете от самурая малки ли ще са?Ако скоростна кутия и раздатка от рънъра вършат работа имам един комлект ми се пречи в гаража.Модела е от механичното включване на предния мост.
    0885719173-Красимир

    Коментар


    • #3
      От: Мнение за мостове???

      Скоростите по принцип ще са от 70-ка,но ако стане кутия от 80-ка ще я ползвам направо в комплект с раздатка и мостове.И Благодаря за предложението.
      Последно редактирано от Валентин Исаев; 22-12-14, 17:48.
      Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
      Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
      0885 660 613

      Коментар


      • #4
        От: Мнение за мостове???

        Е стига де,212 прегледа и само един коментар-не съм очаквал това с задаването на тия въпроси!!!
        Очаквам доста мнения "За" и "Против" и най вече съвети,иначе нямаше да пусна темата с тия въпроси.
        Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
        Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
        0885 660 613

        Коментар


        • #5
          От: Мнение за мостове???

          Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
          Скоростите по принцип ще са от 70-ка,но ако стане кутия от 80-ка ще я ползвам направо в комплект с раздатка и мостове.И Благодаря за предложението.
          С този пост показваш, че вече си взел решение. Какви съвети искаш? И колко човека могат да те посъветват нещо, което вече не знаеш? Все едно аз да почна да съветвам Русев за Ровъри.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #6
            От: Мнение за мостове???

            От къде намери 80тка да я разкостиш?
            Чувал съм, че предния мост е слабичък а и заводските блокажи не са чудо на здравината. И най-вече бавно включват. АРБ тата са ти задължителни.
            Ако търсиш ниско тегло бегай от 80тковите кутия и раздатка. Тойота за разлика от Ровър няма финансово смислено решение за несчупваеми мостове.
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • #7
              От: Мнение за мостове???

              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
              От къде намери 80тка да я разкостиш?
              Чувал съм, че предния мост е слабичък а и заводските блокажи не са чудо на здравината. И най-вече бавно включват. АРБ тата са ти задължителни.
              Ако търсиш ниско тегло бегай от 80тковите кутия и раздатка. Тойота за разлика от Ровър няма финансово смислено решение за несчупваеми мостове.
              Това вече е приказка на място.Т.е. остава варианта с кутия и раздатка на 70-та серия,след като търсим малко тегло.Явно и мостовете (първите) ще са от нея серия,за да стартира проекта,в последствие ще си покаже,дали ще се "допълват" с Nitro и ARB или ще се мине на варианта усилени Лапландерски "лапи".

              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              С този пост показваш, че вече си взел решение. Какви съвети искаш? И колко човека могат да те посъветват нещо, което вече не знаеш? Все едно аз да почна да съветвам Русев за Ровъри.
              Тарга,ако знаех всичко за Йотите,както Руси и теб за Ровърите,нямаше да задавам такива въпроси.
              Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
              Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
              0885 660 613

              Коментар


              • #8
                От: Мнение за мостове???

                Ако караш УМНО Nitro и ARB ще ги отложиш доста във времето. Но не съм аз специалиста по Тойота чаркове. Питай Гого Флекса.
                И все пак- да не би да имаш 80тка за части?
                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                Коментар


                • #9
                  От: Мнение за мостове???

                  Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                  Ако караш УМНО Nitro и ARB ще ги отложиш доста във времето. Но не съм аз специалиста по Тойота чаркове. Питай Гого Флекса.
                  И все пак- да не би да имаш 80тка за части?
                  Не,нямам.Видях на две места в Германия и тук в Бг една "англичанка" в Варна и една ударена в Габрово.УМНО-в началото може би,ама на да ли!!!
                  Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                  Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                  0885 660 613

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнение за мостове???

                    Кажи първо кой ще е мотора.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнение за мостове???

                      Мостове от 80-ка са достатъчно здрави за хард трофи изпълнение с гуми до 35'' ( реални ), но "с тегло над мостовете" до 1500 кг и не повече от 150 коня мотор.
                      Една от комбинациите е следната 1KZ мотор с кутия от 70ка и съответната раздатка ( с кит за понижаващи бавни ), мостове от 80ка, AirShock-ове, база 98-102 инча , гуми бутонки, купе отгоре - Самурай. Радиатор "отзад", Diff winch ... повече не изказвам... Възможно е с тази комбинация да стане 1500 - 1600 кг.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнение за мостове???

                        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                        Кажи първо кой ще е мотора.
                        Ето тоя.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141221_164909.jpg
Прегледи:1
Размер:145.3 КБ
ID:5630446
                        Тръбна конструкция-за по малко тегло.Ще се гони 1200-1300 кг.
                        Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                        Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                        0885 660 613

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнение за мостове???

                          Мостове от най бавните на Г класа-463, раздатката също. Фултайма не е за пренебрегване. С тоя мотор тази комбинация ще търпи на всичко.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнение за мостове???

                            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                            Мостове от най бавните на Г класа-463, раздатката също. Фултайма не е за пренебрегване. С тоя мотор тази комбинация ще търпи на всичко.
                            И това е вариант Тарга стига да изпадне нещо добро.После винаги мога да премина на "лапи",ако преценя,че има нужда от портали.Човека ги прави както искаш и са с 3 комбинации на предавателните числа.Следващия сезон ще ги видите на живо и от това как се държат-ще преценявам дали да слагам и аз.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo.jpg
Прегледи:1
Размер:61.0 КБ
ID:5630456

                            По принцип се придържам леко към "Малоазийския" вариант-Тойота.Знае ли човек,може и до там да стигнем някой ден,(мечти),а там Геги няма за донори.
                            Последно редактирано от Валентин Исаев; 23-12-14, 09:56.
                            Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                            Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                            0885 660 613

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнение за мостове???

                              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                              ..... Фултайма не е за пренебрегване. .........
                              Не е за пренебрегване и цената. За 460 има мостове 6.16.......с блокажи. На мостове и раздатка от Гелендия може да се сади всякакъв мотор и кутия.
                              Шасито на Г-то е 70 санти широко и носачите може да се хванат дори на шаси от Самик..... ако ползваш Мерцедесовите.
                              ..и.. мисля да не са по-калпави от Тойотските. Може да дойдат малко по-тежки ..ама не е много.
                              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                              Към модераторите-А изтрийте го сега.
                              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X