Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4х4 автомобил след 2006г до 25 000 лв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 4х4 автомобил след 2006г до 25 000 лв

    Здравейте, колеги!
    От скоро много искам и аз да си купя джип. Очаквам да се осъществи една сделка и ще имам бюджет от около 25 000 лв.
    Какво искам?
    4х4 дизелов автомобил (джип или пикап), удобен за извънградско, да е проходим (няма да се ходи по състезания, но примерно по черни пътища, калища или сняг да гази устойчиво), да е удобен за семеен автомобил (т.е. да не е автобус, но да не е и двувратка), да е с евтина поддръжка и хубава здравина (до колкото е възможно).
    Как ще се използва:
    - 60 % шофиране в града (Варна);
    - 30 % междуградско шофиране (над 200 км);
    - 10 % черни пътища, пикници, разходки, хижи и т.н.;
    Предпочитанията ми са за нещо японско или немско, като засега съм се насочил към Хонда CRV след 2007 г.
    Очаквам освен препоръки, да ми посочите и проблемните зони на автомобилите, които ще ми препоръчате.
    Благодаря предварително на всички отзовали се!

  • #2
    От: 4х4 автомобил след 2006г до 25 000 лв

    Описал си няколко несъвместими показатели, успех.

    Коментар


    • #3
      От: 4х4 автомобил след 2006г до 25 000 лв

      За да си най-близо до твоите изисквания, разглеждай по-скоро само корейските предложения като Санта Фе, Спортидж, Тусон. Отделно се замисли върху мнението на Явор. Успех!
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: 4х4 автомобил след 2006г до 25 000 лв

        Показателите не са несъвместими, просто ние вече имаме извратено мислене, а човека още е нормален.
        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

        Коментар


        • #5
          От: 4х4 автомобил след 2006г до 25 000 лв

          Ами добави Кашкай - за в града е супер. За извънградско - като лек автомобил. 4х4 му е електрически управляема муфа, но работи много неусетно и добре (т.е. става да стигнеш до някоя хижа, но не е за по-сериозен постоянен офроуд). Удобен и практичен.
          А параметрите според някои са несъвместими, защото имат различни критерии за проходимост
          Може за мен 'проходим' да е да мога да прескоча 15-20см камък и да 'газя' 20см сняг по равното, ама тук има хора, които над метър вода не ги спира, и за донякъде непроходими посочват само блата и гори, през които не можеш да минеш дори пеш (и затова пробват с джипките )
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #6
            От: 4х4 автомобил след 2006г до 25 000 лв

            Аз пък ти предлагам Субару Форестър ,дизел , след 2010! С такова чудо съм и според мен отговаря на всички твои изисквания. Преди 2010 има детски болести

            Коментар


            • #7
              От: 4х4 автомобил след 2006г до 25 000 лв

              Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
              Аз пък ти предлагам Субару Форестър ,дизел , след 2010! С такова чудо съм и според мен отговаря на всички твои изисквания. Преди 2010 има детски болести
              Тия след 2010-та подаряват ли ги!?
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: 4х4 автомобил след 2006г до 25 000 лв

                Макар и доста пристрастно, но защо не погледнете Grand Cherokee WK 3.0 CRD. Точно този модел е 90% немски, а и в този бюджет може да се огледате дори и за 2008-9год., че да останат пари и за обслужване и гуми.
                WG 2.7 CRD

                Коментар


                • #9
                  От: 4х4 автомобил след 2006г до 25 000 лв

                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  Тия след 2010-та подаряват ли ги!?
                  Продават ги.Но конкретно тук , в Белгия , след 2010 под 15000 евро няма.
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: 4х4 автомобил след 2006г до 25 000 лв

                    Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                    Продават ги.Но конкретно тук , в Белгия , след 2010 под 15000 евро няма.
                    Тъй де, колегата е озвучил бюджет, който малко не стига.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #11
                      От: 4х4 автомобил след 2006г до 25 000 лв

                      Първоначално публикуван от xainov Преглед на мнение
                      ...да е проходим (няма да се ходи по състезания, но примерно по черни пътища, калища или сняг да гази устойчиво...
                      Тъй като питането е за дизел - нищо конкретно като марка и модел не мога да кажа. За цитирания пасаж обаче, зависиш най-вече от гумите. Засега моята практика показва, че шосейни (умишлено не наблягам на откровено офроудърските!) зимни гуми, които се справят относително добре с драпането по кал и сняг, малко им куца поведението на аквапланинг (локва на скорост). И обратното. Прецени си кое ти е по-важно за сигурността на семейството и след това се съобразявай с този избор, за да нямаш ядове.
                      Успех!
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • #12
                        От: 4х4 автомобил след 2006г до 25 000 лв

                        Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
                        Аз пък ти предлагам Субару Форестър ,дизел , след 2010! С такова чудо съм и според мен отговаря на всички твои изисквания. Преди 2010 има детски болести
                        Демпферния маховик на съединителя ли?
                        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                        Коментар


                        • #13
                          От: 4х4 автомобил след 2006г до 25 000 лв

                          Ще споделя изводите, които си направих след близо половин годишно ровене , четене и сравняване на всичко налично дизелово до 25000 .
                          Според вкуса ти може да избираш между Гранд Чероки WK , Дискавъри 3 и Нисан Xtrail- и в трите случая, колкото може по нова година и естествено в
                          по добро състояние в рамките на бюджета. Разбирам ,че финансирането ще е от някаква еднократна сделка, какъвто беше и моят случай . Ако не си млад
                          меринджей е добре да се помисли за возило с подходящи за доходите на собственика, експлоатационни разходи. Аз в крайна сметка така и не си купих
                          "нова" джипка . Останах си със старото пунто- за града , стария грандвояджър -за семейните почивки на Хисаря и старото Терано2 -за палатките на карадере
                          Последно редактирано от ianakiev; 22-12-14, 10:38.

                          Коментар


                          • #14
                            От: 4х4 автомобил след 2006г до 25 000 лв

                            Преди 2010г , 1% от дизелите на Субару чупят колянов вал докато си караш. След 03.2010 производството е коригирано и проблемът отстранен. Относно демпферния маховик нямам информация. Моето Фори чукна 90000км и нямам такъв проблем.

                            Коментар


                            • #15
                              От: 4х4 автомобил след 2006г до 25 000 лв

                              За дизела на Субару дори и Аутобилд се изказаха много негативно - на 100к км ДВГ е аут - бутала, цилиндри, съединител. Аз не бих се спрял на този ДВГ.
                              O888 749-O86
                              C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
                              NC 750

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X