Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за Subaru Outback 3.0i H6 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Мнение за Subaru Outback 3.0i H6 4х4

    От близо 2г. карам точно такъв Аутбек - Н6 2002г. и съм доволен от машината...., естествено след отстраняване на скритите проблеми, тъй като го взех доста евтино. От туки и извода, че ако възможностите позволяват, се взима най-хубавото на пазара, въпреки високата му цена. Сравнението, което някой беше споменал нагоре е вярно - в Швейцария и Германия кола, която става за гледане по снимка, започва на двойна цена на тези, които се продават тук, а там не са прости, нали!?

    Иначе, лични впечатления:

    Идеално съчетание високо-проходима лека кола, много здрав автоматик, напълно достатъчна мощност, надеждност и сигурност при почти всякакви нормални терени и метеорологични условия, относително достъпна цена за поддръжка за този клас автомобили. Именно по тези показатели правих, преди да го купя, сравнения с конкурентите и стигнах до извода, че това е най-балансирания автомобил за моите нужди.

    Мощност - 209к.с. звучи добре, но тежестта на купето, автомат, постоянно 4х4, с отношение 60:40 /или близко, че вече не помня точните числа/, не дават това ускорение, което си преставя човек, но е напълно достатъчно, според мен. Следващото поколение е 245к.с. поради добавените вариатори на разпределителните валове, а не заради софтуер. Всъщност, всичко си му е достатъчно на автомобила :-)

    Разхода на гориво, обаче, не му е силна страна - в различни условия варира от 17 до 20/100, извън градско още не съм го виждал да дава 10/100 бензин. Поради което газифицирането е неизбежно и опираме до мнения от различни източници, че модела до 2003г. е по-безпроблемно носи на гза - алуминиеви смукателни колектори и по-непретенциозна електроника.
    По въпроса с потъването на клапаните при каране на газ - поставянето на титанови легла оскъпява правенето на главите с ок. 500лв. общо /към август това лято/ и не е толкова страшно, когато се прави цялостно обслужване със смяна на вериги, обтегачи, водна помпа, напр.

    Въпроса с прегряването - нямат никакъв проблем с него - както и всяка друга кола, ще прегрее само при качествена неизправност - останалото са празни приказки. Аз го карах няколко км. в града лятото без вода /неприятен инцидент от бурите, който нямаше как да хвана веднага/ и проблем нямам никакъв!
    Проблем с прегряването има точно 2,5л. мотор, който е направен като проста надстройка на 2,0л. при същото охлаждане, докато 3,0л. си е изцяло друг, с друго охлаждане. Именно поради недоброто охлаждане при 2,5л. ДВГ се получава "чукане на бутало" - най-далечното от водната помпа, понеже е най-натоварено топлинно. Тъй че, по тази точка, Н6 е твърдо за предпочитане. Всъщност, извода може да се направи лесно - Субару-майстор, който да кара 2,5л. мотор май няма - или са с 2,0 , 2,2 турбо и би-турбо, или на Н6....

    Задвижването - централния диф се блокира 50:50 при вкл. 1-ва и задна, а точно 3-литровите са с ЛСД заден диф и ВТД /с-ма с/у пребоксуване, различна от електрониката на АБС-а и която наистина помага доста/ централен.

    Има доста какво да предложи като удоволствие и фън при управлението на колата, с което малко други модели могат да се похвалят.

    И аз потвърждавам, че задните амове са самонивелиращи оригинално при всички Н6, не подлежат на рециклиране и чисто нов струва малко над 1000лв./бр. Има обаче, втора употреба, които могат да карат много за по-скромните 120-150 лв.

    Коментар


    • #32
      От: Мнение за Subaru Outback 3.0i H6 4х4

      Да обобщим:
      -Здрав двигател,диференциали скоростна кутия и раздатка.
      -Комфортна возия и удобство при шофиране.
      -Разход минимум 12,максимум около 20 литра на 100 км
      -Голям багажник,подходящ за семейна кола.
      Идва и следващия въпрос-На българският пазар цените са около 6-7000 лв(масово) до 10 000лв(1-2 обяви,карани в Бг,т.е не са нов внос),от 10 000 нагоре се намира следващото поколение.
      Е,не е ли по-добре да търся нещо за 6000лв,и до 10-11 000 ще го направя слънце?

      Коментар


      • #33
        От: Мнение за Subaru Outback 3.0i H6 4х4

        Моите 5 стотинки...
        Карам 3.0 от 2005. Като цяло съм доволен. Позитивните страни всички ги знаем.
        Това, което за сега съм открил и на мен не ми харесва. Автомата е муден. До към 75 км колата е мудна-до тогава на кик даун е на първа скорост. Ауспух-създава предпоставки за задържане на конденз и от там гниене-там където се раздвоява тръбата след третият катализатор за двете задни гърнета.
        Спирачки-има доста какво да се желае. Най - ме дразнят тъпите гумички на водачите на спирачния апарат, които не струват почти нищо , но се чака за доставка. Използват се няколко вида греси по спирачките, има ги като каталожни номера, но представителя на субару в швеция, където живея , не ги предлага. Маншон на карета само оргинален, не че бих сложил нещо друго..Сваляне на полуоска е живо приключение-при мен не можах да я изкарам от главината с доста сериозна скоба. После четах из нета, доста чест проблем. При предния модел - до 2003г вутрешното каре на полуоската е на болтове към предния диф. При моето се вади от шлиците в дифа-както при рено. Това не ми харесва, има предпоставки за нараняване на семерингата.
        Ръжда, о да. Всички тръби отдолу по мотора са с повърхностна корозия. Ръжда под пластмасовите елементи на каросерията. Качеството на гумените уплътнения по купето също не е върха.
        Цените на някой части са силно стряскащи- например мигач в страничното огледало.
        Разхода на гориво за неподготвени психически също е стряскащ. Градско под 12 не съм я виждал моята. Обичайно е около 14 и на горе. При минусови температури отива към 20. Извън градско минимума ми е 8.5.

        Като цяло доста добър автомобил, но не и за издевателства извън пътя.

        Коментар


        • #34
          От: Мнение за Subaru Outback 3.0i H6 4х4

          Значи модела до 2004,излиза че е с една идея по-здрав?Как е той с ръждата?

          Коментар


          • #35
            От: Мнение за Subaru Outback 3.0i H6 4х4

            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
            Значи модела до 2004,излиза че е с една идея по-здрав?Как е той с ръждата?
            При моя имаше ръжда по задните носачи, щанги и др. сменяеми елементи, но по купето-не, хем беше швейцарски. Има покритие отдолу по купето и да се внимава за идиотски постъпки от страна на монтьори и гумаджии при вдигане на подемник- къде поставят лапите..Ама ти какво толкова ще му правиш , та слагаш 5000 лева бюджет за стягане ?
            Последно редактирано от sonda; 26-12-14, 11:17.
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #36
              От: Мнение за Subaru Outback 3.0i H6 4х4

              Не казвам че ще му правя нещо,просто дори и да купиш някое за 10 000лв,нямаш гаранция че ще си купиш читаво.Следя обявите,има едно две които ми хващат окото на картинка.

              Коментар


              • #37
                От: Мнение за Subaru Outback 3.0i H6 4х4

                По принцип има резон в разсъждението,че ако вземеш по-евтиното и дадеш пари за ремонт е по- добре от по - скъпото,за което също нямаш гаранции,че няма да ти се наложат ремонти...Но,вземи предвид някои факти-квалифицирани майстори,време,прекарано в сервиз,доставки на части(пак време без кола), при по-големи ремонти рядко се минава без второ,трето и т.н.връщане за доправяне на нещо(пак за квалифицираните майстори),всичко това свързано пак с време,пари и най-вече нерви.Най - накрая се оказва,че си взел барутарник,налял си камара пари и той пак си е барутарник и иска нова камарка пари.Както отдавна се знае,който плаща лошо,плаща по 2 пъти.Вариантът с евтин екземпляр е приложим само ако го подхванеш като експедиционна машина-пълно разглабяне и ревизия на всички агрегати,ама тогава крайната сметка ще е олеле.Това е моето неангажиращо мнение,весели празници на всички.

                Коментар


                • #38
                  От: Мнение за Subaru Outback 3.0i H6 4х4

                  В Субару форума има разочаровани от марката избрали варианта с покупка на много евтина кола без много оглеждане.

                  Проблемите с газта са в лошо изпълнение на газифицирането. Леглата хлътват с 0,1мм за 50к километра при допуск 0,35 мм. и то при кола с "турбо".

                  Проблемите с охлаждането са до голяма степен и в смяната и избора на антифриз - само препоръчания от Субару.
                  ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                  Е250 1998-продаден
                  Субару Пустош

                  Коментар


                  • #39
                    От: Мнение за Subaru Outback 3.0i H6 4х4

                    Ще излезе доста лаком този двигател.Представям си ако се покара на "пръжка",през ден два си на бензиноколонката.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Мнение за Subaru Outback 3.0i H6 4х4

                      Да,Субару-то не се слави с икономичност,ама то коя ли кола с постоянно 4x4 и над 200к.с. е такава?Олроуда колко мислиш му е разхода?Разхода няма да го мислиш толкова,ако да речем ходиш на ски и всички около теб бутат,буксуват,псуват и се гъзят да слагат вериги,а ти просто тръгваш и стигаш.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Мнение за Subaru Outback 3.0i H6 4х4

                        Първоначално публикуван от denet Преглед на мнение
                        Да,Субару-то не се слави с икономичност,ама то коя ли кола с постоянно 4x4 и над 200к.с. е такава?Олроуда колко мислиш му е разхода?Разхода няма да го мислиш толкова,ако да речем ходиш на ски и всички около теб бутат,буксуват,псуват и се гъзят да слагат вериги,а ти просто тръгваш и стигаш.
                        +1 !
                        И при бензиновото ХС70 разхода не е по-малък. По отношение на поддръжката,вкл. като цени положението не е по-различно. Всички тези модели и марки съм ги преценял мн. обстойно и в крайна сметка избрах Аутбек,за което не съжалявам.
                        Разход на гориво 12л/100км междуградско ми се вижда висок.Е,той се влияе най-вече от стила на шофиране,но при моя с двигател 2,5 и АТ трайно имам разход около 7,5л/100км(А95) .Това е със скорост около 110-120км/ч ,най-често с "круиз контрол" и обороти 2500-3000. При Н6 разхода при междградско е подобен,а при по-високи скорости дори казват ,че е по-нисък от този при 2,5л.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Мнение за Subaru Outback 3.0i H6 4х4

                          Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                          Ще излезе доста лаком този двигател.Представям си ако се покара на "пръжка",през ден два си на бензиноколонката.
                          Да, но "совите не са това, което са"....посочи по-икономична кола с подобни възможности -над 200 коня, автомат, фултайм, от подобен клас..в тази ценова категория !
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • #43
                            От: Мнение за Subaru Outback 3.0i H6 4х4

                            Американската версия с 2.5 турбо мотора как е?Части само с поръчка от Щатите ли става?Взаимозаменяеми ли са с тези да кажем 2.5 чист бензин?По двигателя е ясно,но да кажем ходова част,скорости,полуоски?

                            Коментар


                            • #44
                              От: Мнение за Subaru Outback 3.0i H6 4х4

                              Живко гледам, че доста активно разпитваш за "финансовата страна", но имай предвид, че която и да вземеш от "светата троица" Audi Allroad, Subaru Outback и Volvo XC70, това не са "изгодни" коли, а доста скъпи за придобиване и поддръжка... Както се казва "коли за ценители"...
                              Относно разхода има една проста формула за разхода на бензинов ДВГ - ориентир е 300мл на конска сила на час. Ако на някой разходът му е 7.5л/100, това означава, че ползва само малка част от тези 200+ конски сили (т.е. почти не ползва десния педал)... Съответно при дизеловите ДВГ, разходът е около 40% по-нисък и това е обусловено от типичните КПД на двигателите...
                              При интензивно каране всяка една кола с 200кс дава сериозен разход - например аз няколко пъти постигах разход от 12-13л/100 при теглене на обемисто ремарке със скорост над 100кмч Също при градско тръгни-спри по софийските булеварди с тежък десен крак (то всъщност левият не се ползва), разходът не е лице-приятен...
                              При същите условия бензинов мотор със подобна мощност дава грубо с 1/3 до 1/2 отгоре... Няма нищо общо с разхода при "закрепване" на 120кмч (например) - тогава двигателят просто поддържа някакви обороти без да се "товари"...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • #45
                                От: Мнение за Subaru Outback 3.0i H6 4х4

                                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                                ...Относно разхода има една проста формула за разхода на бензинов ДВГ - ориентир е 300мл на конска сила на час...
                                Тедо, сигурен ли си в това? Ако - да, тогава Porsche Cayenne 4.5 трябва да харчи 102 л/час ...
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X