Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Приемам критика и съвети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Приемам критика и съвети

    Опит за нощна снимка - Панорама - Пловдив

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_00561.jpg
Прегледи:1
Размер:443.6 КБ
ID:5703027

    Коментар


    • От: Приемам критика и съвети

      Привет колеги, качвам две по две еднакви снимки на античния театър в Пловдив, първата е чиста и без никаква обработка, втората съм я обработил, кажете дали добре съм се справил с обработката им спрямо оригинала?

      Необработената снимка:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0028.jpg
Прегледи:1
Размер:616.2 КБ
ID:5703205


      Обработената ми снимка:


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_00281A.jpg
Прегледи:1
Размер:650.4 КБ
ID:5703206


      Необработената снимка:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0030.JPG
Прегледи:1
Размер:612.8 КБ
ID:5703208


      Обработената снимка:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0030A.jpg
Прегледи:1
Размер:714.3 КБ
ID:5703209
      Последно редактирано от Еделвайс; 19-02-16, 10:37. Причина: Допълване снимки

      Коментар


      • От: Приемам критика и съвети

        Да кажа какво виждам аз...
        На първата, оригинала ми допада малко повече, защото цветово нещо при обработката ми бяга към жълто.Отделно от това...изсветлил си прекалено много и се губи част от нужния контраст...особено на някои обекти/примерно обраслия хълм напред към средата на кадъра-онзи в ляво от жълтата постройка/
        На втората...тук според мен няма залитане и цветовете са по-реални, но отново има много изсветляване и така се губи контраст...
        И при двете ми липсва малко рязкост, но това е и при оригиналите.Все пак...при обработката може малко да се вдигне рязкостта, без да се прекалява, за да не се развали пък кадъра.
        Та това виждам аз.
        П.П.Съвет:
        Не изсветлявай /или не коригирай сенките/ по целия кадър .Прави го като маркираш само отделните зони имащи нужда от тази манипулация.Иначе едно си идва на мястото, ама друго се разваля.
        С две думи...не прилагай задължително един филтър или някаква корекция за целия кадър.Прави го за отделните части или детайли от кадъра.Така ще коригираш само онова, което трябва и колкото трябва, без да разваляш друго!
        Дано да съм бил полезен!
        Поздрави!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • От: Приемам критика и съвети

          Мерси Любо, определено има какво да се пипне, направи ми впечатление че погледнато от айфона ми в момента, наистина ми жълтенее повече обработената снимка, докато на лаптопа ми, който е с мат екран явно от там се получава цветово разминаване, май ще трябва да мисля за качествен външен монитор...?

          Коментар


          • От: Приемам критика и съвети

            Чудна тема...
            Аз съм от "щракащите фотографи" и просто ме изумяват някои сравнения тук между обработените и необработените снимки. Вероятно ме е побарал далтонизма, дано изкарам следващия тест за шофьор.
            Мен, обаче, винаги ме е изумявало чувството за кадър на някои фотографи. Как от нищо незначеща паяжина, която 99,99 % от хората биха подминали, можеш да сътвориш страхотен кадър, а една внушителна гледка, колкото и да я мъчиш, в кадъра си остава посредствен пейзаж. Снимката, понякога, си има собствен живот и въздействие, нямащи нищо общо с реалния свят... Това чувство никога не съм го имал, както и повечето майсторлъци, които споделяте тук, но това не ми пречи да му се възхищавам. Имам вътрешното усещане, че най- важното е да "видиш снимката" преди да я направиш, а после я прави колкото и както можеш.
            Съжалявам за плявата, Петък е, все пак... реших само да споделя нещо, което ме човърка, откакто съм хванал фотоапарат пък и да се абонирам за темата.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • От: Приемам критика и съвети

              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
              Чудна тема...
              Аз съм от "щракащите фотографи" и просто ме изумяват някои сравнения тук между обработените и необработените снимки. Вероятно ме е побарал далтонизма, дано изкарам следващия тест за шофьор.
              Мен, обаче, винаги ме е изумявало чувството за кадър на някои фотографи. Как от нищо незначеща паяжина, която 99,99 % от хората биха подминали, можеш да сътвориш страхотен кадър, а една внушителна гледка, колкото и да я мъчиш, в кадъра си остава посредствен пейзаж. Снимката, понякога, си има собствен живот и въздействие, нямащи нищо общо с реалния свят... Това чувство никога не съм го имал, както и повечето майсторлъци, които споделяте тук, но това не ми пречи да му се възхищавам. Имам вътрешното усещане, че най- важното е да "видиш снимката" преди да я направиш, а после я прави колкото и както можеш.
              Съжалявам за плявата, Петък е, все пак... реших само да споделя нещо, което ме човърка, откакто съм хванал фотоапарат пък и да се абонирам за темата.
              Принципно си напълно прав.Най-трудното нещо в даден кадър е композицията.Така да го подбереш и представиш обектите в него, че емоцията и чувствата, които са те вълнували там на място...да ги почустват съвсем същите и тези които гледат кадъра в последствие.Това му се вика висш пилотаж...
              Тук обаче аз лично се ограничавам да помагам/надявам се да помагам де / на колегите поне с по-елементарното, а именно техническата страна на кадъра, в коята влиза и обработката/де-факто обработката на един Raw файл си е...чисто промиване на филма от едно време/.За композицията...да...мога и да обеля някога дума, ама при положение, че и аз самия имам нужда от съвети в тази посока, не смятам, че мога да правя анализи и критики в тази посока.Просто...понякога...споделям какво не ми харесва композиционно в даден кадър или как бих го направил аз, ама...това съвсем не значи, че съм прав де
              Колегата го интересува как се е справил с "промиването" на филма... така, че да му дадем мнение по този въпрос.
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: Приемам критика и съвети

                Наистина в случая става дума само за техническата част, обработката на роу файла, лошото е че обработвам на стар лаптоп с малък мат екран, явно е че не мога да разчитам на реално цветоподаване, чудя се дали да не отворя отделна тема в друг подраздел, какъв качествен монитор да търся за обработка и рабира се, разглеждане на снимки с истинските му цветове?


                п.с. Направих отделна тема за монитора: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=206961
                Последно редактирано от Еделвайс; 19-02-16, 20:51. Причина: П.С.

                Коментар


                • От: Приемам критика и съвети

                  Ето една снимка от Пловдив в центъра.

                  На бележката долу пише " Котаракът е жив и е фен на музиката ми"

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0034.jpg
Прегледи:1
Размер:877.8 КБ
ID:5703257

                  Коментар


                  • От: Приемам критика и съвети

                    Първа обработка с новия монитор, сравнете двете снимки и споделете какво мислите?

                    Необработената снимка:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0010.jpg
Прегледи:1
Размер:811.5 КБ
ID:5703725


                    Обработената снимка:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0010A.jpg
Прегледи:1
Размер:813.4 КБ
ID:5703726

                    п.с. На големия монитор е много по-комфортно обработката на дадена снимка, тепърва се уча да работя с РОУ файлове

                    п.с. Корекцията на втората снимка е лек размазан фон извън дървото, и самото дърво с писаната е леко по-светло и по-изострена

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X